Skocz do zawartości
Dosko

Dokupienie części (800-900zł) / Nowy sprzęt (1700-1800zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otóż mam takie pytania. Jakiś rok temu z powodu awarii laptopa dostałem od brata taki oto sprzęt:

 

Procesor: INTEL s.1155 Pentium G630 2.70GHHz 2 CORE,

Płyta główna: LGA1155 MSI MS-7728,

Pamięć RAM: 4 GB DDR3 PC1333 GEIL CL9,

Karta graficzna: PCI-E MSI RADEON HD5450 1GB,

Dysk twardy: SATA WD 640GB,

Napęd: DVD RW LG/SAMSUNG BULK – Black,

Zasilacz: PC FORTRON FSP350 350W PFC,

Obudowa: LC A10 black b/z.

Monitor: Samsung SA300 21,5’’ (1920x1080).

 

Służy mi całkiem dobrze do dziś, do niewymagających gier takich jak np. LOL śmiga elegancko. Dodatkowo cechuje go mega niskie zużycie prądu. Problem się jednak zaczął gdy ostatnio chciałem przypomnieć sobie Mafię II, maksymalnie bez ścin udało się pograć na rozdzielczości 1024x768. Druga sprawa to ostatnio na uczelnię wykonywałem projekt w Inventorze (niewielki), jednak momentami już konkretnie ścinało przy wykonywaniu operacji a kilka razy nawet pokazało komunikat o braku pamięci i program padł. Tak więc chciałbym ulepszyć jakoś swój sprzęt i tutaj pojawiają się dwie opcje:

1)dysponuję kwotą około 800-900 zł, i po prostu czy coś by wymienić ażeby wszystko jakoś śmigało,

 

2)ten komputer oddaję w rozliczeniu rodzicom (do przeglądania Internetu im starczy) za kwotę 900 zł, do tego dorzucam to co mam i wtedy budżet 1700-1800 na coś nowego.

 

Czy moglibyście mi coś polecić? Chciałbym komputer do pogrania sobie w tytułu pokroju właśnie Mafii II czy gier z tego okresu (o najnowszych produkcjach nie wspominam bo do tego mam konsolę oraz za mały budżet), jak i od czas do czasu do zrobienia jakiegoś projektu w programie typu Inventor, CAD, Fluent.

 

A i komputera nie mam zamiaru podkręcać ani nic – taki ze mnie informatyk, że instalacja gry/programu to szczyt moich możliwości ; )

 

Dzięki za wszelką pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...