Skocz do zawartości
damianrulka

Windows 7, ograniczone prawa użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak :

Mój tata jest mało "świadomym" użytkownikiem i nie zna angielskiego. Rezultatem jest to, że każda "świeża" instalka systemu po tygodniu jest zasypana syfem wszelkiego rodzaju. Wpadlem na pomysł aby zabrać mu prawa admina i w ten sposób ograniczyć szybkość "zasyfiania" systemu.

 

Czy wystarczy stworzyc konto z ograniczeniami czy moze polecacie jakieś ciekawsze, bardziej zaawansowane rozwiązania?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Już mnie męczy ciągłe stawianie systemu i mówienie " u mnie działa"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić mu typ konta na zwykłego użytkownika, wtedy za każdym razem gdy będzie chciał coś zainstalować, będzie potrzebował zgody administratora. Wtedy daj hasło na koncie admina bo wystarczy, że kliknie ok i to nic nie zmieni. Działa to jednak tylko na instalowanie aplikacji, tego co pobiera trudno będzie ograniczyć.

 

Zamiast stawiać na nowo system za każdym razem, możesz zrobić 2 partycje, jedną z systemem drugą z danymi i po zainstalowaniu na pierwszej czystego systemu zrobić punkt przywracania, no i ewentualnie przywracać do tego punktu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieranie praw Administratora właścicielowi systemu, jest nie w porządku.

 

Jestem za poradą kolegi powyżej, aby utworzyć dwie partycje: "C" - system i tylko programy systemowe, oraz "D" na resztę danych.

 

Trzeba to jednak kontrolować i nie klikać automatycznie  akceptacji przy instalowaniu byle jakich programów, bo znowu wejdą na "C".

 

Trzeba przy każdej instalacji wybierać folder docelowy i tego naucz Tatę, a nie ograniczaj człowiekowi praw Administratora :biggrin:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...