Skocz do zawartości
Quarien

21:9 - czy warto? Który model?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od pewnego czasu chodzi za mną potrzeba kupna monitora pomocniczego. Aktualnie posiadam już leciwy monitor Samsunga, 26 cali, 16:10, 1200p.

Dotychczas moim planem było kupienie dodatkowego monitora 19 albo 22 cale jako monitora pomocniczego, bo najbardziej brakuje mi możliwości przerzucenia czegoś, aby oglądać to kątem oka. Czy to okna czatu, czy to dokumentacji, czy to filmiku na YT, gdy coś piszę. Ot, teraz ktoś mi łeb zawraca na FB, a akurat piszę tego posta, muszę przełączyć sobie kartę aby zobaczyć o co chodzi i czy to może czekać. Rozumiecie o co się rozchodzi.

 

W każdym razie, mój pomysł rozbił się o dość prozaiczny problem. Aby ustawić taką kombinację na biurku, musiałbym przesunąć główny monitor w bok, aby zrobić miejsce dla monitora pomocniczego. Jestem strasznym przeciwnikiem takiego rozwiązania, kiedy muszę grać, oglądać film czy generalnie korzystać z głównego monitora z ciągle lekko przekręconą głową. jak mam się patrzeć to na wprost. 

 

Wpadłem na pomysł kupna monitora 21:9 od LG. Wersja 29 cali odpada, bo jest za mała. Jest wersja 34 cale w tym szerokim 1080p lub 1440p.

 

I teraz - nie mogłem znaleźć istotnej dla mnie rzeczy, mianowicie, w jaki sposób realizowany jest mój przypadek użycia? Widziałem, że LG ma jakąś magiczną funkcję zarządzania oknami. Ale chyba w momencie kiedy zmaksymalizuję okno, to ono pewnie zignoruje toto? Pewnie podobnie z trybem pełnoekranowym gier i filmów.

Wiem, że jest PBP czy inne PIP, gdzie można mieć z dwóch źródeł dwa obrazy 5:4 na jednym monitorze. Czy ktoś wie co by się stało, jakbym podłączył monitor do dwóch wyjść mojej grafiki? Zostałby wykryty jakby podwójnie?

 

No i pytanie: wersja 1080p kosztuje ok. 2200 zł a wersja 4K kosztuje 3500zł (to i tak grosze przy tym wygiętym...).

Za wersją 1080p przemawia naturalnie cena i to, że moja grafika (GTX770) dałaby radę z grami. Wersja 4K jest fajna... bo jest dużo pikseli i w ogóle.

 

Naturalnie padnie pytanie: Po co Ci to?

Z zawodu jestem programistą, więc wszelkiego rodzaju kompilatory i dokumentacje są u mnie częste. Ale ostatnio wracam z pracy, gdzie i tak siedzę przez cały czas przy komputerze i teraz właściwie gram/marnuję czas przy YT.

Właśnie to czego mi brakuje to monitora pomocniczego na różne rzeczy. I nie wiem, czy ten LG spełniłby moje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie podsiadam  Dell U2913WM w proporcjach 21:9 i jestem bardzo zadowolony zakupu

planuje przesiadkę na coś większego.
Jak na razie wybór padł na LG 34UM95-P (3440 x 1440)
 

​Ciekawi mnie czy ktoś posiada wyżej wymieniony monitor i jak mu się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie podsiadam  Dell U2913WM w proporcjach 21:9 i jestem bardzo zadowolony zakupu

planuje przesiadkę na coś większego.

Jak na razie wybór padł na LG 34UM95-P (3440 x 1440)

 

​Ciekawi mnie czy ktoś posiada wyżej wymieniony monitor i jak mu się sprawuje ?

 

A czy mógłbyś mi opowiedzieć o tym w jaki sposób wykorzystujesz swoje 21:9?

Bo ciągle odbija mi się możliwość kupienia po prostu zwykłego małego monitora i hej. 

Nie będę się rozpisywał, chodzi mi o przypadki użycia jak w pierwszym poście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bawię w edycję video Corel VideoStudio Pro X5
https://www.youtube.com/user/KrzysiakPL/featured?view_as=public

 

Trochę strony Gimp i Inkscape i strony HTML 

Wtedy korzystam z opcji podziału

 

Często Internet przeglądam w dwóch oknach naraz

 

No i w czasie wolnym WOT a wygląda to mniej więcej tak

1202021c127a1a5shot_008.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor jak w podpisie.

Rewelacja. AH-IPS, praca jak na dwóch niezależnych monitorach, wbudowany tuner TV, PIP.

 

Dla mnie 2 x 24" Dell u2410 były za duże na biurku , które mam spore. ( narożne 120cm )

 

Do jakości, ergonomii i funkcjonalności nie mam co przyczepić się. Dodatkowo pilot z obsługą wszystkich funkcji.

 

Monitory 4k odpuszczam na razie ze względu na gry (budżet) dla natywnej rozdzielczości gry trzeba mieć potwora, haha

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...