Skocz do zawartości
Sztucznooki

Ostateczna ocena zestawu [4100 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

planuję w najbliższym czasie (1 tydzień) kupić sobie komputer. Ogólne przeznaczenie to programowanie, trochę gier (nowych) i użytek codzienny.

Mam też telewizor obsługujący 3D, więc podłączenie kompa pod telewizor i granie w 3D też byłoby spoko opcją.

 

Mam do wydania 3200-3800 PLN

Co chcę mieć na pewno:

SSD 256GB, najlepiej crucial MX100 (409zł)

HDD Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001) (309zł)

 

Reszta już wedle uznania. Sam próbowałem coś skleić i wyszły mi dwa zestawy:

http://www.morele.net/inventory/info/ll6V6y/  (3495zł)

oraz

http://www.morele.net/inventory/info/LI8e8s/ (3831zł)

 

Drugi ma o wiele(przynajmniej z benchmarkow) większą wydajność za niewiele wyższą (336zł) cenę. Planuję dopuszczać się lekkiego OC.

Planowałem wydać max 3300, ale stanęło już na max 3800. Wyżej nie wejdę.

 

Oglądałem przed chwilą wasze zestawienia i często dawaliście bardzo mocną grafikę i trochę słabszy proc i RAM. Ja jestem zielony i dlatego proszę o pomoc.

Liczę na uzasadnione porady i rzetelną pomoc. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego słabszy CPU, a mocniejsza GPU? Wszystko jest związane z budową gier. 

Patrząc na przekrój rozgrywki okazuje się, że i5 taktowany zegarem 3.5 GHz jest wystarczającym procesorem do większości nowych tytułów. Wystarczającym tzn. takim, który zapewnia wysoki poziom kl./s. Kręcenie oczywiście wpływ na ilość FPS - w niektórych miejscach daje nawet mocnego kopa, ale to GPU jest tym elementem, który ciągnie rozgrywkę. Żeby to porównać, to musiałbyś zestawić ze sobą konfiguracje: GTX 760 + i5-4690K i R9 280X/GTX 770 + i5-4590. Na dobrą sprawę, nikt takiego testu jeszcze nie przeprowadził. Pomiar kl./s musiałby trwać kilkanaście minut, obejmować miejsca CPU i GPU - praca możliwa do wykonania, ale dla kogoś, kto nie ma życia prywatnego.

 

Do 3D, to ten PC będzie ze słaby.

Ja zaoferuję taki mainstreamowy komputer w kwocie ~ 3500 PLNL: http://www.morele.net/inventory/info/T4zWts/

 

Znajdziesz w nim i5-4590, R9 280X (kartę wydajniejszą od GTX 760 i R9 270X), 8GB pamięci RAM oraz wszystko inne o co prosiłeś.

Jeżeli jednak możesz wydać te 3800 PLN, to czemu by nie spojrzeć na R9 290

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputery, które zaoferowałeś będą mogły pociągnąć 3D, czy też raczej jeszcze nie ten przedział?

(w sumie w benchmarku jest napisane N/A tylko nie wiem, czy dlatego, ze nie testowali czy nie poleci na tym)

 

Dzięki za rozjaśnienie tematu i propozycje.

 

W sumie zdecyduję się na R9 920, bo to "tylko" 250zł, a benchmarki wypadają ciekawie http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-R9-290-vs-Radeon-R9-280X

 

 

--------------

edit:

ta płyta główna nie udźwignie takiego RAMu, bedzie go hamować :/

Edytowane przez Sztucznooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie hamować, ale po co kupować 1600 MHz CL9 w tej cenie, skoro za mniej można dostać 2133 MHz CL10 :P

Masz racje, skoro jest tańsze to czemu nie.

 

Przy odrobinie szczęścia uda Ci zejść z tymi Vulcanami do poziomu 1600 MHz CL8.

Trzeba gdzieś to podkręcać, czy to się jakoś automagicznie robi? :d

 

 

Kusi mnie żeby dorzucić 100 więcej do płyty głównej żeby pociągnęła taką pamięć, ale z drugiej strony procek takiej pamięci i tak nie ogarnie, więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bólach i mękach skusiłem się na zestaw:

 

Mój zestaw

 

Zrezygnowałem z dysku 2TB na rzecz dysku 1TB i 100zł, mam jeden dysk przenośny 1TB więc w sumie mi to wystarczy.

Początkowo miał być zestaw za 3300, ale jakoś tak skoczyło... mam nadzieję, że pośmiga parę ładnych lat i nie będę żałować. 

 

Do rzeczy:

chcę go podkręcać w późniejszym czasie (jak nie będzie wyrabiać już bez kręcenia). Uważacie, że takie chłodzenie i zasilacz starczą?

Planuję "dokupić" za złotówkę montaż i wysyłkę - ma ktoś z tym jakieś doświadczenia (dobre lub mniej)?

 

Ogólnie potrzebuję też weryfikacji, czy w tej cenie jest spoko, czy coś jest za drogie w stosunku do innej rzeczy i się nie opłaca.

 

W sumie to najbardziej potrzebuję otuchy, bo sam te pieniądze zarobiłem i ciężko mi się z nimi rozstać. Chciałbym usłyszeć coś w stylu "Stary, ten komp posłuży Ci spoko ze 4 lata, jak już to sprzedaż używki i kupisz nowszą kartę/procka. Nie masz co przeżywać, bo zestaw jest wart swojej ceny". Dzięki temu nie miałbym wyrzutów sumienia, że tyle hajsu idzie na kompa xD

 

Z góry dzięki i serdecznie Was pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Mała korekta.

 

http://www.morele.net/inventory/info/JU9Elh/

 

 

Dałem nieco wydajniejsze i cichsze chłodzenie.  Do tego wymieniłem karte graficzną na znacznie cichszą i z 3 latami gwarancji zamiast 2.  Wymieniłem zasilacz na nieco sprawniejszy i cichszy.  Wyszło nieco ponad budżet. Co do składania za 1zł to wpisujesz kod. Wszystko masz opisane na stronie PurePC:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2014

 

Czy komp wystarczy na 4 lata ? O procesor możesz być spokojny. Ale co do karty graficznej to ciężko stwierdzić jak gry (głównie porty z konsol) bedą działać i jakie wymagania będą posiadać. Nikt Ci gwarancji nie da. Za 2 lata wymienisz karte graficzną i tak to wygląda najczęściej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze patrze, ale karta ktora wybralem ma mozliwosc OC, a Twoja nie. 

Jeśli jestem w bledzie to wyprowadz mnie z niego, prosze.

 

 

Edit:

W komenatrzach ludzie piszą, że OC jest możliwe "poprzez jedno kliknięcie", czyli widzę, że jest OC.

Dziękuję za poświęcony czas ;)

A wiesz może jak jest z wydajnością jednej i drugiej? 

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym chłodzeniem, bo były opinie, że właśnie rajin jest cichszy i wydajniejszy, ale to muszę jeszcze głębiej poszperać.

Poszperalem, jednak ten Twoj jest cichszy ;)

 

ZAMÓWIONE! Czekamy...

 

Zamówiłem o północy z poniedziałku na wtorek. Teraz mamy czwartek i już dostałem wiadomość, że został wysłany. Ładnie, ładnie.

 

piątek 17:50 - komp dotarł!

18:30 rozpakowany. Obudowa ma swietne 3 dodatkowe wentylatory. Boje sie go odpalac, bo jest zimny. 
Jest ryzyko ze jak go teraz odpale, to połączenie ciepło+zimno skropli wodę i zwiększy ryzyko zwarcia?

Edytowane przez Sztucznooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zamknięcie

 

Komputer dotarł, jest świetny, ale są dwa minusy dla monterów:

1. porysowali mi plexi, jest to dosyć widoczne

2. Kable są tak kijowo upchnięte, że obudowa z lewej strony az sie wybrzuszyla, jak to otworzyłem, to aż się przeraziłem, a potem nie mogłem tego zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...