Skocz do zawartości
rasheeda

Zestaw dla architekta i grafika do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zacznę od tego że jestem nowa na forum i nie mam za bardzo pojęcia o dobieraniu sprzętu komputerowego..

 

Sprawa wygląda tak że kończe niebawem architekturę, czeka mnie najważniejszy i spory projekt - magisterski. Z tego powodu uznałam, że najwyższa pora wymienić 5 letni, poczciwy laptop Toshiba na coś bardziej wydajnego, dlatego też potrzebuje Waszej pomocy - aby dobrać sprzęt dobrej jakości, trwały, w miarę możliwości niezawodny i ewentualnie w przyszłości do "ulepszania".

 

Moje główne potrzeby:

- praca w programach typowo architektonicznych, do robienia modeli 3d i renderingu: AutoCAD, Archicad, SketchUp, V-Ray, Revit (wiadomo nie wszystkie na raz, ale wymiennie - zależnie też np. gdzie znajdę zatrudnienie po studiach i na jakim oprogramowaniu będą tam pracować)

 

- dorabiam sobie jako grafik, więc poza tym Photoshop i Corel

 

- potrzebuję cały zestaw (włącznie z monitorem - na początek przyjmijmy 1 monitor sredniej klasy, moze byc nawet uzywany jezeli reszta czesci na tym "zyska") + windows

 

- budżet do ok. 3500zł

 

Będę wdzięczna za kazda pomoc i podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego punktu widzenia najważniejsze jest by komputer miał możliwie najszybszy w tej cenie procesor, odpowiednią ilość pamięci RAM, szybki SSD na windows i aplikacje, a obraz wyświetlał się na porządnej, dużej matrycy. Polecam takie części:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJxtUEEOwiAQ$AvnxuxCF4p$MB49GA!k5dC0VlPaGDX!XcC2oulh2dlhmAGe7NpfqrEZ2PbISGrBMkZaoW8wFVFOvuWCpG8SEJcN$DCKTwxqpSYoIYfEZDETnCI8ZaxuL64MucEwTcSkYAXDnx5!OO9c2s4EYx7vUEAqEnHi$IvjUYorzrOaQUFrzxAa5iw3nn0WE7kIVG8Gs2966zyFfCJ2tXW1LR9dFHLYYPjmW9Oa6tAa1909Dez1BsiGUK0*

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zaproponuje zestaw http://www.morele.net/inventory/info/ILWe5D/procesor i7 a w nim wystarczająca do tego o czym piszesz wbudowana karta graficzna, 16gb ramu, monitor fullhd 22 cale, dysk SSD na system oraz HDD na dane. Co prawda z system (tym który podałem dwa posty wyżej) kwota będzie przekroczona o okolo 100zł, ale wydaje mi się że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...