Skocz do zawartości
Zientalus

Czas zakupu teraz czy poczekać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jako nie jestem znawcą w tej dziedzinie i potrzebuję pomocy. Mianowicie chciałbym kupić komputer (w osobnych częściach) i mam na niego budżet ok. 3000zł. A moje pytanie brzmi: Czy kupić go teraz, czy poczekać (maxymalnie do stycznia)? Bo nie wiem czy opłaca mi się zwlekać z zakupem.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs złotówki ma ogromne znaczenie, bo żadnej części się w Polsce nie produkuje, wszystkie pochodzą z importu.

Jeśli chcesz czekać na obniżkę cen to bez sensu. Jeśli chcesz czekać na jakąś konkretną premierę to jeszcze ewentualnie ma sens, ale trzeba wziąć poprawkę na "podatek od nowości", czyli fakt, że nowość często ma cenę zawyżoną w stosunku do takiej, która odpowiada faktycznej wartości sprzętu i będzie stabilna przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak. Szansa jest. Głównie jeśli chodzi o układy GPU. Wraz z premierą serie Radeonów 300.  Jeśli okażą się konkurencyjne to Nvidia może odpowiedzieć  jakąś obniżką. Ale nie będzie to jakaś znaczna obniżka. Jak Ci się nie pali to poczekaj do lutego przynajmniej.  W innym wypadku składaj już teraz.  Dolar ma znaczenie i zawsze miał jeśli chodzi o sprzęt komputerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...