Skocz do zawartości
Rewer

R9 290- model referencyjny czy niereferencyjny?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy kupić model referencyjny r9 290 referencyjny, lub r9 290 niereferencyjny ( np. tri-x, gaming.) Trochę o nich poczytałem i wiem, że wydajnościowo są mocno zbliżone, natomiast r9 290 jest trochę głośniejszy i mocno się grzeje, jego temperatura może osiągnąć nawet 92 stopnie.
I takie pytanie: czy warto dokładać 100zł do niereferencyjnego modelu? R9 290 tak się mocno i szybko grzeje, że ogranicza wydajność? Oraz czy obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black będzie do niej odpowiednia?

Edytowane przez Rewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta podzespołów jaka jest ??

Przede wszystkim Zasilacz, MARKA,MODEL,MOC.

 

Ale tak bym raczej pomyślał nad GTX 970

Zasilacz- Thermaltake Smart SE 530W

Procesor- 4670

GTX odpada z powodu zbyt wysokiej ceny, maksymalnie to 1200 i jestem ciekawy czy w ogóle warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenta r9 290 omijaj z daleka - żre dużo prądu i grzeje się w czorta. Wyższe tempy = krótsza żywotność podzespołu (nie tylko samej karty). Kolega wyżej dobrze radzi z gtx970.

A gtx 970 referent w czym jest lepszy od niereferenta r9 290? Z tego co widzę gtx 970 pobiera mniej prądu, jest cichszy i chłodniejszy,a le coś jeszcze?

Edytowane przez Rewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektóych grach, a raczej w sporej części jest wydajniejszy. 290 też sie opłaca brac, ale tyle wersje niereferencyjną. Wersje referencyjne chodzą tak:

 

:media:

Jeszcz eostatnie pytanie:

czy  obudowa SilentiumPC PureBlack będzie odpowiednia do niereferenta r9 290?

Edytowane przez Klaus
cytowanie obrazów ruchomych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem, że płyta się mieści na styk (31cm, tak jak obudowa)
Obudowa w podobnej cenie, np. Rajintek arcadia, zalman z1, nie będzie problemem?
Oraz czy nie lepiej zaczekać na nowe kart od AMD?

Edytowane przez Rewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty AMD mogą się pojawić dopiero pod koniec 2015 roku może wcześniej.  Jak chcesz to czekaj. W innym wypadku lepiej brać R9 290 lub GTX 970. Ja bym na Twoim miejscu dołożył do GTX 970 dla samych rachunków z prąd. GTX 970 ciągnie znacznie mniej prądu i jest przy tym wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz jeszcze obudowy, no to lepiej pojemniejszego Z1 lub jeszcze lepiej Z3 z czterema wentylatorami w zestawie .

 

Co do rachunków za prąd to bym sobie dał spokój, chyba że komp będzie chodził 24/7 na pełnych obrotach, w co wątpie.

 

Premiera nowych kart obu obozów, styczeń/luty, jak się opóźni to ew. u nv, bo oni już gneralnie swój high-end mają, natomiast ci od radków muszą, bo inaczej strzał w kolano .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna spaść. Co do R300 to faktycznie mają zaprezentować je na początku roku. Moje niedopatrzenie.

 

Gando zawsze to parę złotych mniej, a wydajność przy tym jest lepsza. Ja bym wział GTX 970 i dał sobie spokój z AMD. W lutym możliwe że Ceny GTX'ów spadną nieznacznie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna spaść. Co do R300 to faktycznie mają zaprezentować je na początku roku. Moje niedopatrzenie.

 

Gando zawsze to parę złotych mniej, a wydajność przy tym jest lepsza. Ja bym wział GTX 970 i dał sobie spokój z AMD. W lutym możliwe że Ceny GTX'ów spadną nieznacznie.

To lepiej się wstrzymać z kupnem r290, ew. gtx 970 do lutego? Cena radeonów wtedy znacząco spadnie? I czy warto dopłacać te 100z do gtxł? Mi te kilka zł w rachunku więcej nie zrobi, natomiast 100zł na te chwilę tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie pali, to poczekałbym przynajmniej do stycznia, bo wówczas muszą już określić co robią z radkami, bo inaczej  tak jak pisałem strzał w kolano, i tylko na tym sporo stracą, więc wyboru nie mają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...