Skocz do zawartości
Davio

Pomoc w wyborze sprzętu. Komputer za 5tyś+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowałem się na zakup nowego komputera i mam kilka pytań/wątpliwości. Procesor jaki mnie interesuje to Intel Core i7 4790K 4.00 GHz (chciałbym go podkręcić na 4.4/4.5), MSI Z97-G45 GAMING

, karta graficzna GeForce GTX 970 Gigabyte 4GB Gaming 1, SSD Kingston 2.5'' SSD HyperX 3K 240GB/Dysk SSD Crucial MX100 256GB

, HDD Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600)/ WD Blue 1TB WD10EZEX

, oraz radiator be quiet! CPU cooler Dark Rock PRO 3/Thermalright HR-02

. Komputer w większości będzie przeznaczony do gier.

  1.Czy mój zasilacz Corsair CX500, da radę/nie będzie ograniczał tego sprzętu. ~ Nie da, sprawa wyjaśniona

  2.Jakie obudowy polecacie? Full tower/mid tower, modele?

 

Koszt takiego komputera będzie wynosić około 5500zł, w zależności czy będę musiał kupić nowy zasilacz + wliczając użyteczną i efektywną obudowę.

Edytowane przez Davio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel, wyborna jest ta płyta główna, którą poleciłeś. Jeżeli chodzi o SSD, to także rozważam ten zakup. Patrzyłem na wykresy odnośnie procków i z tego co zauważyłem, to i7 4790k góruje, czytałem także opinie na overclockers.uk, no i tam także go polecają.

 

Podejrzewam, że zasilacz nie da rady, więc jaki polecasz/polecicie ?

Edytowane przez Davio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-650w-80-bronze-modular-single-rail-sp-650mpcbeu-480189/

albo taki

www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

 

Obydwa z zapasem.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/HiiKH/

Proszę bardzo. Zestaw za 5400 z mocnym zasilaczem, który wystarczy na długo. Procesor to i5 4690k, ponieważ do gier nie potrzebujesz nic mocniejszego, bo dopłata 400-500 zł za 5 fps jest nie warte. Chyba, że chcesz używać programów wielowątkowych. Karta graficzna tak jak w twoim zestawie. Płyta główna od MSI, a dokładniej Z97 Gaming 5, która według mnie jest płytą na równi z tym Asusem, a jest tańsza. Porządny dysk SSD i HDD 1TB jaki ty chciałeś. Zamiast pewnie 8GB ram masz 16GB, które starczą ci na dłuższy czas. Jednak jeśli chcesz zmniejszyć koszty, możesz wziąć 8GB. Obudowa Fractal Design R4 z fajnym designem i dobrym zastosowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale co do tego zestawu to mam nadzieję, że dobry. Jeśli chodzi o pamięci to możecie mu doradzić inne, jeśli te są słabe. Wybrałem tak, aby zmieścić się w 5,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...