Skocz do zawartości
sawer

Durek 600 i riva :(

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym podkręcic obie te rzeczy. Wiem ze to złomy i wiele z nich nie wydobędę. Teraz po 8 godzinkach działania kompa cpu 37 stopni. Nie wiem czy duronki się dobrze kręcą bo sie nie znam, ale jak mozecie powiedzcie mi jakies optymalne iczby do jakich bym mugl pokrecic d600 i rive tnt m64. Wiadomo nie spodziewam się nie wiem czego ale chociaz troszke przyspieszyc by mogly :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durnie 600 to nawet tak sobie smigaly a z rivki m64 swojej osiagnolem po O/C 100%wiekszą wydajnosc

takze kombinuj zawsze te pare klatek uzyskasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny config (kiedyś). Riva to waidomo jaikikolwiek tuner do kart draficznych np. power strip albo poszukaj coolbit - odblokowywuje znianę zegarów karty z poziomu serownika.

Co do durona to jak nie wiem jakie możliwości na ta płyta.

Napisz czy możesz zmieniać napięcia, mnożnik i czy obsłuduje fsb 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym ci to napisał o tych napieciach i mnoznikach gdybym tylko wiedzil jak to sprawdzic :)

mozesz sprawdzic w manualu(ksia..oblugi) albo w BIOSIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnolem sobie juz jakis program do podkrecania TnT i mam cos takiego core : 125 mhz memory : 120 mhz do ilu to moge podciagnąc zeby sie nie zchajcowalo?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnolem sobie juz jakis program do podkrecania TnT i mam cos takiego core : 125 mhz  memory : 120 mhz  do ilu to moge podciagnąc zeby sie nie zchajcowalo?????

podnos co 5 mhz i wlaczaj np. 3dmarka albo jakas gre, i jesli nic sie nie dzieje to dalej w gore, jesli sie zawiesi to znaczy ze core (procesor na grafice) juz nie wyrabia, mozna wted zalozy wiekszy radiator i cooler i probowac dalej, a jesli sie pojawiac zaczna jakies dziwne krzaczki, latac obraz to znaczy ze pamiec ma juz dosc, mozna jeszcze pomyslec nad jakimis radiatorkami i poprzklejac na pamieci, tylko w przypadku tak starej karty nie wiem czy to ma sens. ale testowac musisz sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ano :-)

 

poszukaj czegos nt CPU MULTIPLER jak masz oraz VCORE

 

jak masz takiezeczy w biosie to mozemy gadac o kreceniu procka

 

d600 powinien spokojnie smigac @ 900Mhz a to juz cos

jak sie postarasz i sztkua jest spox bedzie 1000Mhz

 

plytke masz na kt133 bez A a wiec z fsb daleko nie zajedziesz :?

 

mialem kiedys podobny konfig sprzet - grafa i w marku 2000 po oc durak @950 i grafa juz nie pamietam biegal jak ..hmmm nakawiony :-)

 

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom riva juz podkrecona wynik: 155.11MHz i 150.34MHz (24,67%) sądzac po waszych osiagach to mało ale pierwszy raz robilem cokolwiek z kompem :P teraz chciał bym procka. z kartą było łatwo bo tylko 2 suwaczki a z prockiem to nawet nie wiem jak sie do tego zabrac i jakich programow uzyc. A co do płytki głównej to na końcu tego wszystkiego pisze jescze SA - tylko nie wiem czy to jakis parametr czy spolka akcyjna :P ale raczej parametr bo polska płyta to nie jest :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duronek 600 się całkiem przyzwoicie podkręca(patrz mój podpis). Ta płyta z tego co mi wiadomo nie ma zmiany mnożnika, tak że podkręcanie nie będzie aż takie proste, ale zawsze da się go choć troszke podciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rivka to nawet calkiem niezle poszla jak na pierwsze krecenie :P w koncu to juz leciwa karta to zbyt duzo mhz nie wyciagniesz

 

a teraz procek:

wejdz do BIOSu i poszukaj czy masz w menu taka pozycje: "Frequency/Voltage Control" czy jakos podobnie i napisz jakie tam sa opcje, wtedy ustalimy co ta plytka potrafi i moze cos wycisniesz z duraka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak : mam tam 3 opcje

 

1) CPU Vcore Select - mozliwosci

+0,025V

+0.050V

+0,075V

+0.100V

-0.025V

-0.050V

-0,075V

-0.100V

2) Spread Spectrum Modulated

enable

disable

3)CPU Host / PCI Clock

90/30MHz

95/31MHz

100/33MHz

101/33MHz

102/34MHz

103/34MHz

105/34MHz

107/35MHz

109/36MHz

110/36MHz

111/37MHz

113/37MHz

115/38MHz

117/39MHz

120/40MHz

125/31MHz

130/32MHz

 

Uff ale sie napisalem :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durnie 600 to nawet tak sobie smigaly a z rivki m64 swojej osiagnolem po O/C 100%wiekszą wydajnosc

takze  kombinuj  zawsze te pare klatek uzyskasz :)

A to ciekawe...

POdaj przed i po kręceniu wydajność.

Ja ze swojej 125/143 miałem 156/171 (wydajność + ok. 25-30 %)

Wieć żebyś miał 100% wydajności to byś musiał z rivki 110/110 wyciągnąć 200/200, choć i tak nie wiem czy byś o 100% zwiększył tak jej wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ja potwierdzam ze okolo 100% wydajnosc skakala mi na mojej

moja krecila sie chyba 166/183 ? - wgrlem biosa od winfasta tnt2 ultra i z tego co wiem krta biega na takich ustawieniach do dzisiaj :)

jedyny mod to zastosowalem radiator na gpu + wentyl bo standardowo byla gola (sam radiator malutki siedzial)

a wzrost wydajnosci 800x600 w q3 max details mialem juz nie pamietam dawno to bylo okolo 30 klatek po podkreceniu + optymalne stery ustawienia w biosie i sterach wycisnalem okolo 55 klatek :) 3dmark 2001 na celinie 700@1000 or 800@1200 juz nie pamietam okolo 1000 pnktow przed kreceniem cos kolo 500-600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :  mam tam 3 opcje 

 

1) CPU Vcore Select    -    mozliwosci

+0,025V

+0.050V

+0,075V

+0.100V

-0.025V

-0.050V

-0,075V

-0.100V

2) Spread Spectrum Modulated

enable

disable

3)CPU Host / PCI Clock

90/30MHz

95/31MHz

100/33MHz

101/33MHz

102/34MHz

103/34MHz

105/34MHz

107/35MHz

109/36MHz

110/36MHz

111/37MHz

113/37MHz

115/38MHz

117/39MHz

120/40MHz

125/31MHz

130/32MHz

 

Uff ale sie napisalem :P:P

no to Spread Spectrum daj na Disable

 

nastepnie podnos powoli FSB o np. 5 MHz z 100/33 na 105/34

 

potem odpal np. 3d marka i jesli przejdzie caly i sie komp. nie bedzie wieszal to mozna podniesc znow o kilka MHz

a jesli zaczna sie wysypywac programy to wtedy podnies napiecie 0,05V

i znow rob testy i tak podnos jedno i drugie po kolei az osiagniesz pewna granice, po ktorej przekroczeniu procek bedzie siadal,

 

i jeszcze takie uwagi:

1. nie obawiaj sie ze spalisz procka podnoszac napiecie na maxa, duraki tyle wytrzymuja ;)

2. jesli ci w pewnym momencie komp. przestanie startowac to znaczy ze bedzie trzeba zrobic reset BIOS-u zworka na plycie (w instrukcji jest napisane ktoa to zworka)

3. nie pisales jaka masz pamiec, jesli ona jest PC-100 a nie PC-133 to komp. moze byc niestabilny z powodu pamieci nie przystosowanej do takiej czestotliwosci

4. patrz na temp. procka

5. jezeli uda ci sie i procek bedzie stabilony na ustawieniu 125/31MHz

lub 130/32MHz to bedzie to bardzo dobre rozwiazanie, zauwaz ze podnoszac FSB podnosi sie tez PCI Clock :!: a zbyt wysokie PCI Clock powyzej 37,5 MHz jest niebezbieczne dla niektorych dyskow twardych,

pewnie mnie zaraz zjada inni tweakerzy, ktorzy jezdza na PCI np. 41 MHz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam durka 600, ale mobo ga-7zm, zero zmiany mnożnika i vcore, a fsb zmienia sie zsranymi zworkami na mobo. Pokręciłbym, ale nie ma jak zmienić ustawień, a ciąć mostków na procu nie chce.

Możesz podobnie jak założyciel tego tematu nie chcą ciąć mostków (ani przepalać) ustawiać po kolei coraz większa magistralę. Potem zostawiasz największą przy której komputer jest stabilny. A zważywszy iż obaj macie płyty na kt133 będzie to ok. 110 (jak się nie mylę)...

 

Zobaczcie też może wystarczy w Waszych prockach zamalować jeden (lub więcej) mostków na procku (L7 chyba te mostki odpowiadały za mnożnik w spitfirach). Nie zawsze do zmiany mnożnika trzeba ciąć mostki, czasem trzeba jedynie łączyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy maxymalnym obciązeniu procka 100% temperatura wzrosla do 45 stopni i tak sie trzymala. Po wyłączeniu obciazenia spadla do 40 stopni. Jak bede podkrecal tego proca to przy ilu stopniach mam się zacząc martwic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durnie 600 to nawet tak sobie smigaly a z rivki m64 swojej osiagnolem po O/C 100%wiekszą wydajnosc

takze  kombinuj  zawsze te pare klatek uzyskasz :)

A to ciekawe...

POdaj przed i po kręceniu wydajność.

Ja ze swojej 125/143 miałem 156/171 (wydajność + ok. 25-30 %)

Wieć żebyś miał 100% wydajności to byś musiał z rivki 110/110 wyciągnąć 200/200, choć i tak nie wiem czy byś o 100% zwiększył tak jej wydajność...

chodzi mi o 3dmarka01 w grach to raczej tak wesolo nie bylo :(

w 3dm z uzyskalem 1333 albo 1444 (skleroza) bez oc mialem jakies ~700

110/145 120/185 cos takiego jak se złoze nowy konfig to bokombinuje jeszcze i zapodam jakies screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh kurde albo mam cos skopanego z procem albo jakas glopia plyte glowną :(:( dociagnolem do 107 zaden problem(ale co to za wynik :( ) daje 110 i sie komp nie odpala :(:( restart biosa :(:( strasznie cienko.

Jeszcze na dodatek kupilem dxzisiaj jakis wiekszy wentylatorek i za nic nie moge go dopiac do procka jakas sztywna ma tą blaszke i nie moge jej tak dogiąc zeby doczepic :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh kurde albo mam cos skopanego z procem albo jakas glopia plyte glowną :(:( dociagnolem do 107 zaden problem(ale co to za wynik :( ) daje 110 i sie komp nie odpala :(:( restart biosa :(:(    strasznie cienko.

Jeszcze na dodatek kupilem dxzisiaj jakis wiekszy wentylatorek i za nic nie moge go dopiac do procka jakas sztywna ma tą blaszke i nie moge jej tak dogiąc zeby doczepic :(:(

sproboj najpierw ta blaszke troche podgiac recznie, potem powinna sie latwiej dac zamontowac,

 

no coz plyta na kt133 bez "A" nie jest zbyt dobra do krecenia, w takim przypadku musisz krecic poprzez laczenie mostkow na procku w celu przestawienia mnoznika na wyzszy, poszukaj w FAQ, powinno cos byc o tym

 

temp. max 45 na 600 mhz to moim wdaniem ciut za duzo

 

hehe, ale rivka w podpisie juz podkrecona 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom rivka tak :D A wysmarowalem sobie plytke od procka jakąs mascią co mi kumpel dał i mam teraz temp okolo 30 :D:D Ale nie zmienia to faktu ze wiecej podkrecic nie moge tego proca :(:( Wydaje mi się ze na to łączenie mostkow to jestem jescze za mało wtajemniczony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom rivka tak :D  A wysmarowalem sobie plytke od procka jakąs mascią co mi kumpel dał i mam teraz temp okolo 30 :D:D Ale nie zmienia to faktu ze wiecej podkrecic nie moge tego proca :(:( Wydaje mi się ze na to łączenie mostkow to jestem jescze za mało wtajemniczony :P

To nie miales CPU wysmarowanego pasta termoprzewodzaca??? lol

Kupowales zestaw czy co ze sprzedawca tak ciala dal????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutowniczka z cienkim grocikiem w dlon (np. Weller),

kalafonia w spirytusie (nie konsumowac razem!!!),

dobra lampka, lupa i jedziemy po L1. Z plyta na KT133

bez "A" tak jak Koledzy zaznaczyli to sie brachu nie

nawojujesz za wiele.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mialem wysmarowane CPU, ale mam kompa juz 3 lata i ta pasta byla cala zaschnieta itp. Po zmianie pasty temperaturka spadla o prawie 10 stopni 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...