Skocz do zawartości
Killaz

Windows 7 Randomowe zawieszanie się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam oto taki problem, komputer zawiesza mi się i pomaga tylko restart, wszystko staje w miejscu łącznie z dźwiękiem. Dzieje się to czasami 1-3 razy dziennie, a nie kiedy raz na parę dni. Komputer wiesza się przeważnie podczas stanu w którym nic nie robię na komputerze np. odejdę od komputera na jakieś 10-15 min zawiesi się, nieraz wyjdę do słownie na minute dwie do kuchni to zawiesi się. Ale na przykład gdy dam pauze w grze i odejdę to nic się nie dzieje albo nie odnotowałem takiego przypadku, ale gdy zostawie komputer gdy jest włączona przeglądarka to równiż się zawiesi.

 

Moje pytani brzmi czym to może być spowodowane.

 

Sprawdzałem, podzespoły różnymi programami diagnostycznymi i nic nie wychodziło, ale gdby ktoś był łaskaw mi pomóc, to zrobię wszystkie badania w programie który osoba pomagająca mi poleci, wręcz każe zrobić.

 

 

Z góry dziękuje ale naprawdę, nie mam już zielonego pojęcia co zrobić dlatego piszę tutaj te wypociny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podaj dokładną konfigurację sprzętu, bo bez tego to wróżenie z fusów.

Do sprawdzenia w pierwszej kolejności: temperatury, napięcia, pamięć na błędy, wizualna inspekcja płyty głównej pod kątem napuchniętych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Typ procesora

QuadCore Intel Core i5-760, 3200 MHz (20 x 160)

Nazwa płyty głównej

Asus P7P55D-E  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej

Intel Ibex Peak P55, Intel Lynnfield

Pamięć fizyczna

4096 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

DIMM1: Kingston 9905471-001.A01LF 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  

(9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)

DIMM3: Kingston 9905471-001.A01LF 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  

(9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Typ BIOS'u AMI (10/29/10)


Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ AMD Saturn - High Definition Audio Controller

Karta dźwiękowa VIA VT1828S @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [b-3]

Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller

 

Kondensatory są raczej w porządku gdyż je sprawdzałem miesiąc temu (ale zaraz zrobię to ponownie), a zawieszanie komputera mam tak już koło 7-9 miesięcy.

 

Temperatury wczoraj w REAL-TEMP podczas odpalonego testu w 3DMARKU fire strike, temperatura na procku wyniosła 67 stopni a grafice 64 stopni.

 

Do reszty testów prosił bym o nazwy programów, w których informacje będą dla ciebie jasne i klarowne.

 

P.S Teraz robiłem test 3D markiem i odszedłem od kompa na końcu jak pokazało wyniki na stronie komp był zawieszony w tym momencie.

Edytowane przez Killaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpisywałem ale nie miałem dostępu do kompa przez kilka dni.

 

CMOS wyczyszczony, bios na "default settings" zostawię na noc kompa zobaczymy czy zawiesi, ale i tak muszę powyłączać te ograniczenia energii i taktowanie procesora na stałe bo teraz mi rzuca go od 1.2 GHZ do 2.800 GHZ a miałem go na stałym 3.2 GHZ. Zaraz sprawdze w 3DMARKu ile ma na turba ale pewnie będzie miał 1.2 GHZ

 

P.S 3DMARK wyrzuca 2.806 n normalnym i raz w turbo wyrzucił 2.808 i 3.227

Edytowane przez Killaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...