Skocz do zawartości
Nechoya

Gry pod 1gb ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam do was pytanie, czy na HP Stream 7 z 1gb ram pójdzie Wiedźmin 3? ;)
A tak poważniej, zakupiłem taką maszynkę w promocji za niecałe 300zł(dla zainteresowanych promocja jest w brytyjskim Microsoft Store z darmową wysyłką do Polandii, google it), w zasadzie nawet jej nie potrzebuję, a chcę po prostu sprawdzić, czy taki tablet ma rację bytu. Wiem, że ludzie odpalają na tej maszynce Skyrima, Assassins Creed II czy Civilization V przy zmniejszonej rozdzielczości.

Moje pytanie, to czy ma sens stworzenie wirtualnego ramu na dysku urządzenia? Czy zwiększy to wydajność, czy raczej uniemożliwi rozgrywkę przez powolność dysku?

No i, w co wy gralibyście na takim sprzęcie? Myślę, że może być ciekawy do cywilizacji czy choćby emulacji gamecubea, nintendo ds. Jakieś tytuły dostosowane pod dotyk, albo ciekawe gry którym może wystarczyć specyfikacja tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gry z katalogu GOG - kiedyś na netbooku z pierwszym atomem odpalałem Fallouty , starsze strategie, Raptora i spokojnie to chodziło. NIe wiem jak ze sterowaniem tu będzie, ale jeśli da się symulować myszkę to stare rpgi i strategie powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o emulację to nie ma problemu - nawet PS2 chodzi tak na 40%.

z tym że tylko z padem, dotykowych interfejsów raczej nie ma.

 

a 300zł to normalna cena za tablet z 16GB hdd i 1GB ramu, nawet w naszych sklepach.

 

Swap miałby sens tylko z dobrym pendrive pod usb3.0

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...