Jump to content

Pieterman1982

Stały użytkownik
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pieterman1982 last won the day on March 8 2015

Pieterman1982 had the most liked content!

Community Reputation

18 Pozytywna

About Pieterman1982

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 10/28/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Cześć, Pytanie - może ktoś będzie w stanie pomóc... Mam lapka jak w temacie. Dyski twarde - 2x Samsung 970 PRO 512Gb nvme, 1x jakiś HDD 2Tb na dane na SATA. Nie mogę włączyć RAIDa na Samsungach... W drugiej zakładce biosu (advanced) zmieniłem "SATA Mode" z AHCI na Intel RST. Restart, wejście do biosu, znowu zakładka "Advanced", wchodzę do karty która pojawiła się po zmianie na "Intel RST" - "Intel(R) Rapid Storage Technology" - i widoczny jest tylko dysk na SATA. Nic to, wyłączyłem, wyjąłem dysk SATA, wchodzę - brak jakichkolwiek dysków w "Intel(R) Rapid Storage Technology". Nadmienię jeszcze, iż w zakładce pierwszej biosu - "Main" wchodzę na "OffBoard NVMe Controller Configuration" i widzę oba rzeczone dyski samsunga. System śmiga normalnie - tylko postawiony na jednym z dysków, drugi dysk widoczny jest jako drugi dysk i już. Pytanie - jak ustawić RAID 0 dla dysków samsunga na NVMe...
 2. Możesz rozglądać się za używką w dobrej cenie i7 4790k. On ma wysokie bazowe taktowania (nie trzeba kręcić w sumie), oraz nadal całkiem dobrą wydajność, w stosunku do bieżących generacji. Nie, żebym zachwalał, ale sam do tej pory używam i żadna nowość intela nie przekonała mnie do zmiany... Przyrost jest praktycznie żaden. Liczę mimo wszystko, że po premierze ZEN intel przyspieszy, ale to nie jest temat na najbliższe miesiące.
 3. Masz gotowce na stronie głównej: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2016
 4. Problem rozwiązany dopiero przez serwis. Piszę dla potomnych. Padnięta tasiemka, niemniej rozebrali i wymienili pół telefonu wg dokumentacji. Prawdopodobnie nie da się go rozebrać do końca nie uszkadzając niczego - stąd taka długa lista nowych elementów przy tak, zdawałoby się, prostej naprawie.
 5. Przeglądam raz na jakiś czas tablicę, w poszukiwaniu perełek. Oto na co trafiłem wczoraj: http://olx.pl/oferta/predator-y510p-i5-4200m-sli-gt750m-zmodyfikowany-do-gtx-780m-gtx-880m-CID99-IDdnBh7.html Gość jest absolutnie, nieskazitelnie bezbłędny. Poupychał gdzie się da jakieś radiatorki i nagle 750m SLI morfował mu w 780m lub nawet w 880m. A to wszystko pod bacznym okiem i przy protekcji samego PREDATORA. Generalnie kupa śmiechu, polecam lekturę.
 6. Witam, Mam mały problem, może ktoś się zetknął. Mam HTC M8. Na gwarancji. Jeśli to możliwe - wolę nie odsyłać (czas). Problemem jest dolny mikrofon. Opiszę jego pracę w dwóch trybach: 1. Tryb "zwykły" - rozmówca mnie nie słyszy. Ja sam słyszę swój głos w głośniku. 2. Tryb głośnomówiacy - rozmówca mnie słyszy bez najmniejszego problemu. Dodatkowo w Z Device test przy teście nie pokazuje aktywności, kiedy normalnie mówię. Kiedy dmuchnę - pokazuje, że rejestruje dźwięk. Jakieś pomysły? Sugestie?
 7. Mam tą samą kartę, tyle, że w Asusie. Generalnie GPU-Z pokazuje mi podczas siedzenia na pulpicie około 50 stopni na GF i ok. 60 na integrze. Także radzi sobie z odczytem nawet wtedy, kiedy komp chodzi na integrze. W panelu sterowania NV masz opcję w zakładce >Ustawienia globalne >Preferowany procesor graficzny. Daj "Procesor NVIDIA o dużej wydajności" i sprawdź, czy wtedy będzie możliwy monitoring.
 8. Odnośnie wymiany 8600GT na 3650... Na pierwszy rzut oka powinno przypasować bez przeróbek. Rozmieszczenie elementów zbliżone. Chipset ATI wyraźnie mniejszy od NV - radiator powinien pasować spokojnie. Pozostaje kwestia zasilania no i wydajności chłodzenia. NV wg danych katalogowych ma 20W poboru i 289 mln tranzystorów, litografia to 80nm. ATI mimo niższego, 55nm procesu, ma 30W poboru dla 378 mln tranzystorów. Oczywiście to teoria - w praktyce może działać bez problemu, niemniej po wymianie zalecałbym baczne przyglądanie się zachowaniu sprzętu zanim puściłbym go na najwyższe obroty.
 9. Użytkowany niezgodnie z licencją, a nie nielegalny. Rozróżniajmy te dwa pojęcia.
 10. Części chcesz tylko nowe, czy mogą być używane? (np. GPU?)
 11. @up Poczekam zatem, może faktycznie sam zassa.
 12. A ja mam problem - może ktoś już spotkał się z rozwiązaniem. Laptop ASUS z oryginalnym 8.1 Core x64. Ściągnąłem obraz ISO Windows 10 celem postawienia czystej instalacji. Podczas instalacji pytanie o klucz (myślałem szczerze powiedziawszy, że nie zapyta nawet o niego). Podaję mój klucz odczytany z UEFI. Nie przyjmuje go i nie mogę wybrać "dalej". Pomijam ten krok. System się instaluje. Po zainstalowaniu chcąc go aktywować wybieram "zmień klucz produktu". Znowu nie przyjmuje klucza. W komputerze po zakupie wymieniłem dysk z HDD na SSD. Do tej pory pracowałem na 8.1 z torrentów, który po instalacji nie zapytał o klucz i na forum tu właśnie jeden forumowicz wyjaśnił mi, że on zaczytuje z UEFI (chciałem mieć świeży system bez tony <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a od asusa). Jakieś pomysły jak aktywować system?
 13. W garażu jeszcze E39 540ip czeka... Choć E34 uważam za jedną z najładniejszych BMW w ogóle i mam do niej ogromny sentyment. No i to brzmienie rzędowej 6... Macie trochę więcej zdjęć, jeśli ktoś ciekawy. Projekt zrealizowany od początku do końca. https://drive.google.com/file/d/0Bx7A9FUndQzQcUctbnNFRGxQUUk/view?ups=sharing
 14. @up Jeszcze nie wiem, bo przegląd był wykonany przed rozpoczęciem projektu, ale przyczepić się nie powinni. Wstawione są mocne żarówki i jak świecą, to w ogóle nie widać, że są ciemne. Migacz idealnie pomarańczowy, pozycyjne mocno czerwone, hamulec na dodatkowych żarówkach + 3 światło stopu oczywiście. Choć wg przepisów może być różnie.
 15. To i ja wstawię moje. Jestem miłośnikiem powiedziałbym klasycznej motoryzacji. E34 525i 192KM 1996r.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.