Skocz do zawartości
sherman1234

Ktora karta graficzna jest bardziej oplacalna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej o wysokiej wydajności i niskim poborem prądu ze względu na zasilacz z czarnej listy (tracer highlander 550W). Chce kupić grafikę MSI GeForce GTX 750 OC 2GB GDDR5 lub msi gtx 750ti oc 2gddr5. Wiem ze wersja TI jest lepsza jednak jest sporo droższą od zwykłej wersji. Czy te karty aż tak bardzo się różnią? Jakie będą różnice w płynności gier miedzy tymi oba kartami. 

Posiadam pytę główna która ma złącze pci express 2.0 w opisach kart jest podane złącze w wersji 3.0 czy nie będzie to problem? czy karta poprawnie zadziała na wersji 2.0. Obie karty nie wymagaja dodatkowego zasilania czy w pci expres 2.0 będzie tak samo. Reszta mojego sprzętu to procesor amd 2x250, dysk sata wd 500gb, płyta główna gigabyte (nie pamiętam modelu), 4gb RAM ddr3 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest na czarnej liście, nie tylko z powodu fikcyjnej mocy, ale także zabezpieczeń, a właściwie ich braku, co może w konsekwencji prowadzić do nieprawidłowego działania podzespołów. a nawet ich uszkodzenia, więc wskazane jest zmienić psu. Kolejna sprawa to cpu, podaj dokładnie jego model, ale zanosi się że to Athlon 250, więc jeżeli tak, to tutaj R7-250X, pełnej mocy nie pokaże, więc droższe karty tym bardziej, nie mają tu sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest na czarnej liście, nie tylko z powodu fikcyjnej mocy, ale także zabezpieczeń, a właściwie ich braku, co może w konsekwencji prowadzić do nieprawidłowego działania podzespołów. a nawet ich uszkodzenia, więc wskazane jest zmienić psu. Kolejna sprawa to cpu, podaj dokładnie jego model, ale zanosi się że to Athlon 250, więc jeżeli tak, to tutaj R7-250X, pełnej mocy nie pokaże, więc droższe karty tym bardziej, nie mają tu sensu.

Model procka to Athlon a jeśli chodzi o zasilacz to moja obecna karta pobiera o 20w mniej od wymienionych gtxow wiec myślę ze nie powinno byc problemow Edytowane przez sherman1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy zasilacz pociągnie 20w więcej czy nie, tylko o to, że procek jest za słaby do tej karty i nie wykorzystasz jej potencjału. Przynajmniej tak mi się wydaje, tematu amd nie ogarniam :) ale z tego co napisał @gando to na to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o to że zasilacze tracer robione są na odwal jednak wiwle osób je kupuje je bo są najtańsze a w rzeczywistości nie posiadają zabezpieczeń przed przepięciami przegrzaniem spadkami i skokami napięcia może to powodować uszkodzenie nie tylko karty graficznej, ale każdego innego podzespołu naszego PCta. @sherman1234 zanim kupisz jaką kolwiek kartę graficzną pomyśl poważnie o kupnie zasilacza osobiście mogę Ci polecić tani ale dobry Thermaltake Smart SE 530w (dostępna też wersja modularna) kupisz go za nie całe 200 zł ;) Jaki masz budrzet na kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy zasilacz pociągnie 20w więcej czy nie, tylko o to, że procek jest za słaby do tej karty i nie wykorzystasz jej potencjału. Przynajmniej tak mi się wydaje, tematu amd nie ogarniam :) ale z tego co napisał @gando to na to wygląda.

Wiem ze procek będzie ograniczał grafe w pszyszlosci rozważań jego wymianę. Obecnie w kompie wykorzystuje ok 300W czyli mam wolnego ok 200. Zasilacz działa juz 3 lata na tej konfiguracji. Wedlóg mnie to 20w różnicy nie powinno mu zaszkodzić.Poza tym i tak grafiki nie wykorzystał w 100% ze wzgledu na procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...