Skocz do zawartości
michalwasyl1987

wymiana procesora phenom II x 4 945 be

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałbym wymienić procesor phenom II x4 945be 4X3.0 na np jakiegoś fx myslałem o fx 6300 dlatego nie wiem czy sie opłaca sprzedac procek i dołożyć ze 200 zł komp w 80% służy mi do gry w takie tytuły jak np bf3 i 4 call of duty aw czy fifa moja pełna specyfikacja kompa

 

procek  phenom II x4 945be 4X3.0

płyta msi 760gm-p21 fx

chłodzenie silentiumpc fortis 2 xe 1226

zasilacz chieftec 600w

ram 8 gb crucial 1600mhz

dysk ssd crucial 120 gb

segade 500gb

3 dysk 360 gb

grafika radeon hd 7950 3gb

obudowa zalman z1

 

próbowałem krecić ten procek szyną ale zmiana taktowania na 3.1 powodowała ze komp nie chciał sie włączyc i zaprzestałem krecenia gdyz pewnie płyta nie pozwala na oc ,myslałem na zmiane na intela ale za dużo bym musiał dołozyć po sprzedaniu procka i płyty ze 500 czy 600 zl trzeba by było zabulić wiec prosze o rade czy ma to sens wymiana procka na fx-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na FX nie ma sensu- wzrost wydajności będzie minimalny. Miałoby to może sens gdybyś mógł go podkecić do tych 4,5ghz co na tej płycie możliwe nie jest.

Twojego Phenoma masz podkecać mnoznikiem a nie żadną szyną, tu masz poradnik: http://www.purepc.pl/podkrecanie/jak_podkrecic_procesor_poradnik?page=0,10

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 600zł może być ciężko... trzeba stówkę dołożyć (lga1155)

http://allegro.pl/intel-core-i5-3470-3-20ghz-4-rdzenie-tanio-i4940890370.html

http://allegro.pl/msi-b75ma-p45-s1155-dvi-ddr3-usb3-sata3-fv-sklep-i4923400804.html

 

lub na aktualnej podstawce pentium/i3 + H81 z polecanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze mnie nie hejtowac ale wybralem fx6300 wiem ble ble ale wszystko se przeanalizowalem i wtpadla na ten procek ale mam jeszcze 1 pytanko chce tez wymienic to stara plyte gdyz na niej tego fx nie podkrece czy mozecie mi podac jakas plyte pod oc aby miala usb3 pci 3 sata 3 do dysku ssd tak do 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłożyć co najmniej 400 na procka, 300 na płytę i 100 na cooler, żeby sobie popodkręcać gniota? Za to bez OC są praktycznie na identycznym poziomie.

No prawie, porównywałem do X4 965.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za procesor dałeś 400 plus 300 mobo razem 700

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...