Skocz do zawartości
Trolu1975

Najlepsza ścieżka upgrade'u PC

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Obecnie moja maszynka jest już deko wiekowa, choć w wielu grach nadal daje radę. Obawiam się jedynie, że w nadchodzącego W3 już sobie nie pogram, bo nawet do minimalnych mi jednak brakuje... Ponieważ nie bardzo mam jak wymienić wszystko na raz, to zastanawiam się nad etapowym upgradem.

 

Obecnie to:

1. Core i3-530 z raczej konserwatywnym OC (2,93@3,67GHz - pewnie minimum 4,0 dałoby się zrobić, może nawet nieco ponad)

2. płyta na H55 (bodajże MSI H55-GD65 - raczej mało istotne na dłuższą metę, bo platforma i tak do wymiany)

3. AMD HD7790 1GB

4. 2x4GB DDR3-1600 (chciałbym zostawić)

5. SSD Plextor M5S 120GB 

6. HDD Seagate SATA 2TB

7. Audigy2 (z którym pewnie trzeba się będzie niestety pożegnać, jeśli nie ze względu na brak PCI na nowej płycie, to pewnie ze względu na brak sterowników pod Win10)

8. Silentium PC Fortis HE1225

9. PSU beQuiet StraightPower 400W

10. CoolerMaster CM590 Centurion (modowany pod kątem wyciszenia)

 

Gram i nadal grał będę tylko w FullHD. Z tego co mam chciałbym zostawić jak najwięcej i chyba ma to sens. Do wymiany oczywiście jest GPU, CPU i mobo. Audigu pewnie też wyleci ale z innych powodów (jak napisałem wyżej). Obawiam się o PSU, czy starczy te 400W - myślałem docelowo o GTX970, pewnie w połączeniu z jakimś i5. Sensowne używki i5 (cenowo) trafiają się rzadko, więc raczej mówimy o nowej (czyli Haswell).

 

Pytania:

1. czy porządne 400W da radę GTX970 + i5 haswell?

2. jakie i5 - najtańsze 4460 wystarczy, czy warto dokładać do 4690K? 

3. jakie mobo? Może jest coś sensownego z PCI (żeby jednak zachować Audigy - po prostu JEST lepsza od zdecydowanej większości integr)?

4. czy założenie "najpierw 970, potem mobo+CPU (za jakieś 2 miesiące)" będzie lepsze niż odwrotnie? jak napisałem z tego i3 da się wyciągnąć jeszcze trochę więcej...

 

Używek GPU w rodzaju 280X nie biorę raczej pod uwagę, bo wtedy już na pewno będę musiał wymieniać PSU na 500-550W, ale mimo to może jednak warto? Tyle, że 970 chyba starczy na dłużej patrząc w przyszłość (MUSI starczyć na min. 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...