Skocz do zawartości
^BerZerK^

wc, aio, do pracy 24h/7

Rekomendowane odpowiedzi

W podpisie optimus to mój serwer domowy. define r4 jest świetny, chieftec dragon bigtower który teraz odpoczywa w piwnicy nie ma najmniejszego doskoku do niej, faktycznie wycisza świetnie. Ale nocą dalej słychać chłodzenie procesora. Mam na nim arctic cooling freezer 13.

 

Myślę żeby wstawić pod dach jakieś all in one z chłodnicą 2x120mm. Zero kręcenia, ma być ciszej i na tyle wydajnie że jak zaczną wirtualki mocno hulać to sobie poradzi.

 

Gotowy zestaw, taki np. corsair h110i da radę tak pracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenia wodne AIO rzadko są cichsze, bo pompka pracuje :) z rzeczy faktycznie bezgłośnych to Noctua NH-D14 i D15. Te to są naprawdę ekstremalnie ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z AiO. Zazwyczaj drogie, głośne i nie tak wydajne, jak by się chciało.

Są wyjątki, bo np. Swiftech H220 jest całkiem ok. Ale niestety okazało się, że te chłodzenia z kolei lubią się psuć :P

 

Kup cooler na wypasie i oszczędzisz sobie zarówno problemów, jak i zostanie Ci kasa w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO ma sens jeżeli nie masz miejsca, obudowa itx która np. mieści tylko cooler low profile, ale za to zmieści też duże AIO. Wtedy to ma sens.

W przeciwnym wypadku lepiej brać normalny cooler.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak napisali przedmówcy jeśli chodzi o radę - dobra wieża z jakimś slipstreamem i jest cisza, niezawodność i wydajność

 

używam w mojej obudowie mITX Corsair H55 i kilka rzeczy muszę jednak skorygować co do wypowiedzi kolegów Ivanov i Polsal

1. chłodzenie nie jest głośne, "pompka" jest praktycznie niesłyszalna - to już bardziej wentylator, który nie jest mistrzostwem świata i pod obciążeniem wyje aż (nie)miło

2. Xeon E3-1220v2 Ivy 3.1GHz, 5 godzin grania w Wiedźmina, 48 st ( a w obudowie wiela kabli blokujących swobodny przepływ ), full stress test 63 st - nie jest to deklarowane przez producenta 42 stopnie dla i5 vs 62 na stocku, ale jednak nie można powiedzieć, że nie wydajne. Na pewno nie nadaje się do kręcenia. Możliwe też, że można to jeszcze poprawić pastą, lepszym ułożeniem adaptera - mam wrażenie, że nie najlepiej mi wszystko siedzi. Do tego linia Ivy miała źle zaprojektowaną czapę, więc grzeję się bardziej niż np. SB czy haswell'e.

3. cena - generalnie jest drożej, 260 zł za chłodzenie to nie mało. jednak patrząc na to co dostajemy - pompę blok chłodnicę wentylator pseudo-backplate, to według mnie to nie jest dużo.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...