Skocz do zawartości
REMAHITOTH

Modernizacja PC (Core i5 [3-ciej czy 4-tej generacji?] ) + grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :) minęło kilka miesięcy od kiedy chciałem zbudować blaszak z haswell-e na pokładzie, niestety kwota którą trzeba by wyłożyć obecnie spowodowała, że jednak jeszcze nie czas na High End:)  Niemniej jednak nadal temat wymiany głównych części wraca jak bumerang. Pierwszy do wymiany procesor, obecnie g860 , poprzednio e2180 oba 2rdzenie także definitywnie przesiadka na 4 (w końcu :smoke: ) 

Obecna płyta to MSI B75A G43 LGA 1155  procesor myślę, że i5 powinien wystarczyć ? (gry, grafika 3d - Full HD) tylko który...? Na tą płytę wejdzie max 3 generacja i5 jak się nie mylę czyli ew. któryś z modeli 

- 3340 3.1 do 3.3 GHz

- 3450 3.1 do 3.5 GHz

- 3470 3.2 do 3.6 GHz

- 3570 3.4 do 3.8 GHz  

 

Nie wymieniłem żadnego modelu w wersji K ale to tylko dlatego, że w 90% nie będę podkręcał, praktycznie każdy cpu u mnie chodzi bez stresu na fabrycznych zegarach :) więc chciałbym najwydajniejszy bez K

 

Patrząc na 4 generację i5,  wtedy zasadnicza sprawa to wymiana płyty głównej i w zależności od ceny, w miarę dobrej płyty + zwiększona wydajność i5 4xxx (w porównaniu z 3xxx) można by było pomyśleć i nad wymianą głównej. Podsumowując kwestię cpu to najważniejsze zostawić lga1155 +  i5 z seri 3 czy lga 1150 + i5 seria 4.. ?

 

Następnie chciałbym zwiększyć ciut ram aktualnie mam 4gb cl9-9-9 1333 pc3 10700 667mhz za bardzo nie wiem jaka/jakie kości można by było dołożyć aby było minimum 8 lub nawet 12? Bo jak dobrze pamiętam 4 banki pamięci są w przypadku tej płyty głównej.

 

Na koniec grafika, którą również chciałbym wymienić na trochę lepszą, obecny radeon 4850hd coraz częściej nie daje rady ;/  

 

kilka modeli które wydają się być interesujące

 

- Vertex3D Radeon R9 280 3GB GDDR5 384Bit  (cena o dziwo jak na 3gb nie szokuje 730 + - ) 

- Sapphire Radeon R9 270X 2GB GDDR5 256Bit  (cena ciut więcej od 3gb vertexa pomimo 256bit i pamięci o 1gb mniej..?)

- Gigabyte Radeon R9 280 3GB GDDR5 384Bit  

 

 Nie będę wymieniał każdego modelu, co dopiero zaczynam przeglądać testy cpu & gpu i się zastanawiać ale orientacyjnie jak widać wybór padnie na któregoś radeona :) Jeszcze mi się obiło o czy, że niektóre gpu są jakieś długie a to faktycznie aż tak ? Może zmierzę przestrzeń w obudowie (którą też bym wymienił xd ale jeszcze nie teraz :)

 

Zasilacz mam OCZ ZS 550W (ma wystarczające przewody by bez problemu każdą grafike podłączyć? Jak się nie mylę to ma zasilanie 6+2)

 

Nim się zdecyduje pewien czas musi minąć ale nie później niż mikołaj/święta :)

 

Kwote którą myślę przeznaczyć obecnie 1500 ale za miesiąc powinna się zwiększyć do max 1800 a  2tys to takie mega max nie wydam więcej :) . Mam nadzieje, że mniej więcej wiecie o co pytam i podpowiecie co wybrać. Za każdy odzew z góry Dzięki :)

Edytowane przez REMAHITOTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę na b75 + 4GB DDR3 to wystarczy dokupić procka, RAM i grafikę.  Za 2000 zł dało by się złożyć. Procka możesz wziąć takiego:

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-3470s-quadcore-3-6ghz-turbo-lga-1155-i4735988457.html

 

 

Kartę taką:

 

http://allegro.pl/radeon-r9-280x-asus-3gb-ddr5-pci-e-f-vat-gwarancja-i4725183030.html

 

I do tego pamięć:

 

http://allegro.pl/4gb-goodram-4-gb-ddr3-pc3-10600-1333-mhz-cl9-fv-i4728839896.html

 

Razem wyjdzie 1480+koszta przesyłki jakieś 60 zł co da razem 1540zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...