Skocz do zawartości
mattvott

[3000-5000][grafika 2 i 3d] Zestaw dla artysty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

potrzebuję waszej pomocy. Myślę o kupnie nowego komputera stacjonarnego z głównym zastosowaniem w mojej pracy jako grafik 2d oraz 3d.

Przejrzałem forum, najświeższe tematy, pod kątem zestawów dla grafików ale wiele z nich ma podkreślone że komputer będzie służyć również do grania. W moim przypadku jest inaczej. Komputer będzie służył tylko i wyłącznie do pracy i ma ona przebiegać jak najpłynniej i jak najbardziej cicho jest to możliwe.

 

 

Pracuję głównie w Photoshopie i Ilustratorze. Do tego dochodzi też grafika 3d (renderowana przez GPU, chyba że wydajniej/korzystniej będzie postawić na lepszy procek i renderować przez CPU).

 

Fajnie gdyby system postawiony był na dysku SSD, ale nie kosztem innych komponentów, najważniejsza dla mnie jest wydajność zestawu.

 

 

Na komputer chcę przeznaczyć od 3 do 5 tysięcy. Widełki są takie szerokie, dlatego że chciałbym wydać jak namniejmniej (3000) a zarazem mieć komputer który wytrzyma ze mną te dwa lata. Potrzebuję najkorzystniejszego zestawu jakość/cena a nie zestawu złożonego pod maksymalny budżet. Wolałbym jednak uniknąć ceny powyżej 4,200. Chociaż jeżeli dołożenie 200-400zł do któregoś podzespołu ma zwiększyć zasadniczo wydajność to nie będzie problemu.

 

 

Chodzi tylko o komputer, monitory, klawiaturę i myszkę już mam. Komputer bez napędu, fajnie gdyby miał jakieś wygodne porty, czytnik kart itd.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam że zakładam tak często pojawiający się temat. Bardzo zależy mi na dobrym zestawie, a słyszałem że użytkownicy tego forum są najlepsi pod tym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rekomendowane zestawy czytał?

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015

 

Tutaj jest całkiem przyjemny zestaw, cena ze względu na szalejące sprawy może różnić się.

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,17

 

 - ten zestaw jest baaardzo wydajny, jeżeli nie potrzebujesz dysków to można zastanowić się nad procesorem I7

 

Jeżeli robisz to co robisz to komp wytrzyma raczej znacznie dłużej niż te 2 lata, 

 

Nie wiem, jak z wymaganą wielkością RAM u Ciebie.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rekomendowane zestawy czytał?

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015

 

Tutaj jest całkiem przyjemny zestaw, cena ze względu na szalejące sprawy może różnić się.

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,17

 

 - ten zestaw jest baaardzo wydajny, jeżeli nie potrzebujesz dysków to można zastanowić się nad procesorem I7

 

Jeżeli robisz to co robisz to komp wytrzyma raczej znacznie dłużej niż te 2 lata, 

 

 

Tak widziałem, aczkolwiek brakowało mi informacji pod jakim kryterium dane zestawy są najlepsze. Potrzebuje komputera głównie do grafiki, myślałem ze taki profil ma znaczenie. Wydawało mi się, że sprzęt podobny cenowo może inaczej sprawdzać się w zastosowaniu do gier a inaczej w zastosowaniu do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane zestawy są złożone głównie pod gry. Zależnie od tego w czym renderujesz, sprawdź czy lepsza będzie karta Nvidii czy AMD - testy powinny być w internecie, i jak mówiłem to zależy od programu (w blenderze GTX 970 jest zauważalnie szybszy od 4790k). Jakich programów do 3d używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 970 to raczej gruba przesada pewnie grafa z procka wystarczy

i chyba lepiej pasowałby i7K [bo juz wysoko taktowany jest i szybki ram do tego pewnie z 16GB

 

Wolałbym jednak mieć dodatkową grafikę.

 

Rekomendowane zestawy są złożone głównie pod gry. Zależnie od tego w czym renderujesz, sprawdź czy lepsza będzie karta Nvidii czy AMD - testy powinny być w internecie, i jak mówiłem to zależy od programu (w blenderze GTX 970 jest zauważalnie szybszy od 4790k). Jakich programów do 3d używasz?

 

Blender, od czasu do czasu 3ds max chociaż myślę też o zBrushu- ale głównie Blender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna do renderów to tylko GTX 970 , do projektowania Quadro (viewporty) Mowa oczywiście o budżecie.

 

Oczywiście, że I7 będzie lepsza niż I5 K

 

Mógłbym też zaproponować :

 

http://allegro.pl/dell-t3500-w3690-6x-3-46ghz-6gb-1tb-windows-7-pro-i5021491989.html+ GTX 970 + ok 250 zł dodatkowe 6 GB ramu. Jak byś chciał to można rozszerzyć gwarancję na 2 lata.

Spokojnie da radę.

 

 

Rekomendowane zestawy są złożone głównie pod gry. 

 

Jedne z najbardziej wymagających "softów" pchające technologię do przodu.

 

Nie sądzę by potrzebował 6 rdzeniowca i Quadro 4000 a spokojnie kupi np. Della powyżej z Quadro 4000 za 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna do renderów to tylko GTX 970 , do projektowania Quadro (viewporty) Mowa oczywiście o budżecie.

 

Oczywiście, że I7 będzie lepsza niż I5 K

 

Mógłbym też zaproponować :

 

http://allegro.pl/dell-t3500-w3690-6x-3-46ghz-6gb-1tb-windows-7-pro-i5021491989.html+ GTX 970 + ok 250 zł dodatkowe 6 GB ramu. Jak byś chciał to można rozszerzyć gwarancję na 2 lata.

Spokojnie da radę.

 

 

 

Bardzo atrakcyjna cena, aczkolwiek pieniążków mam trochę więcej. Pytanie czy taki komputer mi wystarczy? Bo zawsze za pozostały 1,5k mogę kupić monitor :) W aukcji jest napisanie że to komputery "poleasingowe" co to oznacza? To bardzo atrakcyjne oferty, czy to normalne ceny dla tego sprzętu?

Edytowane przez mattvott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleasingowe oznacza że były używane w jakiś firmach. Inna sprawa czy tego właśnie potrzebujesz? Możliwe że do PSa i Blendera starczy nowy i5 4690k, 16gb ramu i gtx 970. Blender (o ile używasz Cycles) woli karty Nvidii, a i7 przyda sie (trochę) w PSia i Blenderze, ale sam zdecyduj czy potrzebujesz dokładać te 400zł? 

 

Zaporoponuje taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/sc09UY/nastawiony na cisze i wydajność w programach o których mówiłeś, użyłem górnego budżetu to teraz napisz na czym chciałbys zaoszczędzić. 

Edytowane przez krzyssp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleasingowe oznacza że były używane w jakiś firmach. Inna sprawa czy tego właśnie potrzebujesz? Możliwe że do PSa i Blendera starczy nowy i5 4690k, 16gb ramu i gtx 970. Blender (o ile używasz Cycles) woli karty Nvidii, a i7 przyda sie (trochę) w PSia i Blenderze, ale sam zdecyduj czy potrzebujesz dokładać te 400zł? 

 

Zaporoponuje taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/sc09UY/nastawiony na cisze i wydajność w programach o których mówiłeś, użyłem górnego budżetu to teraz napisz na czym chciałbys zaoszczędzić. 

 

 

To teraz zabiłeś mi ćwieka :) Widzę że głównie procesor i karta budują tak wysoką cenę... a takie wybraliśmy jako najbardziej odpowiednie. Reszta to dodatki które są niezbędne.

 

Naprawdę kompletnie się na tym nie znam, komputer to dla mnie wyłącznie narzędzie do pracy, wiec jak działa dany podzespół i za co odpowiada w nawiązaniu do mojej pracy, ale niestety totalnie nie znam się na runku i nie wiem co warto kupić.

 

Jakby dało się obciąć te 900zł końcówki to byłoby super :)

 

 

Bardzo, bardzo dziękuję wam za bezinteresowną pomoc!

Edytowane przez mattvott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed snem pomyślałem... "A może zamiast brać drugą część budżetu na raty, to za gotówkę czyli 2tys. kupić komputer za te 2tys a przez rok odkładać pieniądze i po roku kupić lepszą maszynę? Już taką koło 10tys?".

 

Pytanie moje pojawia się tutaj. Jako że z grafiki 3d nie jestem nawet zaawansowany, także na razie są to proste rendery wnętrz to czy komputer za 2tys złotych jest w stanie zagwarantować płynną pracę w photoshopie? Jakie są realia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell to wciąż bardzo wydajna maszyna z 6 rdzeniowym procesorem (mniej więcej wydajność i7 4770K), pamięci pracują w triple channel, więc są wydajne.

Ja go kupiłem, mój kolega 3 dni temu również. Też miałem zagwozdkę. Ja na niego mam 2 lata gwarancji. Jak kupisz do niego GTX 970 to będzie rakieta.

 

Oczywiście , co nowe to nowe i jak masz budżet to spokojnie kupuj zestaw kolegi powyźej z ewentualnym retuszem cenowym.

 

Ja kupowałem swój w grudniu gdzie zastanawiałem się ,czy wydać 4000 zł za nowy bez karty graficznej,czy ten Dell za 2200.

Generalnie czekam na Broadwell-E i planuję zakup tej platformy za 2 lata, chyba, że okaże się niewartym zakupu, haha

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell to wciąż bardzo wydajna maszyna z 6 rdzeniowym procesorem (mniej więcej wydajność i7 4770K), pamięci pracują w triple channel, więc są wydajne.

Ja go kupiłem, mój kolega 3 dni temu również. Też miałem zagwozdkę. Ja na niego mam 2 lata gwarancji. Jak kupisz do niego GTX 970 to będzie rakieta.

 

Oczywiście , co nowe to nowe i jak masz budżet to spokojnie kupuj zestaw kolegi powyźej z ewentualnym retuszem cenowym.

 

Ja kupowałem swój w grudniu gdzie zastanawiałem się ,czy wydać 4000 zł za nowy bez karty graficznej,czy ten Dell za 2200.

Generalnie czekam na Broadwell-E i planuję zakup tej platformy za 2 lata, chyba, że okaże się niewartym zakupu, haha

 

 

A co to za karta która jest w tym zestawie Dell? Wytrzyma przez jakiś czas, póki nie kupie GTX 970 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To zwykła karta pasywna NVS 290. Fajna do zastosowań biurowych. Używki kupisz za kilkanaście złotych :P, nową kupiłem niedawno za 50zł, ale do zastosowań 3D nie nadaje się.

 

Jeżeli możesz więcej wydać to brałbym nowy zestaw, a nie Della (dopłata do 16GB ram ok 300zł).

Po odjęciu dysków i karty graficznej,nowy zestaw kosztuje 2800zł

Różnica 500zł + legalny system

Pytanie, czy system musisz też kupić i czy wtedy te 800-1000zł przeważy na korzyść Della?

 

Ja z góry zakładałem zmianę za 1-2 lata na nowe "pudło" dlatego tańszy Dell, bo ta różnica piechotą nie chodzi, haha.

 

Oczywiście musieli by się wypowiedzieć ludzie którzy wykonują to co ty, bo mimo wszystko:

I5 4 wątki

I7 8 wątków

W3690 12 wątków.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@

NostradamuSek

 

Teraz to mi namieszałeś i poza tym że nie rozumiem Twojego postu to nie rozumiem już nic :P

 

Określę nowo powstałą sytuację i błagam pomóżcie! 

 

Mam w gotówce 2tys złotych. Na początku myślałem o wpłacie własnej 2tys i wzięciu na raty tych 3-4tys żeby kupić zestaw za 5 tys. W nocy pomyślałem że kupie zestaw za 2-3tys żeby nie pchać się w raty (nienawidzę) z zamiarem wymiany sprzętu już na kombajn za rok, ewentualnie po czasie gdy przestanie mnie zadowalać ta tania skrzynka kupiona teraz. W 3d nie pracuje tak zaawansowanie, że potrzebny jest mi na tę chwilę mega sprzęt no i najwięcej pracuje jednak w Photoshopie (głównie projektowanie UI). Skrzynka potrzebna jest mi właśnie do pracy w PS no i nauki 3d. Przewiduje że za około rok mój poziom 3d będzie na tyle wysoki, że przestanie mnie zadowalać komp za 2 tysiące no i będę wtedy miał więcej gotówki także wymienię kompa już na profesjonalną maszynę za kilka-kilkanaście tysięcy.

 

Pomóżcie! Bo totalnie nie jestem w stanie wyobrazić sobie na ile stać te komputery/sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że masz jeszcze parę rdzeni, wątków na inną robotę :P


Jeżeli za rok będziesz wymieniał, to tego Della a kartę zostawisz sobie do nowego lub kupisz 2x wydajniejszą, dołożysz drugą (pomartwimy się za rok), haha. (800-1000 zł oszczędności)

 

Z mojej perspektywy kupić by za rok sprzedać, to tylko używka w dobrej cenie.

 

Tak w ogóle na marginesie, na czym pracujesz obecnie ?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@

NostradamuSek

 

Teraz to mi namieszałeś i poza tym że nie rozumiem Twojego postu to nie rozumiem już nic :P

 

Określę nowo powstałą sytuację i błagam pomóżcie! 

 

Mam w gotówce 2tys złotych. Na początku myślałem o wpłacie własnej 2tys i wzięciu na raty tych 3-4tys żeby kupić zestaw za 5 tys. W nocy pomyślałem że kupie zestaw za 2-3tys żeby nie pchać się w raty (nienawidzę) z zamiarem wymiany sprzętu już na kombajn za rok, ewentualnie po czasie gdy przestanie mnie zadowalać ta tania skrzynka kupiona teraz. W 3d nie pracuje tak zaawansowanie, że potrzebny jest mi na tę chwilę mega sprzęt no i najwięcej pracuje jednak w Photoshopie (głównie projektowanie UI). Skrzynka potrzebna jest mi właśnie do pracy w PS no i nauki 3d. Przewiduje że za około rok mój poziom 3d będzie na tyle wysoki, że przestanie mnie zadowalać komp za 2 tysiące no i będę wtedy miał więcej gotówki także wymienię kompa już na profesjonalną maszynę za kilka-kilkanaście tysięcy.

 

Pomóżcie! Bo totalnie nie jestem w stanie wyobrazić sobie na ile stać te komputery/sprzęt.

Nie wiem jak wygląda sprawa upgrade'u Della więc na ten temat się nie wypowiem.

Jednak jeśli chodzi o nowy sprzęt, to w zestawie proponowanym przeze mnie - wywalasz GTXa, chłodzenie procesora, RAM zamieniasz na 8gb oraz dysk SSD - wyjdzie ok 2600zł i masz świetny procesor, dobrą płyte, ogólnie wyższa półka tylko ilościowo mniej - do Photoshopa spokojnie wystarczy, do Blendera też tylko renderowanie zajmie mnóstwo czasu. Potem jak będziesz miał środki dokupijesz (w zależności od potrzeb) nowego GTXa, dysk SSD (duża różnica w działaniu systemu i programów na nim), dodatkowy ram i chłodzenie procesora jeśli bedziesz potrzebował lepszej ciszy lub podręcenia go.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyssp

Tylko, że ja rozumiem, że on za rok zmieni kompletnie platformę na DDR4, 6 rdzeniowca i dedykowaną kartę graficzną być może na jakąś AMD FirePro i w tym wypadku na co mu nowe, jak w porównaniu do tego Della raczej nie zauważy różnicy, a cenowo, jeżeli ma kupić system to dalej różnica 800-1000 zł, którą może wydać na wydajną kartę już teraz.

 

Chyba, że będzie chciał zostać na tej platformie co mu proponujesz.

 

Inna sprawa, że zaraz okaże się, że obecnie pracuje na starym już i7-3960X + ATI 7970 lub GTX 680  :zonk:  tak, że mattvott napisz na czym obecnie siedzisz, bo może okazać się, że zamienił siekierkę na kijek, haha

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyssp

Tylko, że ja rozumiem, że on za rok zmieni kompletnie platformę na DDR4, 6 rdzeniowca i dedykowaną kartę graficzną być może na jakąś AMD FirePro i w tym wypadku na co mu nowe, jak w porównaniu do tego Della raczej nie zauważy różnicy, a cenowo, jeżeli ma kupić system to dalej różnica 800-1000 zł, którą może wydać na wydajną kartę już teraz.

 

Chyba, że będzie chciał zostać na tej platformie co mu proponujesz.

 

Inna sprawa, że zaraz okaże się, że obecnie pracuje na I7 2700K + ATI 7970 lub GTX 680  :zonk:  tak, że mattvott napisz na czym obecnie siedzisz, bo może okazać się, że zamienił siekierkę na kijek, haha

Jeżeli tak, to faktycznie nie ma sensu pchać się w zestaw o którym pisze i Dell będzie dużo lepszy :) Przegapiłem to zdanie o sprzęcie za kilka(naście) tysięcy, w takim wypadku na razie na razie Dell będzie idealny + przyszła wymiana na platforme z x99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje na teraz kompa (nawet używki) który zagwarantuje mi spokojną pracę w PS i chociażby sympatyczną (;p) w Blenderze :) Za rok mogę całkowicie wyrzucić kupionego teraz kompa i zacząć od nowa (zazwyczaj moje wymieniane kompy trafiają pod rękę mojej mamy :) )  Bardzo też możliwe że za rok (nie powinienem chyba tego tutaj pisać) kupie coś ze stajni Apple.

Nie potrzebuję systemu Windows, mam wszystko oprócz sprzętu. Także upraszając, czegoś najtańszego co zapewni mi płynną pracę w Photoshopie. Myśle o tym Dellu aczkoxlwiek jak miałbym w nim wymieniać grafikę to mam dodatkowe 1,5tys wydatku co łacznie daje mi 3,5tys.

 

 

 

 

Edit:

 

Zaraz opiszę na czym pracuję.

Edytowane przez mattvott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to obecnie taki niemodyfikowalny PC. Szkoda pieniędzy. No, ale nie nasze.

 

Jeżeli systemu nie potrzebujesz, to te 500zł chyba już nie gra zbytnio roli, acz zawsze to tyle więcej na kartę do wydania. Inną rzeczą, czy ty na tym zarabiasz i czas to pieniądz (komp chodzi na okrągło itp), bo jak nie, to nie potrzebujesz od razu GTX 970 a kupić coś relatywnie mocnego w mniejszej cenie.

 

Haha

7990 za 1500 zł, ciekawe

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to obecnie taki niemodyfikowalny PC. Szkoda pieniędzy. No, ale nie nasze.

 

 

Mam swoje zdanie wyrobione od Apple, każdy ma swoje :) Pożyjemy zobaczymy na czym skończę bo jednak swoje kosztują ;p

 

 

 

Aktualnie pracuję na (bardzo stary komputer, dane podawała mi mama ;p Po nim miałem służbowego laptopa lenovo y50-70 ale się zwolniłem.) :

 

Intel Core 2 Duo E6550

amd radeon hd6700 series

4gb ram

Edytowane przez mattvott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat czysto do pracy to akurat Apple jest OK. Komputery do zastosowań profesjonalnych to nie tylko możliwie najwyższa wydajność za daną cenę czy możliwość rozbudowy ;)

 

A przede wszystkim niezawodność i święty spokój - a to oferuje apple :)

 

 

A co myślicie o tym? Wytargował bym te 300 w dół pewnie ;)

 

http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-zestaw-dla-graczy-CID99-ID8rkPJ.html#98b73b441f

 

No i dodatkowy monitor, takim grafik nigdy nie pogardzi :)

Edytowane przez mattvott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cokolwiek nie zmienisz ten Dell lub zestaw kolegi będzie nieporównywalnie szybszy.

 

Dell + http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2048mb-gddr5-i5049864545.html 

 

Lub zestaw kolegi + http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2048mb-gddr5-i5049864545.html

 

 

2600 vs 3200

 

lub

http://allegro.pl/asus-7870-2gb-dc2-v2-ddr5-gwar-fv-i4909336655.html

http://allegro.pl/sapphire-hd-7970-3072-mb-384-bit-i5011034314.html

 

Tego OLX bym sobie darował

 

Co do monitora, jeżeli spędzasz sporo czasu to tylko IPS, MVA. MATOWY!

Oczy 3x nie rosną.

 

Byłbym zapomniał, kup SSD, daje naprawdę wiele. Jak kupisz Dell, to promocyjnie możesz kupić SSD GOODRAM C40 120GB za 130zł. Budżetówka, ale w tej cenie warto.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cokolwiek nie zmienisz ten Dell lub zestaw kolegi będzie nieporównywalnie szybszy.

 

Dell + http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2048mb-gddr5-i5049864545.html 

 

Lub zestaw kolegi + http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2048mb-gddr5-i5049864545.html

 

 

2600 vs 3200

 

lub

http://allegro.pl/asus-7870-2gb-dc2-v2-ddr5-gwar-fv-i4909336655.html

http://allegro.pl/sapphire-hd-7970-3072-mb-384-bit-i5011034314.html

 

Tego OLX bym sobie darował

 

Co do monitora, jeżeli spędzasz sporo czasu to tylko IPS, MVA. MATOWY!

Oczy 3x nie rosną.

 

Byłbym zapomniał, kup SSD, daje naprawdę wiele. Jak kupisz Dell, to promocyjnie możesz kupić SSD GOODRAM C40 120GB za 130zł. Budżetówka, ale w tej cenie warto.

 

 

Ta aukcja Dell to Twoja sprawka? :) Jak upomnieć się o dysk przy zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Porządna firma AMSO. W opcjach na allegro masz

 

http://allegro.pl/opcja-amso-wymiana-dysku-250gb-na-nowy-ssd-120gb-i4892955737.html

 

Twój zestaw ma dysk 1TB, zamiast kup teraz , zadzwoń do nich o co chodzi, potem pewnie napisz do nich emaila ile będzie kosztował ten zestaw z zamianą dysku na SSD 120GB, dokupieniem ramu np 6GB jak cię to interesuje, z rozszerzeniem gwarancji na 2 lata itd.

Odbiór osobisty w Katowicach, Krakowie,Warszawa lub kurier. Ja najpierw zadzwoniłem, po uzgodnieniu napisałem emaila, potwierdzili i odbiór osobisty w Katowicach. 

 

Ja dokupiłem RAM, SSD i gwarancję na 2 lata.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że w tym Dellu siedzi procek i7 990x (Xeon W3690) który bazowo kosztował 1350$ ok 5000zł przy obecnym kursie

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-990x-extremeedition-3-46ghz-bx80613i7990x-box-363467/

 

 

 

Tyle w temacie. :P

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że w tym Dellu siedzi procek i7 990x (Xeon W3690) który bazowo kosztował 1350$ ok 5000zł przy obecnym kursie

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-990x-extremeedition-3-46ghz-bx80613i7990x-box-363467/

 

 

 

Tyle w temacie. :P

 

A co myślisz o tym zestawie, co to za karta?

 

http://allegro.pl/dell-t3500-w3690-6x3-46-12-quadro-4000-windows7pro-i4845840844.html

 

Wyjde na tym lepiej niż poprzedni zestaw +

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-2048mb-gddr5-i5049864545.html

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...