Jump to content
Sign in to follow this  
pdpiotrek2

Asus P5B Deluxe WiFi i E8400 w duecie do O/C

Recommended Posts

Witam wszystkich, zakupiłem płyte główną asus p5b deluxe wifi i mam procesor ze starej płyty głównej e8400.

Ten temat będzie miał kilka wątków, ale pokolei :

Chce go uruchomić na tej płycie ale musze zaktualizować bios, i nie wiem jak to sie robi. Do tego mam 2x1gb ddr2 800mhz elixir. Wiem, że trzeba było aktualizować biosa zeby odpalić tego proca. Mam starego celerona d 346 3.06ghz na s775 który jest na liście ze starym biosem więc procesor bede miał do podłożenia. Pomoże mi ktoś?

Najlepiej jak bym mógł go z poziomu windowsa zaktualizować albo z biosu ale z cd albo pendriva. Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Wsadz e8400 i sprawdz czy zadziala - moze ktos przed Toba aktualizowal bios ?Jesli nie :

1-sciagnij najnowszy dostepny bios

2- zgraj na USB albo na cd

3- wejdz do biosu  ( odpal EZ FLASH 2)

4- postepuj zgodnie z instrukcja - info na ekranie

Edited by gucio2003

Dzięki gucio2003 widze że masz wprawe co do płytek Asusa

Następnie jest wizja, bo płyta po wgraniu biosu wspiera ponoć fsb 1333mhz. Ja po wykręceniu E8400 na 3.6GHZ fsb osiąga 1600mhz. Czy moge sobie pozwolić na takie OC i czy ktoś przede mną podręcał fsb na więcej niż pozwala płyta?

kłopotliwy drągal, skąd wiesz że płyta która obsługuje procki z fsb 1333 wyciągnie np. 1866mhz na fsb?

te core 2 due e8400 widziałem miały fsb poustawiane nawet na 2100mhz na płycie abita

`Witam wszystkich

Wiecie skąd moge <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sterowniki do płyty głównej ASUS P5B deluxe WiFi do systemu windows 8.1?

Prosze tylko o nie pisanie o programach do ściągania sterowników bo chodzi mi o instalacje offline bo nie mam sieci zainstalowanej na nim

Edited by pdpiotrek2

Witam,

połączyłem tematy. Jeden temat wystarczy do ogarnięcia wszystkich problemów związanych z tą płytą.

Przenoszę do podstawowych.

@pdpiotrek2: http://www.wikihow.com/Reset-Your-BIOS
Najprościej jest przez baterię. Odłączasz zasilanie od komputera, wyjmujesz bateryjkę na płycie głównej, odczekujesz góra kilkanaście sekund, wkładasz, podpinasz prąd i voilà, masz domyślne ustawienia biosu.

kłopotliwy drągal, skąd wiesz że płyta która obsługuje procki z fsb 1333 wyciągnie np. 1866mhz na fsb?

Proponuję zajrzeć tutaj, zagłębić się też nieco...

Edited by AragornPL

Po kolei proszę.

Udało Ci się już odpalić płytę z Celeronem wcześniej? Co doprowadziło do 'ciemnicy'?

bios był zaktualizowany i nie musiałem nic wgrywać. Najpierw podbiłem taktowanie i fsb procka procek na 3.6ghz i fsb na 1600mhz potem zabrałem sie za wgrywanie windowsa 8.1 zainstalował sie pomyślnie. Potem stał jakiś czas bezczynnie na pulpicie gdy ja szukałem sterowników. Potem sie wyłączył sam nagle. Mama stwierdziła, że coś śmierdzi bo ja mam katar i nie poczułem żadnego zapachu.Twierdziła, że śmierdzi jakby nową rzeczą wyjętą z pudełka. I od tego czasu kompa nie moge odpalić. Procesor sprawdziłem na starej płycie, ramy też i są wporządku, grafika też bez zarzutu. Płytke resetowałem wyjmując baterie i przekłądając zworke na 10-15 sekund z 1 i 2 na 2 i 3 pin obok chipsetu przy wyłączonym zasilaniu i wyjętej baterii bios. Co moge teraz zrobić?

Rozebrać, sprawdzić zasilacz poprzez zwarcie zielonego z czarnym we wtyczce + pomiar napięć. Jaki to zasilacz?

Jaką masz kartę graficzną?

Spróbuj odpalić z użyciem jednej kości ramu.

a z tym celeronem odpala płyta?

sprawdź to, jakby nie odpalała,to pożycz od kogoś procek. i sprawdź jeszcze raz.

jak nie odpali na 3 prockach,to raczej jest uwalona :/