Skocz do zawartości
R0man

Zestaw do 3,500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym sobie złożyć komputer do 3,500 zł.  Wymyśliłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/Vp599i/ .

Komputer ma być pod gry i grafikę np. autocad . Ma to być przyszłościowy sprzęt, bo później będzie gorzej z kasą . Gry konkretnie takie jak : crysis 3, dead space 3, bf 3, metro 2033 i last light, cs go i rome 2 total war. Przede wszystkim czy taki zestaw się nadaję do tych gier i czy nie będzie żadnych ścinek i spadków fps-ów w skrócie czy będzie chodzić płynnie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodzić płynnie. Bardzo dobry zestaw. Z czasem możesz wymienić procka na Xeona lub i7 jak zajdzie taka potrzeba. Ew dołóż do lepszej płyty. Np MSI Z97 Gaming 3 z lepszym układem audio jeśli nie korzystasz z własnej karty dźwiękowej. Jeśli lubisz Gigabyte to

GA-Z97X-Gaming 3

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma być przyszłościowy, więc płyta pod Z97 wskazana. Dobre oko. Faktycznie płyta x2.

 

Złóż coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/b5xgZI/

 

 Z czasem dokup SSD

 

 

Płyta pozwala na wymiane procka na coś nowego. No i masz dostep do szybkiej pamięci co może dać kopa w programach z których korzystasz. Wiec Z97 na tu sens. Rozumiem że zasilacz jakiś posiadasz? Podaj jaki. Jak nie to rezygnacja z droższej płyty, wzięcie i5 4460  i dołożenie do zasilacza:

 

http://www.morele.net/inventory/info/XsVd73/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co autor ma na myśli przyszłościowy, jeżeli chce wsadzić coś z odblokowanym to jak najbardziej. Nawet i nie tylko bo pamięci wyżej taktowane tez na plus wyjdą.  (Nauczyłem się na to patrzeć :D )

 

Zestaw kolegi Devil jak najbardziej fajny. I to rozważ autorze.

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mój błąd nie zauważyłem, że tam są 2 płyty przepraszam, a za xeonami patrzyłem, ale są ciut droższe niż i7 niektóre, ale właśnie mam zamiar wymienić kiedyś.Podkręcać nie zamierzam bo nie umiem i wole nic nie uszkodzić.Czytałem różne poradniki o podkręcaniu, ale guzik z tego rozumiem.

 I procek nie ogranicza tej karty jak coś?A mam pytanie też tak poza margines czy jak są nowe słuchawki mają dołączone mikro to czy stara karta dźwiękowa ogranicza siłę "mówienia"?

Edytowane przez R0man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco lepszy . W każdym razie mniej pobiera prądu i w niektórych grach wyprzedza R9 290.  Co do przejęzyczenia to nie bardzo rozumiem. By obsłużyć szybsze pamięci niż 1600 mhz potrzeba płyty na Z97. No i Z97 pozwala na wsadzenie tam Broadwella. Więc jakiś i7 za 2 lata czemu nie. Zasilacz proponuje zmienić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4 poście masz 2 zestawy.  Pierwszy nie ma zasilacza bo do tej pory nie wiedziałem jaki posiadasz. Drugi zestaw posiada już zasilacz, ale  nieco tańszą płytę i tańszy procesor (nieco wolniejszy ale niewiele).  Czyli ASUS Z97-P zamiast  Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 i i5 4460 zamiast 4590 z pierwszego zestawu . Chodzi oto by po dołożeniu zasilacza i wzięciu tańszej płyty i procka cena zbiżyła sie bardziej do 3500 zł. Z płyta i prockiem z 1 zestawu + nowy zasilacz wyszłoby drożej. Z czegoś trzeba zrezygnować na rzecz dobrego zasilacza.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...