Skocz do zawartości
arti88

Komputer za ok. 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę w końcu zmienić mój 7-letni sprzęt.

 

Informacje:

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. --- TYLKO KOMPUTER
  • do czego komputer będzie wykorzystywany --- GRY 80% / FILMY, INTERNET 20%
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć   --- ok. 2500 ZŁ + DOPŁATA DO JAKOŚCI
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane   --- NOWE
  • czy będziesz podkręcał podzespoły   --- TAK
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać   ZAMIERZAM  FHD
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)   --- NIE
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa   --- TAK BĘDE UŻYWAŁ KARTY GRAFICZNEJ,  DYSKU TWARDEGO (złącze sata), NAPĘD OPTYCZNY
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego   --- NIE, aczkolwiek jeśli różnica nie była by rażąca może być np. apollo

 

Moja własna propozycja to: http://www.morele.net/inventory/info/smH4Vf/

 

POSIADAM KARTĘ GRAFICZNA (radeon serii HD7000 - bez dyskusji o jakości proszę). Będą ją zmieniał dopiero za pół roku. Najprawdopodobniej na jakąś topową, dlatego zestaw powinien ją wtedy uciągnąć bez zmiany podzespołów typu zasilacz, obudowa!

 

Ogólnie rzecz ujmując w komputerze zależy mi na jakości, wydajności/cena, Drugie kryterium to WZGLĘDNA cisza. Nie jestem audiofilem i nie ma być to niesłyszalny zestaw, ale taki, który nie daję się we znaki przy oglądaniu filmu czy przeglądania internetu. Mój obecny staruszek sprawia, że odechciewa się przy nim siedzieć 5 minut bez słuchawek...

 

 

100% pewny jestem procesora i płyty głównej.

 

Pamięć i chłodzenie procesora to wybór na 90%. Jeśli są lepsze alternatywy CENA/JAKOŚĆ chętnie rozważę.

 

Jak widać nie ma obudowy, zasilacza i dysku SSD.

 

Dysk SSD: Wahałem się czy brać 128 czy może 256. I w sumie nadal nie zdecydowałem. Ale przechylam się bardziej ku dobrej 128 ze względu na środki... Proszę o podpowiedź.

 

Zasilacz: myślę że jakaś dobra 500 wystarczy? Proszę o poradę w tej kwestii bo kompletnie się nie znam. Bez zbędnych bajerów, przyszłościowy + oczywiście względna cisza.

 

Obudowa: Najlepiej jak najtańsza. Nie liczy się dla mnie wygląd ( byle nie była różowa). Bez zbędnych bajerów typu okna itd. Zaglądam do niej jedynie co parę miesięcy żeby ją odkurzyć.

 

Co chciałbym żeby miała:

- złączą USB 3. najlepiej na przednim panelu. najlepiej x2.

- 2x 140mm wentylatory.

- pomieściła cooler na CPU i jakąś przyszłościową, pewnie długą kartę graficzną.

- zapewniała odpowiednią temperaturę.

- zapewniała względną ciszę.

 

Pewnie niektóre rzeczy się mogą wykluczać, ale liczę na waszą wiedzę i pomoc.

 

 

Podsumowując.

 

Wydajność/cena, cisza podczas spoczynku. Budżet to ok. 2500. Coś czuję, że trzeba go będzie przekroczyć, ale proszę o jak najmniejszy wydatek.

 

Pozdrawiam i liczę na odzew.

 

 

Ps. Nie jestem w temacie, więc się zapytam na koniec: Czy na coś czekamy typu nowe procesory itd., które znacznie wpłyną na wydajność. I czy jest sens czekać?

Edytowane przez arti88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje. Wiedziałem, że można na to forum liczyć! :)

 

Co do moich wahań to wybrałem jeszcze coś takiego:

 

Dysk SSD: Crucial m550 128GB

Zasilacz:Thermaltake smart 550w

Obudowa: Corsair Carbide 300r albo Fractal Design CORE 3300

 

 

Będę zamawiał w przyszłym tyg.

Edytowane przez arti88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...