Skocz do zawartości
Borostwor

Zestaw do gier i VBA max 5000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym prosić o pomoc w sklejeniu zestawu komputerowego wraz z monitorem. Poniżej wymagane dane i moje preferencje

 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. - komputer + monitor
  • do czego komputer będzie wykorzystywany - Multimedia, gry, Excel VBA pliki dość sporo ważą także komputer ma co z nimi robić
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć - 4000-5000 PLN /
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane - Nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły - nie bawię sie w OC
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać - czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) 1920 x 1080 kraj PL
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa - nie mam nic
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego - obojętne nie mam preferencji.
  • Jedyną preferencją jest karta graficzna GF970 i pod nią chciałbym zestaw.

Mam także dodatkowe pytanie czy zastosowanie Intela I7 w stosunku do I5 da znaczący wpływ na szybkosc pracy z VBA i przeliczaniem prze komputer makr czy to zabieg tylko kosmetyczny ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabraknie na grafikę to może wziać Xeona:

 

http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e3-1230-v3-8m-cache-do-3-70-ghz-box-bx80646e31230v3-581969/

 

Chociaż i7 w grach może byc nieco wydajniejszy bo ma wyższy zegar w trybie Turbo, ale różnice powinny byc niewielkie, a zintegrowane GPU mu niepotrzebne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar: słaby ten interes z i7-4790 + H97. Nie dość, że nie dostanie zwrotu za zakup płyty, to jeszcze procesor taktowany jest stosunkowo nie wysokim zegarem.

 

Nie lepiej wziąć:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-socket-lga1150-64bit-do-4-4-ghz-88w-cache-8mb-box-bx80646i74790k-haswell-refresh-647917/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-promocja-636689/

 

Autor kupuje te dwie części na osobnych rachunku (do 3 października), składa następnie wniosek o zwrot rabatu (180 PLN) i wychodzi na tym znacznie lepiej. Płyta kosztuje 329 PLN + procesor za 1279 PLN - zwrot. Jeszcze na tym "zarobi" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to że nawet bez podkręcania wersja bazowa i7-4790K ma wyższy zegar czyli 4.0 vs. 3.6 GHz

i wyjdzie taniej niż to co ty zaproponowałeś.

Dodatkowo wersję K będzie łatwiej w przyszłości odsprzedać bo w zasadzie jest więcej warta.

 

 

Ale... OC ma średni sens bo na co dzień max tego procka to chyba +- 4,5 GHz

więc przyrost od 4.0 do 4.5 nie jest tak duży.... natomiast można kupić bo w sumie wyjdzie podobnie.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie dostałem także ostatnio propozycje na zakup nowego komputera za ~ 999 € (jakies 4000 pln)

 

poniżej dane

 

Płyta - ASUS Z97-P

Cooler - Scythe Mugen MAX SCMGD-1000

Procesor - Intel® Core™ i5-4690K

Grafika - ASUS 4GB
STRIX-GTX970-DC2OC

Zasilacz - Corsair CX500M

Dysk - WD Blue WD10EZEX

SSD - Crucial MX100 2,5"

Naped - LG GH-24NS

Obudowa - Corsair Carbide 200R

Ram - Crucial DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit Timing: 9-9-9-24

Windows 8.1

 

Proszę o informację czy sprzęt jest dobrze "zgrany"

 

dziękuję z gory za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...