Skocz do zawartości
Squirrel Maggie

Zestaw komputerowy do 4500 głównie do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Moje aktualne wybory padły na:
Intel Core i7-4790K 4GHz (zastanawia mnie zmiana na i5 kosztem lepszej GPU)
Gainward GeForce GTX 970
MSI Z97 GAMING 3
Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 
Zalman Z3 Plus

Potrzebna mi pomoc w doborze zasilacza oraz chłodzenia. Wszelkie części to luźne propozycje, jeśli macie lepsze zamienniki - śmiało. Dysk twardy już mam. Koszt części podanych powyżej to 3720. OC choć nigdy nie próbowałem, mam zamiar się w to pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gotowy zestaw. MOBO zawszę możesz zmienić.

P.S. kup na morele.net, a wyjdzie Ci taniej nawet 100zł. Tą stówkę możesz wydać na lepszą płytę główną.

 

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:CORE+I7-4790;1:H81+PRO+BTC;2:HX316C10FB%2F4;1:STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5;1:CT256MX100SSD1;1:SEAGATE+ST1000DM003;1:CRS+CC-9011042-WW;1:CRS+CP-9020048-EU

 

 

Dobrze by było, żebyś przed kupnem poczekał na potwierdzenie tego zestawu przez kogoś mądrzejszego ode mnie. :)

 

EDIT:

Chłodzenia do CPU raczej nie potrzebujesz, a obudowa (może nie najładniejsza)  zadba o niską temperaturę: 3 wiatraki, z możliwością rozbudowy do 5. No chyba że będziesz robił OC, ale to inna bajka :)

Edytowane przez grzech181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gotowy zestaw. MOBO zawszę możesz zmienić.

P.S. kup na morele.net, a wyjdzie Ci taniej nawet 100zł. Tą stówkę możesz wydać na lepszą płytę główną.

 

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:CORE+I7-4790;1:H81+PRO+BTC;2:HX316C10FB%2F4;1:STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5;1:CT256MX100SSD1;1:SEAGATE+ST1000DM003;1:CRS+CC-9011042-WW;1:CRS+CP-9020048-EU

 

 

Dobrze by było, żebyś przed kupnem poczekał na potwierdzenie tego zestawu przez kogoś mądrzejszego ode mnie. :)

 

EDIT:

Chłodzenia do CPU raczej nie potrzebujesz, a obudowa (może nie najładniejsza)  zadba o niską temperaturę: 3 wiatraki, z możliwością rozbudowy do 5. No chyba że będziesz robił OC, ale to inna bajka :)

Nie opowiadaj farmazonów, chłodzenie to akurat musi mieć lepsze, BOX do niczego się nie nadaje, ani do ciszy, ani do OC. Płyta główna to paść, zero OC. Pamięci od biedy mogą być, i tak niczego nie wnoszą.

 

Squirrel złożył sobie bardzo dobry zestaw, sam używałem tych pamięci Cruciala, zero narzekań, a jak ktoś myśli że jak wsadzi 2400mhz dd3 i dostanie kopa wydajności to jest w mega błędzie, na tej platformie pamięci mają znikome znaczenie. Obudowę zmieniłbym na Define R4, którego używałem ponad rok, a w ogóle to kup Define R5, którego sam kupuję po nowym roku :)

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj farmazonów, chłodzenie to akurat musi mieć lepsze, BOX do niczego się nie nadaje, ani do ciszy, ani do OC. Płyta główna to paść, zero OC. Pamięci od biedy mogą być, i tak niczego nie wnoszą.

 

Squirrel złożył sobie bardzo dobry zestaw, sam używałem tych pamięci Cruciala, zero narzekań, a jak ktoś myśli że jak wsadzi 2400mhz dd3 i dostanie kopa wydajności to jest w mega błędzie, na tej platformie pamięci mają znikome znaczenie. Obudowę zmieniłbym na Define R4, którego używałem ponad rok, a w ogóle to kup Define R5, którego sam kupuję po nowym roku :)

Co ty gadasz, jakie oc jak tam jest procek non-k? Nie każdemu też zależy na ciszy, więc po co ma wydawać dodatkową kasę na cooler (oprócz ciszy) czy lepszą płyte do procka niepodkręcalnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy rzeczywiście trochę za wolne sobie dobrałem. ;d Co do podkręcania to mam zamiar to wykorzystać, dlatego wolałbym zestaw również do OC. HDD i SSD nie muszą wchodzić w skład zestawu bo można powiedzieć, że już mam ;p 

 

Bierz pamięci które ci podał kolega Tesel, i zestaw jest jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz, jakie oc jak tam jest procek non-k? Nie każdemu też zależy na ciszy, więc po co ma wydawać dodatkową kasę na cooler (oprócz ciszy) czy lepszą płyte do procka niepodkręcalnego? 

Squirrel sam napisał, że chce się pobawić w OC, 4790 bez K to pomyłka nie procesor. Sens ma jedynie 4690K albo 4790K (a budżet spoko pozwala na szybszy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...