Skocz do zawartości
Pan Tadeusz

R9 280X do tego zestawu - samobójstwo dla zasilacza 500 W?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam komputer o konfiguracji:

  • C2D E4400 @ 3 Ghz BOX
  • 2x2 GB GoodRAM 800 Mhz
  • Gigabyte G31M-ES2L Rev.2
  • Dysk Samsung F1 640 GB
  • Nagrywarka Samsung
  • Radeon X550
  • Tagan BZ 500W
  • Obudowa Asus Vento AB.

Czy zamontowanie do tego sprzętu R9 280X (do czasu wymiany reszty bebechów na coś w okolicach i5-4460 + H81/B85) nie będzie zabójstwem zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam komputer o konfiguracji:

  • C2D E4400 @ 3 Ghz BOX
  • 2x2 GB GoodRAM 800 Mhz
  • Gigabyte G31M-ES2L Rev.2
  • Dysk Samsung F1 640 GB
  • Nagrywarka Samsung
  • Radeon X550
  • Tagan BZ 500W
  • Obudowa Asus Vento AB.

Czy zamontowanie do tego sprzętu R9 280X (do czasu wymiany reszty bebechów na coś w okolicach i5-4460 + H81/B85) nie będzie zabójstwem zasilacza?

W tym zasilaczu można połączyć dwie linie 12V w jedną linie 36A, powinien więc w teorii spokojnie dać sobie rade. Pytanie tylko jak stary jest ten zasilacz?

Z wiekiem elementy elektryczne się starzeją i nie są w stanie dostarczać tej samej mocy co na początku. Zasilacze Tagan były znane z dobrej kultury pracy i w konsekwencji dość wysokich temperatur, które znakomicie przyczyniają się do starzenia elementów. Ciekawa sprawa - i ja i mój szwagier mieliśmy zasilacze Tagana, oba miały 5 lat gwarancji i zepsuły się kilka miesięcy po jej przedawnieniu... (:

Edytowane przez udam_u
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata gwarancji przeszło, więc mogę zaryzykować :)

 

P.S: Odpaliłem kartę z podpiętymi oboma wtykami PCIE i zasilaczem w trybie TURBO. W indeksie wydajności zasilacz zaczął piszczeć ("pierdzieć") a GPU-Z pokazał rekordowo 90 A na VDDC current in. Może lepiej nie ryzykować?

 

(Od razu obniżyłem ostro suwaki w CCC, i ustawiłem profil energetyczny na minimum - -20%.)

Edytowane przez Pan Tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...