Skocz do zawartości
hoszin

Modernizacja CPU Płyta główna ok 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wymienić/zmodernizować komputer ma już 2 lata i od ubiegłego maja był 2 razy w serwisie, dziś znów nie chciał się uruchomić (była plyta naprawiana) a że upływa gwarancja to myślę nad wymianą.

Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
Płyta główna:Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)
RAM:Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9
Karta graficzna:Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Dysk twardy:Plextor SSD 128GB SATA3 (PX-128M5S) 
Dysk twardy:Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)
Nagrywarka (informacja o ATA/SATA):LG nagrywarka DVD GH24NS95 czarny OEM
Zasilacz (dokładny model):SilentiumPC Deus G1 500W
Obudowa:Zalman Z9

Brak dodatkowego chłodzenia poza standardowym.
Kwota do 1800 zł.
Jak pisałem na początku płyta główna na pewno do wymiany. Mam zamiar sobie na nim trochę pograć w nowe tytuły jak i w stare wymagające ze względu na mody (Skyrim, Fallout NV).

Myślałem nad takim zestawem:

Intel Core i5 4690K LGA1150 BOX 
MSI Z97-G43 Intel Z97 LGA1150 BOX
SilentiumPC Grandis XE1236

A w okolicach marzec/kwiecień dokupić grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za grafika ma być ? Ile masz zamiar na nią przeznaczyć?  Bo szczerze ja bym proponował wymienić tylko płytę na jakąś inną np MSI Z77A-G45. Dokupić chłodzenie, a resztę odłożyć na porządną kartę graficzną. I5 2500K to wciąż mocna jednostka, która pozwala na granie w najnowsze gry. Przydałoby się ja tylko podkręcić. Bo jak nie masz zamiaru tego robić to nie ma sensu i tak pakować sie w kolejny procek do OC. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogłem się zebrać za podkręcanie tego procka, chodzi tylko o to że na 100% nie wiem co jest sprawne w tym kompie. Był 2 razy na serwisie (techplanet, raz wymienione pamięci RAM) i niby odsyłali do producenta(za drugim razem) i naprawili ale znowu są problemy.
Jeżeli chodzi o grafikę to coś pod wieśka 3 budżet ok 1300 do 1500, jak bym teraz samo chłodzenie z płytą kupił i stary procesor zostawił to nawet by coś dało radę dołożyć.

EDIT.
tylko ciężko z dostępnością płyt pod 1155.

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić jakąś dobrą płytę główną pod i5-2500k? (tylko nie asrock po problemach z obecną mam dość) i dostępną bo z tym po sklepach też jest problem.

Może bym samą płytę wymienił, jeśli to ona sprawia problemy dokupił chłodzenie i podkręcił procka.
A o kupnie nowego zestawu pomyślę jak wyjdzie wiesiek 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak wymiana płyty nie pomoże. Napisz dokładnie co się dzieje po włączeniu kompa. 

 

Musisz zdiagnozować problem.  Zaczął bym od zasilacza. Najlepiej pożyczyć od kogoś. Testować komputer na pojedyńczej kości RAM na zmianę raz jedna raz druga w różnych slotach. Odpiąć wszytkie napędy. Spróbować na innej karcie graficznej. Wyjąć baterię na minutę i spróbowąc odpalić.  Ryzykujesz że kupno płyty nie rozwiąże problemu. Ale jeśli jesteś pewny że to płyta to musisz szukać używanych płyt lub jakiś leżaków magazynowych na Allegro. Szukałbym coś od MSI lub ASUSA  na P67 lub Z77. Np MSI Z77 G43

 

http://allegro.pl/asus-p8z77-v-le-s1155-ddr3-usb3-sata3-hdmi-z77-fv-i4907209233.html

 

Szkoda procka bo to wciąż wydajna platforma. Sam taką posiadam od 3 lat.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa wszystko, ale problem jest następujący, po włączeniu kompa zakręcało wentylatorkami i przestawało, za chwilkę ponownie i tak w kółko, po pewnym czasie się załączył. Raz już nie chciał, poszła płyta z prockiem i zasilaczem do reklamacji, w serwisie działał normalnie, po powrocie też. Za drugim razem wysłałem całą stacje (bez dysków) wymienili ram 1 kość była uszkodzona. Za 3 razem wysłałem samą płytę i procesor, poszła do producenta po 2 miesiącach odzyskałem i działało. Teraz 6 stycznia znów nie chciał się włączyć najpier kręciło tylko wentylatorkami i przestawało, później się załączał ale nie do końca, za 3 resetem się włączył normalnie i jedzie na uśpieniu teraz :)

Testowałem przed ostatnim wysłaniem na serwis z innymi pamięciami i różnymi slotami i innym zasilaczem nie chciał się włączyć i odesłałem niby coś tam naprawili ale nie dostałem konkretnej informacji co, więc myślę że to nadal problem płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jakieś propozycje? Kupić nową płytę (na gwarancji) pod i5-2500k czy lepiej już zainwestować w i5-4690k?
Mam obecnie ok 1500zł (nowa płyta i CPU)  i zamiar ok kwietnia/maja podobną kwotę na kartę wydać.

 

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak można przetestować/sprawdzić w domu czy problemy tylko płyta główna robi czy jeszcze procesor/grafika?
Płyta była serwisowana 3 razy w tym raz poszła cała stacja (bez dysków) ale problemy w grach (wyświetlenie pionowych pasów i po chwili zawieszenie komputera)  może coś z grafiką jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ASRocka (jak mnie pamieć nie myli to właścicielem jest ASUS - filia) bym nie pyszczył, bo ma takowego jeszcze na Celeronie D 11 lat i chodzi całość.

Spróbuj przesmarować procesor na nowo pastą + włóż inną kartę graficzną, możliwe, że coś na karcie ci już siada. Oprócz tego posprawdzaj czy wszystkie wtyki zasilania siedzą prawidołowo. Możesz te przeczyścić styki pamięci i karty. Pasy na ekranie raczej sugerują problem z grafiką, pamięci i procek sypał by "niebieskim ekranem", restartami, freezami.

 

Sprzęt masz nadal wydajny i lepiej byłoby na razie wsadzić porządna kartę np. GTX 970 i wszystko powinno chodzić ci ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wcześniej AsRocka i 7 lat działał bez problemów. Ale ten był już 3 raqzy w serwisie teraz bym go wysłał ale się gwarancja skończyła. co do pasków na ekranie to zdaje mi się że pojawiają się jak gram po sieci.
Procesor jest świeżo przesmarowany, po powrocie z serwisu montowałem chłodzenie, wtyki dobrze wpięte, styki też wyczyszczone.
Z płytą na pewno coś jest bo jest problem z zasilaniem, terazjak jest komputer uśpiony to działa normalnie ale jak go wyłącze to pewnie będzie problem ze startem.
Poszukam plyty głównej, jak problem będzie nedal się pojawiał to dozbieram do grafiki.
Poszukam jeszce jakiś programów do testowania i sprawdzę czy będą problemy ze stabilnością grafiki.

PS. Płyty pod i5-2500k to chyba teraz szukać tylko na allegro? Bo w sklepach za bardzo nie widzę.
np. coś takiego:
http://allegro.pl/asus-p8z77-v-lx-lga-1155-usb3-sata-3-ddr3-gw-box-i4977862615.html
lub:
http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-z77x-d3h-na-gwarancji-i5007217467.html
?

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą z tych dwóch wybrać?
http://www.camino.pl/plyta-socket-lga1155-asus-p8z77-v-lx2,twr,63322.html
http://www.camino.pl/plyta-socket-lga1155-msi-z77a-g43,twr,60338.html

Mam zamiar trochę podkręcić i5-2500k więc jeszcze pewnie jakieś chłodzenie wezmę z tej strony jak bym zamawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję "nowej" płyty do i5-2500k.
obecna płyta: Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155  zaczyna padać(3 razy serwis) a juz się skończyła gwarancja.
Znalazłem coś takiego (jeszcze niby 12 m-c gwarancja):
http://allegro.pl/msi-z77ma-g45-s1155-sata3-usb3-ddr3-fv-sklep-i4903998063.html
albo:
http://allegro.pl/msi-z77a-s03-ddr3-sata6gb-usb3-oc-crossfirex-sli-i4862167265.html

Chyba że macie propozycję na coś innego?
Budżet do ok 350zł

reszta sprzętu:
Intel Core i5 2500K
RAM:Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9
Karta graficzna:Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition 2GB
SilentiumPC Deus G1 500W
buda:Zalman Z9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asus maximus iv gene z/gen3 i jest rewelacyjna. Tez mam 2500k w zestawie z gtx970. Polecam. ;-)

Tylko że ciężko dostać coś teraz pod 1155, w sklepach jakieś resztki tylko zostały a ceny też czasem ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na mATX to brałbym MSI

Tu za bardzo nie ma się co zastanawiać

to  mówisz żeby brać tego MSI Z77A-S03?

na mATX mi nie zależy ale na tamtą jest 12 m-c gwarancji a na S03 tylko miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doczytałeś że płyty z powyższych aukcji to wersje oem, (czyt. bez kabli, maskownicy...), według mnie lepiej było by poszukać gdzieś w necie, np.http://sklepwgk.pl/prod58798_Gigabyte_GA-Z77-DS3H_Z77_DDR3_GbLAN_ATX.html lub http://sklepwgk.pl/prod58820_MSI_Z77A-G43_Z77_DDR3_GbLAN_ATX.html Podkreślam że to przykłady, ja bym napisał do sklepu czy na pewno maja ja na stanie.

Edytowane przez Zygfryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bo nie mogłem w żadnym sklepie za bardzo znaleźć tych płyt, zaraz napisze do nich czy maja albo zadzwonię.
Wiem ze to sama płyta, kable mam co jedynie maskownicy by brakowało ale to można samemu coś zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...