Skocz do zawartości
Eluss

Hackintosh do gier za 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo mam zamiar złożyć zestaw, na którym postawię OS X oraz pogram przez kolejne kilka lat w gry.

Gry oczywiście będę odpalał na Windowsie.

Komputer będzie używany do grania oraz programowania.
Zestawu szukam w granicy cenowej 2500-3400zł.

Zestaw, który wstępnie wybrałem to : http://www.morele.net/inventory/info/a4Lk3t/

 

Czy na tym zestawie nie będzie problemów z postawieniem OS X? Nie mam pewności co do płyty głównej, bo z resztą z tego co wiem nie powinno być (chyba) problemów.

Z tego co wiem, to płyty gigabyte są w wielu przypadkach kompatybilne, ale nie wiem jaka by pasowała do tego zestawu.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Eluss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał, że Hackintosha najlepiej się stawia na płytach GB. Nawet podsyłał listę z supportem dla mobasów. Niestety, w tej chwili nie umiem jej odszukać.

 

Podstawą są gry, tak? Wolałbym zrezygnować z i5-4670K i iść w stronę wydajniejszej karty. 

Jest też druga strona medali, czyli zamiana R9 280 na GTX 760: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

 

Tu akurat możesz się spodziewać lepszej kultury pracy ;)

No i resztę zostawiamy tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 770 w kwocie blisko 1200zł, to taki sobie zakup, w podobnej cenie masz zauważalnie wydajniejsze gpu, np. Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit (957 /5000) lub taniej za 1k - Asus Radeon R9 280X DCII 3GB DDR5 384bit (1000/6000).

 

Z modularnych zasilaczy lepszym zakupem będzie np. Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular, lub z reg. DC-DC i 5 lat gw. Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular.

 

Dysk SSD proponuje, w całkiem dobrej cenie Crucial MX100

 

Odnośniki są do sklepu, esc.pl, ale jeżeli koniecznie morele.net, to kwotowo wyjdzie dość podobnie, ponieważ ceny w/w podzespołów, są w obu sklepach zbliżone.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko zdajesz sobie sprawę że jest to teraz średnio opłaclana karta. Już lepiej dołożyć te 320-370 zł do GTX 970. Ale to Twoja sprawa.

 

p.s do samego systemu wątpie by były problemy. Bo grac i tak masz zamiar na Windowsie.  W ogóle skąd ten pomysł z OSX. Jakoś nie widze w tym systemie niczego fajnego po za szybkością działania. To już bym wolał Linuxa postawić prócz Windowsa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSX będę używał do pracy. Wstępnie chciałem kupić GTX 760, bo też jest w pełni kompatybilny, ale właśnie mogę dołożyć te 300zl do 770. Jeżeli bym chciał 970, to już dokładka wynosi nie 300, tylko 600-700zl, a kartę pewnie będę chciał wymienić za 2-3 lata. Jestem nawet skłonny kupić tą 760, ale nie jestem chciałbym przez te 2 lata pograć na wysokich ustawieniach w nadchodzące gierki. Te GTX'y są podobno w pełni kompatybilne, więc nie powinienem mieć z nimi żadnych problemów.

 

Edit:

 

Komputer będę zamawiał w przeciągu tygodnia. Ostateczny zestaw, który na 90% zamówię to: http://www.morele.net/inventory/info/tR7XuU/
Czy ktoś ma jakieś sugestie??

Edytowane przez Eluss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...