Skocz do zawartości
smela

Ultrabook na studia do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

A więc ostatnio wątek zakupu laptopa upadł, jednak teraz jest już to konieczność. Zmieniła się trochę moja opinia i tym razem postanowiłem poszukać ultrabooka ;).

 

Kwota jaką mogę wydać to max 4000 zł.

Laptop będzie służył głównie do notowania, (a więc musi być porządna i wygodna klawiatura) oglądania filmów (zależy mi na dobrej jakościowo matrycy min FHD). Na uczelni niestety nie ma infrastruktury do notowania na laptopie, więc bateria musi wytrzymać przynajmniej 5 - 6 h edycji tekstu.

Zależy mi również na tym, żeby laptop działał jak najpłynniej podczas wykonywania zwykłych czynności takich jak przeglądanie internetu (kilka otwartych kart), edycja tekstu, odtwarzanie filmów i ogóle czynności podstawowe.

Myślę, że idealny rozmiar matrycy to 13 - 14 cali (mogą być trochę mniejsze, ale nie większe).

 

Na razie moim faworytem jest Dell Xps 13 (2015).

 

Co Wy na to?

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ultrabooków nowy Asus Zenbook UX303LN z i5ulv + 4GB RAM + SSD. Nowy procesor broadwell, dysk SSD, który poprawi komfort pracy wg. mnie koniecznosć w sprzęcie za takie pieniądze. Do tego matowa matryca o rozdzielczości FullHd , porządne wykonanie i podświetlana klawiatura.

 

Z tańszych opcji Acer V3-371 z i5 ulv + 8GB RAM + SSD. Tutaj tak samo nowy broadwell, więcej RAM oraz dysk SSD 240GB bez HDD. Matowa matryca FullHD, dobrej jakości obudowa choć nie tak jak w asusie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila, żeby dowiedzieć się o tym lapku jak najwięcej.

Jeżeli faktycznie okaże się, że jest to laptop z dobrego źródła i za te pieniądze, to myślę, że konkurs wygrywa w przedbiegach.

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagania itd ja bym Ci polecił MBA 13'. Może matryca nie jest lotów jak Retina w MBP, ale do tego co powiedziałeś idealnie się nadaje MBA. Sam korzystam, nie wyobrażam sobie jak wcześniej mogłem bez tego żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę myślałem już o mac'u, ale jakoś nie uśmiecha mi się wydawać tych samych pieniędzy za sprzęt teoretycznie gorszy (chociażby pod względem matrycy).

Jedyna opcja to nowy MBA który ma się pojawić niedługo z retiną.

Edytowane przez smela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell xps jest idealny, ale w PL wciąż za drogi (6799 pln). UX303ln lub la jeśli nie grasz. Tylko że w nowych ux303 bateria ma tylko 2200mah (na haswellu 4400) i zastanawiam się czy rzeczywiście ma on tak długi czas działania (baterie są wymienne, jest ryzyko że xkom ma wersje ze słabszymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell xps jest idealny, ale w PL wciąż za drogi (6799 pln). UX303ln lub la jeśli nie grasz. Tylko że w nowych ux303 bateria ma tylko 2200mah (na haswellu 4400) i zastanawiam się czy rzeczywiście ma on tak długi czas działania (baterie są wymienne, jest ryzyko że xkom ma wersje ze słabszymi).

Sprawdzałem w sklepie i ux303ln mają większą baterię w opisie sklepu jest błąd, bateria jest taka sama jak w poprzednich modelach, jestem tylko ciekaw jaki tak naprawdę będzie max czas działania na broadwellu...

Edytowane przez trojus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, całkiem fajny ten Asus ux303. 

Jak nie uda mi się dostać Dell'a XPS 13 w jakiejś przyzwoitej cenie to chyba skieruje się właśnie ku niemu ;]

Szef w robocie używa Zenbooka i powiem, że wykonanie robi wrażenie bardzo na +, a już na pewno w porównaniu ze wspominanym MBA. Co do samego użytkowania to jedynie z podpytania wiem, że jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Dell XPS 11.6 ?

 

http://allegro.pl/ultrabook-dell-xps-11-i5-4210y-256ssd-qhd-36nbd-i5078703066.html

http://allegro.pl/dell-xps-11-6-qhd-2w1-i5-4gb-128ssd-w8-nbd-198zl-i5084989758.html

http://allegro.pl/dotyk-dell-xps-11-i5-qhd-4gb-128ssd-nfc-bt-win8-1-i5000001830.html

 

Miałem okazję użytkować go przez parę chwil, kolega go użytkuje i zachwycony... a wybredny to on jest. Szczególnie przypadła mu do gustu jakość wykonania, ekran i ... klawiatura.

Warunek, nie będziesz grał w gry, bo to nie jego przeznaczenie, ale do reszty, jak najbardziej ok.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawa opcja. Jednak jeżeli się uda to wolałbym XPS 13. Chociażby ze względu na fakt, że wielkość samego laptopa jest podobna do tej 11,6, a matryca jest większa. Jak dla mnie to idealna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam myślałem o xps 13 2015 ale cena u nas jest zaporowa... 4999 za i5/4gb ram/128GB SSD to bardzo słabo w porównaniu do ux303ln... Planuje jutro takiego zakupić i5 5200u/8gb ram/256GB SSD/840m za 4399.

 

mam tylko pytanie czy jakiś użytkownik tego komputera może się wypowiedzieć o jego żywotności na baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to mam nadzieję :)

 

Oczywiście widziałem tą recenzję jest ona najbliższa temu co jest w ofercie więc liczę na to, że pomimo tego że nie jest to dokładnie ten sam model faktycznie żywotność baterii będzie nawet lepsza :) głównie dlatego że w powyższej recenzji mamy i7 4510U a teraz mamy model z i5 5200U, wydajnościowo powinno być praktycznie identycznie a zużycie energii jest niby mniejsze...

 

W sumie to sam nie wiem czy lepiej kupić wersje z i5 5200U czy z i7 5500U.... Niby 5200U zużyje trochę mniej energii przez mniejsze bazowe taktowanie, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że dla moich potrzeb najlepszym wyborem będzie zakup laptopa "konwertowalnego".
Już prawie byłem zdecydowany na zakup HP Spectre x360, ale nie jest on dostępny w Polsce, a pozatym poprzez przeliczenie $ na € w stosunku 1:1 sprawiło, że laptop ten nie wydaje się być już aż takim dobrym wyborem.
Budżet w międzyczasie też się zwiększył do max 5000 zł.

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz rozwazyc tez Thinkpada T440s lub Latitude e7440.

Maja oba juz nastepcow wiec i w dobrej cenie gdzies upolujesz.

/ nie wiem jak sytuacja cenowa ewent tez z Elitebookiem 1040.

Edytowane przez sorest
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że dla moich potrzeb najlepszym wyborem będzie zakup laptopa "konwertowalnego".

Już prawie byłem zdecydowany na zakup HP Spectre x360, ale nie jest on dostępny w Polsce, a pozatym poprzez przeliczenie $ na € w stosunku 1:1 sprawiło, że laptop ten nie wydaje się być już aż takim dobrym wyborem.

Budżet w międzyczasie też się zwiększył do max 5000 zł.

 

Co polecicie?

widze w takim razie 1 opcje

 

1 komercyjna- konsumencka

 

Lenovo yoga 2 z i7 ulv haswell + SSD 256gb

ultrabook konwertioble z obracanynm eklranem o 360 st

porządna obudowa

2 dyski w środku , 1 normalny + 2gi SSD msata

matryca Full hd ips

 

2ga z serii biznesowej

 

Lenovo thinkpad Yoga z  i7u haswell + ssd 128gb

ultrbook konwertioble z serii biznes o bardzo wysokiej jakości wykonania

jednak wyposażeniowo uboższa a droższa -  wersji 256gb widze brak w sprzedaży póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Toshibą są takie, że "bałbym się" ;) .. ale może moje są takie jak innych z Acer'em (negatywne) i możliwe, że teraz Toshiba robi przyzwoity sprzęt. Nie mogłem jednak tego nie napisać, bo tym czego kiedyś doświadczyłem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...