Skocz do zawartości
lione

Zestaw komputerowy do gier ~ 2800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zamierzam kupić komputer który pozwoli mi na płynne granie w najnowsze gry na ustawieniach wysoko-średnich.

Budżet to około 2800 zł a możliwe jak najtaniej przy zachowaniu najlepszej wydajności.Interesują mnie głównie GTA V i Wiedźmin 3.

Ze starego komputera mam : Dysk Sata HDD 500GB, obudowę Chieftec Bravo BX-01 Black BX-01B-B-SL, zasilacz 650W Chieftec oraz nagrywarkę.Czy dysk SSD jest konieczny do komfortowego grania ? Poniżej zamieszczam przykładowe komponenty,który wybrałem , jednak obserwując obecne ceny podzespołów szczerze zastanawiam się nad zaczekaniem.

 

Karta Graficzna : GeForce GTX 770 2GB lub Radeon R9 280 WF3 OC 3GB  lub R9 290/290x lub ( choć po ostatniej aferze raczej mnie odpycha+dość drogi) GTX 970

Procesor : Intel i5 4460 lub i5 4590 lub i5 4690

Płyta główna : szczerze nie mam pojęcia możliwe jak najtania , a zarazem dobra do gier > mój typ ASRock h81m  lub MSI H81M-P33

Pamięć RAM : GoodRam Play 1600MHz 8GB 

 

Posiadam również monitor Samsung SyncMaster 2032MW jego rozdzielczość to 1680x1050 i tu kolejne pytanie > czy opłaca się go wymieniać na 1920x1080 , wiadomo to dodatkowy koszt i obniży pozostały budżet.Proszę o porady co wybrać, gdyż jestem raczej laikiem jeśli chodzi o składanie komputerów, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba wziąć zestaw za 3100 z pure pc :) i akurat masz dysk obudowę i zasilacz więc cena się obniży do Twojego poziomu.

A SSD jest chyba najlepszym podzespołem jak dla mnie we wszystkich komputerach od pewnego czasu, bo za dosyć niską kwotę korzystanie z systemu staje się bardzo przyjemne. Więc warto go sobie zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można by było ewentualnie wstrzymać się z zakupem samej karty graficznej , kupić całą resztę a kartę dokupić później jak ceny spadną lub radeon wyda serię 300 ? Moja obecna to GeForce GTS 450 i czy dałoby radę ją zamontować jako taki chwilowy zamiennik na tej płycie głównej : MSI H81M-P33 do tego Procesor : Intel i5 4460 lub i5 4590,

Pamięć RAM : GoodRam Play 1600MHz 8GB i dysk SSD Intel 530 series 120GB SATA 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie pytania - czy wersja 2GB również jest podobnie wydajna czy już gorsza? Oraz jeśli mam zamiar pograć sobie w tego nieszczęsnego Wiedźmina 3 na średnich lub optymistycznie średnio-wysokich to brać GeForcy lub AMD czy to całkowicie bez różnicy , bądź jest ona niezauważalna ? Pozdrawiam

Edytowane przez lione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci dużej różnicy nie będzie, spokojnie 2GB może być.

 

Co do Wymagań przez Wiedźmina 3, w rekomendowanych jest GTX 770 i R9 290

wiec widać bardziej gra jak by była pod GTX.

Ale nie powinno być dużej różnicy pomiędzy AMD czy Geforce.

Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...