Skocz do zawartości
Przeemek

Tani komputerek do internetu, filmów, office czyli kupujemy Intel NUC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, kryzys gotówkowy po zakupie ps4 zmusił mnie do wyzbycia się kompa. Obecnie posiadam (w sumie posiadałem) i5 4590, MSI Z 97 Gaming 3 oraz R9 290.

Z kompa zostanie mi ssd 128gb M6S. Oraz mobo H81(zapasowa więc zawsze leży u mnie), hdd 1tb, no i psu TT Smart 530.

Zastaniawiam się nad intel NUC bądź coś w tym stylu tylko kompletnie nie jestem w stanie oszacować jego wydajności. Mając ps4, na kompie przesiaduje sporadycznie.

Więc to co musi w 100% ogarniać nowa maszyna to:

-you tube 1080p/720p

-Pakiet Office

-Filmy 1080p/720p mkv. 

-sprawie wczytywać stronki

Nic więcej nie oczekują od tego.

Wiem, zjeb*** sprawę kupując ps4 mając takiego kompa, ale to było silniejesze, od zawsze byłem konsolowcem. Na kompie odkąd miałem ten sprzęt co wyżej nie grałem w żadne nowości nic mnie nie bawiło.

Na konsoli jest mi lepiej, więc ten temat zostawmy, nie zamierzam grać już na PC, żadnego powrotu nie będzie do i5.

 

Jak sądzicie taki Intel NUC da radę z tym co od niego oczekuję? Znalazłem z takim procesorem Celeron N2820

Czy lepiej zostawić sobie mobo + dokupienie celerona za 150zł?

Najlepiej byłoby dla mnie sprzedać to wszsytko, bo zasilacz 530w do celerona to będzie bez sensu się marnować. Buda będzie wielka w sensie jakiś zalman z3. Nie pasuje mi to zupełnie, co innego taki maluch jak NUC, tutaj bajera, postawie koło Ps4 i będzie dobrze.

Jest też coś takiego jak PC MSI Wind Box z Celeronem 1037U, Brix z Celeronem J1900 tutaj jest 4rdzeniówka ale nie wiem o jakiej wydajności.

 

Wystarczy, żebyście podpowiedzieli jaki minimalnie procesor do takich zastosowań, bądź jaką wydajnością mogą pochwalić się te powyższe, będzie pewnie to coś słabszego niż e8400?

Budżet? Jeśli sprzedam wszystko z tego kompa co mam teraz, to na tego malucha bym chciał wydać nie więcej niż 900zł. Jeśli te 900zł nie będzie w stanie ogarnąć tego czego chce, to wtedy będzie gdzieś ok 500zł na cpu+ram+buda, Myślałem, żeby wtedy zmienić mobo z uatx i wrzucić to CM 110 na itx.

 

Co radzicie koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...