Skocz do zawartości
malletro

Zestaw komputerowy max. 3000 zł (dający radę z Cubase, Sony Vegas, Photoshopem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Piszę do Was z prośbą o pomoc w złożeniu nowego zestawu komputerowego.

Mam na ten cel max. 3000zł - z uwagi na program wygodne raty 0% na mojej kredytowej :)

(poza tą kwotą dokupię na razie jakiś słabszy monitor np. LG 22MP65HQ - 489 zł - kiedyś zmienię)

 

Komputer będzie wykorzystywany do codziennych zadań multimedialnych (np. oglądanie filmów online) i biurowych (Office, tworzenie zaawansowanych prezentacji), ale również amatorsko zajmuję się tematami takimi jak muzyka, grafika, tworzenie filmów (w programach takich jak Cubase5, Vegas Pro11, Photoshop CS4).

Jeśli chodzi o gry - nie mam parcia na najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach, ale jeśli komp dałby radę raz na jakiś czas z Fifą15, Assasins Creed, Tropico 5 czy Alan Wake byłoby super.)

 

Rozglądałem się za gotowymi zestawami grudniowymi na PurePC, ale wolę zapytać Was o opinie, może są jakieś efektywniejsze podzespoły do podanych wyżej zadań...

 

Jeśli chodzi o podkręcanie procesora, wolałbym sobie raczej zostawić tę możliwość (jeśli warto) i kupić coś lepszego, gdyż zmiana procesora jest dosyć kosztowna, to samo tyczy się karty graficznej :)

 

Zastanawiałem się nad Intel Core i5-4690K, Coolerem jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo pamięć 2x4GB, dysk 1TB + dysk SDD z tego co wyczytałem też się przyda... Napęd najtańszy, żeby system zainstalować :)... Co do płyty głównej i karty graficznej nie znam się na tym kompletnie, więc takie, żeby w szczególności udźwignęły Vegasa i Photoshopa + ew. łatwość podkręcania procka... no i obudowa, żeby wszystko pomieściła :)

Całość będzie chodziła pod Windows 7.

 

W przyszłości pewnie będę chciał kompa uaktualniać (dołożyć mu RAMu, itp...)

Zestaw pewnie kupię na morele.net

 

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc,

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym tu taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/6QqwQW/

i5-4690K, procesor z odblokowanym mnożnikiem. Do tego płyta główna na chipsecie Z97 z oficjalnym wsparciem dla OC.

 

Nie zabrakło chłodzenia na CPU, 8GB pamięci RAM i R9 270 - karty graficznej z mainstreamu. Jej wydajność przyda się w Vegas i PS, a także w grach ;)

Sam będziesz składał PC?

 

Jeśli masz pytania z chęcią na wszystkie odpowiem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym tu taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/6QqwQW/

i5-4690K, procesor z odblokowanym mnożnikiem. Do tego płyta główna na chipsecie Z97 z oficjalnym wsparciem dla OC.

 

Nie zabrakło chłodzenia na CPU, 8GB pamięci RAM i R9 270 - karty graficznej z mainstreamu. Jej wydajność przyda się w Vegas i PS, a także w grach ;)

Sam będziesz składał PC?

 

Jeśli masz pytania z chęcią na wszystkie odpowiem ;)

 

Dzięki :)

właśnie trochę czytam w necie na temat komputerów z myślą o grafice i renderingu i pojawiły się kolejne pytania (może głupie, wybaczcie mi, nie jestem dobry w te klocki :))

 

Czy nie lepsze byłoby kupienie kostki pamięci 1x8gb, przy założeniu, że co ok. pół roku-rok będę dokupywał kolejne kości aż dojdę do 32 gb ? (czy te podzespoły i windows 7/64 bity będą obsługiwały tyle pamięci?). Płyta widzę, że obsługuje...

 

Co do karty graficznej: co lepsze, ten Radeon, który proponujesz (podobno dobry do pracy w Vegas i podglądu projektu, czy jednak GeForce, np Gigabyte GeForce GTX660 2048MB (z CUDA) ? Dodatkowo w przyszłości chciałbym dokupić drugi monitor, więc żeby ten aspekt dobrze to obsługiwało ...

 

Wyczytałem jeszcze, że najlepsza byłaby płyta główna z jak największą ilością dziur Sata (ta widzę ma 6xSataIII), docelowo chciałbym zrobić konfigurację dysków następującą: 1SDD na system, 2x1TB na materiały do obróbki, 1SSD na temp/preview/export (z uwagi na koszty teraz kupię 1SSD i 1x1TB, resztę z czasem...). Więc ta jest chyba ok :) Obudowa to wszystko pomieści? :)

 

Ze składaniem właśnie mam dylemat ... Na morele z tym kodem składają za darmo, ale poradników na YT jest sporo i może strach przed zniszczeniem ma tylko wielkie oczy ... (nigdy tego nie robiłem, może czas się nauczyć, jeśli w przyszłości chcę do niego coś dorzucać)??

Edytowane przez malletro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupić RAM w jednej kostce - nie ma problemu.

Hmm co do karty, to niestety nie odpowiem Ci na to pytanie. Musisz popytać osób, które siedzą w Vegasie. Ja "operuję" na Adobe Premiere.

 

Pomieści ;)

Składanie jest proste, poradzisz sobie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...