Skocz do zawartości
speedse

Leka modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, moja specyfikacja komputera to 

Płyta główna 

Intel G33/G31 Express Chipset Family

Pamięć ram 4gb ddr2 

Procesor Intel Core 2 duo 2.78 2.78 coś takiego(nie mogę teraz sprawdzić)

Zasilacz Logic 500W ATX

Karty graficznej brak - te co miały zaczęły się przepalać z niewiadomych
powodów (wtf) za każdym razem gdy wkładałem nową ta sie po czasie paliła

Raz gdy nie moglem wlozyc jednej karty powyginałem sloty w obudowie, że
kartę którą wkładałem musiałem czymś podtrzymywać. Każda następna karta się paliła
Nie mam pojęcia czy paliły się dlatego, że coś jest z płytą główną czy zasilaczem 
I tu pytanie. Inwestować w inny zasilacz czy wymienić obudowę.
Obecnie nie mam karty graficznej a moim celem jest stworzenie zestawu 
żeby chodził na nim CS:GO

Mój budżet to 700 zł

Mam okazje kupić tanio zasilacz Seasonic S12II-620 620W  Czy jest to dobry wybór?

Zdam się na waszą radę bo wiem, że się na tym znacie. 
Jeśli macie pomysły to zasugerujcie co tu kupić myślałem nad  nową obudową
kartą i zasilaczem ale jestem totalnie zielony.

Dziękuje z góry za porady


 

Edytowane przez speedse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ograrnij ten post. Po drugie stosuj się do regulaminu działu. Popraw tytuł tematu.

 

 

Po tym zrób tak.  Weź śrubokręt. Odkręc ten zasilacz z obudowy i wyrzuć prosto do śmietnika. I domyśl się czemu Ci sie karty paliły. Całkiem prawdopodobne że przez zasilacz.

Kup taki nowy zasilacz:

 

Corsair  VS 450W

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

 

I to tyle zakupów na dziś. Odkładaj kase dalej i uzbieraj min 1700-1800 zł na nową platrofmę jak myślisz o graniu. Na coś z i5 R7 260x. lub i3 z R9 270

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był bardzo chwalony.Często polecany do mocnych zestawów.Zdarzały się jakieś drobne problemy,ale nie pamiętam,czy to nie była przypadkiem jakaś cewka lekko słyszalna,czy trochę głośniejszy wentylator.Pewnie taki 2-3 letni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna, procesor i ram są do wymiany. Możesz celować w używki. Jakiś i5 2400/2500 + płyta na H61 i na początek 4GB DDR3 1333 mhz.   Proc to koszt od 450-550 zł w zależności za ile kupisz.  Płyta to koszt od 100-150 zł. Ram to koszt 150 zł za nową kostkę. Czyli teoretycznie w 850 zł za te 3 rzeczy powinienieś się zmieścic. Potem karta graficzna. Za 650 zł masz R9 270.  Chcesz lepiej musisz dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę przyjacielu, zamówiłem ten zasilacz ktory tu wstawiłeś i obudowę bo nie mam w czym tego trzymać zelman 3 starczy mi jeszcze chyba na płytę główna tylko nie wiem czy do jakiejś nowszej płyty bede mógł przerzucić te moje ramy i procesor. Kartę kupie narazie jakaś słabsza byle była dasz mi linka do jakiejś płyty która mam wziąć? http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-79-884867.html?utm_content=884867&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkieta jest ok?

Edytowane przez speedse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerzucisz bo to zupełnie inna podstawa. Napisałem Ci ze na razie kup zasilacz. Wsadź do kompa jeśli go używasz. Jak go nie używasz to nie kupuj nic tylko odkładaj. Cały komp jaki teraz posiadasz idzie na sprzedaż po za tym zasilaczem Logic. Ten idzie prosto do śmieci dosłownie. Płyta którą wybrałeś jest pod 1150. Poczytać co to są sockety. Doucz się, odłóż kase i wróć . Obecnie nie jestem w stanie Ci pomóc bo chyba masz małe pojęcie o komputerach i sam nie wiesz co chcesz. EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...