Skocz do zawartości
j4jo

BitFenix Phenom M - bardzo głośna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
niedawno składałem nowego piecyka, bardzo spodobał mi się wygląd Phenom M Nvidia i chciałem koniecznie mieć ją na biurku. Niestety jest naprawdę głośno...
Przy duży obciążeniu wyraźnie słychać było cooler CPU, był to stockowy do i5 4690k, wymieniłem go wczoraj na Thermalright Macho 120, na płytce liquid metal pad od coollaboratory. Temperatury na CPU są teraz dużo niższe przy obciążeniu (w spoczynku jest to 38-40, ale podobno ten procek tak ma).
Myślałem że po wymianie na macho będziesz ciszej, ale w tej kwestii nic się nie poprawiło, GPU to półpasywne GTX970 nie generuje w ogóle hałasu, podejrzewam teraz że problemem mogą być dwa wentylatory który były dołączone z obudową, niestety nie mogę ich za nic wyregulować cały czas kręcą się na 850-950 RPM. Prawdopodbnie model tych wentylatorów to BFF-SCF-12025KK-RP, ale nie jestem pewien, taki mają na stronce.
Słyszałem że można zamontować "potencjometr regulujący obroty wentylatora", ale jestem sceptyczny, nie wiem czy można to zamontować do każdego wentylatora.
Co polecacie, kupić nowe wentylatory czy może w ogóle się ich pozbyć? Maty wygłuszające mogą pomóc?
A może całkiem drastycznie, zmienić obudowę?

Pozdrawiam

39942096.jpg

Edytowane przez j4jo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostosowałem prędkości wentylatorów w BIOS, okazało się że wentylatory obudowy nie są takie złe, pomiędzy tym jak są całkowicie wyłączone a na maksymalnych obrotach różnica jest minimalna.
Najwięcej hałasu robi nowy wentylator na procesorze przy dużym obciążeniu, co jest zrozumiałe, ustawię odpowiedni profil w BIOS albo Windows.

Jednak w spoczynku dalej słychać buczenie, taki niski irytujący dźwięk. Na blasze do której przykręciłem dyski wyraźnie czuć wibracje.
Kiedy pisałem tego posta dysk twardy się wyłączył (system mam na SSD) i nastała cisza  :zonk: . Wiem już w czym jest problem, kiedy otworzyłem "Mój komputer" i otwarłem partycję na HDD, na nowo wróciło buczenie.
Żeby pokazać wam gdzie jest owa blacha na dodatkowe dyski znalazłem zdjęcie z przykręconą oraz bez.
1057_thumb.png?13794996671056_thumb.png?1379499649
Dysk to WD Blue 1TB, polecany w prawie każdym zestawie w "Jaki komputer kupić? (...)".
Zastanawiam się teraz czy nie położyć dysku twardego na dole obudowy, na macie wygłuszającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało metalu, lekka konstrukcja, nie ma siły żeby mniej lub bardziej, ale żeby nie buczało ;) Pewnym rozwiązaniem są dyski 2.5", ale to też nie każdego zadowala...

 

Próbuj z gąbkami/matami, nic ciekawszego się nie wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z tej blachy, włożyłem dysk do takiego plastikowego korytka które było dołączone do obudowy i włożyłem go w miejsce gdzie w standardowych obudowach zwykle jest napęd CD-DVD.

Było to zaskakująco skuteczne, jest dużo ciszej. Mógłbym go owinąć jeszcze w jakąś matę, poszukam czegoś ciekawego.

http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2013/11/DSC_3796.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...