Skocz do zawartości
wyga

Potrzebna opinia odnośnie TL-WDN4800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Sprawiłem sobie kartę WDN4800. Dotarła dzisiaj do mnie w zapakowana eleganckie ofoliowane pudełko i jestem lekko mówiąc rozczarowany, a nawet skrajnie zirytowany. Do tego stopnia, że ledwo powstrzymuję się od bluzgów. Nie wiem czy trafił mi się wadliwy model czy po prostu ta karta jest aż tak do bani. Proszę posiadających kartę o wypowiedzenie się gdyż chciałbym mieć pewność czy zrównać z błotem producenta czy wymienić kartę.
Do tej pory miałem starego tp-link'a WN422G, który dawał radę do momentu gdy nie dostałem w swe ręce potężniejszego łącza. Przy prędkościach pobierania 2.6mb/s zaczął się wysypywać, ale to tez stara karta to i za co winić? Jednakże gdy zainstalowałem dzisiaj WDN4800 w swoim sprzęcie, poziom irytacji osiągnął szczytu. Na 9 sieci w zasięgu na różnych częstotliwościach widzi mi zaledwie 2 na częstotliwościach 2.4GHz. Jedna z nich to oczywiście mój router. Jakość zasięgu w przypadku połączenia z moim routerem waha się od 30 - 60 procent w zależności od umiejscowienia komputera w pomieszczeniu. Ale litości, nie będę przecież wystawiał komputera na sufit, aby mieć 70% zasięgu... Wystawiłem go w tym momencie na biurko, gdzie pod biurkiem miałem 40% i aktualnie mam 32%. 
I jak tu nie być nerwowym...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, trafiły mi się trefne anteny? Przypominam, że karta jest świeżo po wyciągnięciu z ofoliowanego pudełka. Aczkolwiek "telepiąc" lekko nimi z osobna można usłyszeć ruch części w środku. Tylko jedna antena na 3 nie wydawała takich odgłosów.

 

Jeśli chodzi o TL-WN422G to nie miałem go na tym mieszkaniu nigdy na przedłużce USB to USB. Jest stale podpięty bezpośrednio do monitora na port USB 2.0 i czy przy monitorze, czy pod biurkiem podpięty do MOBO sygnał jest o wiele silniejszy niż w TL-WDN4800. Na tę chwilę działam dalej na WN422G ze sterownikami z TL-WN423N, które były dołączone do płyty z oprogramowaniem z TL-WDN4800. Różnica przy nowym oprogramowaniu jest taka ze siła sygnału ta sama, lecz nie zrywa już połączenia więc przynajmniej starą kartę doprowadziłem do ładu.

 

Swoją drogą, jeśli chodzi o ewentualny konflikt sterowników niby wyczyściłem kilkakrotnie sterowniki obydwu kart i instalowałem różne wersje WDN4800 ale zawsze efekt ten sam. Postaram się jeszcze zrobić dziś format, bo i tak w końcu go potrzebuję i spróbować ze sterownikami na świeżo choć nie wydaje mi się to przynieść jakiegokolwiek rezultatu.

 

Próbowałem jeszcze podmianki jednej z anten na antenę 4db z wn422g i siła sygnału się nieznacznie zwiększa. Ale zawsze jest ten problem niezależnie czy na standardowych antenach czy z podmienioną, że przepustowość w utility tp-linka i zauważalna jest niestabilna, skacze od 1mbps - 144mbps przy sieci 802.11n i sile sygnału ~40%. Przepustowość realna przy pobieraniu wynosi około 1mbps.

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź syf w eterze  : Ustaw G mode w routerze na próbe  ( wyłącz N ) zobacz co wtedy.

40% ? to tak około  -73 dBm a to juz słaby sygnał z routera ( zmień pozycje routera -- nie wciśnięty w kąt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina routera, ani jego ustawień czy miejsca ulokowania. Fakt faktem, że odległość wynosi około 6 metrów do routera w tym sufit i ściana, ale pomimo tego powinienem widzieć więcej innych sieci w otoczeniu. Jedyne które łapie to moją i prawdopodobnie sąsiada, który na 99% ma router postawiony za ścianą w odległości może 2 - 3 metrów.

 

Przełączyłem dzisiaj na standard G z racji tego iż wciąż korzystam z starej karty WN422G. Ta z kolei przy utility z WDN4800 daje 62% siły sygnału i przepustowość 54mbps (rzeczywista około 25-30mbps). Swoją drogą używając inSSIDer'a na standardzie G mam ustawiony bezkolizyjny kanał 1. Wcześniej na N również na kanałach bezkolizyjnych.

 

Upraszczając karta w laptopie 5-letnim + karta WN422G również ze swoimi latami wykazują się znacznie większą siłą sygnału i większą stabilnością.

 

Tak jak mówię nawet jak wyciągnę na środek skrzynkę, może i podłapię zasięg na 40-50% ale przepustowość skacze od 144mbps - 1mbps.

 

BTW sprzęt po formac'ie, WIN7 64bit + świeżo zainstalowany WDN4800 i bez zmian (tak jak myślałem).

Jutro, a w zasadzie dziś w końcu dzwonię do polskiego supportu wyjaśnić sprawę. 


To nie wina routera, ani jego ustawień czy miejsca ulokowania. Fakt faktem, że odległość wynosi około 6 metrów do routera w tym sufit i ściana, ale pomimo tego powinienem widzieć więcej innych sieci w otoczeniu. Jedyne które łapie to moją i prawdopodobnie sąsiada, który na 99% ma router postawiony za ścianą w odległości może 2 - 3 metrów.

 

Przełączyłem dzisiaj na standard G z racji tego iż wciąż korzystam z starej karty WN422G. Ta z kolei przy utility z WDN4800 daje 62% siły sygnału i przepustowość 54mbps (rzeczywista około 25-30mbps). Swoją drogą używając inSSIDer'a na standardzie G mam ustawiony bezkolizyjny kanał 1. Wcześniej na N również na kanałach bezkolizyjnych.

 

Upraszczając karta w laptopie 5-letnim + karta WN422G również ze swoimi latami wykazują się znacznie większą siłą sygnału i większą stabilnością.

 

Tak jak mówię nawet jak wyciągnę na środek skrzynkę, może i podłapię zasięg na 40-50% ale przepustowość skacze od 144mbps - 1mbps.

 

BTW sprzęt po formac'ie, WIN7 64bit + świeżo zainstalowany WDN4800 i bez zmian (tak jak myślałem).

Jutro, a w zasadzie dziś w końcu dzwonię do polskiego supportu wyjaśnić sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...