Jump to content
Zolo

Komputer do gier, budżet 6000 zł.

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na forum chodź odwiedzam je już od kilku miesięcy monitorując gotowe zestawy i myślę, że w końcu nadszedł czas, żeby założyć swój temat i poprosić o radę. Swój ostatni komputer kupiłem około 6-7 lat temu więc raczej nie znam się na nowinkach i przez ten cały czas komputer służył mi raczej bezawaryjnie oprócz jednej przygoty z zalaniem z winy mojego dostawcy internetu(została wymieniona płyta główna na jego koszt). Mój maksymalny budżet to 6500zł jednak nie chciałbym go zamknąć w okolicach 5500-6000zł razem z obudową i ewentualnie przekroczyć go jeśli wydajność znacznie wzrośnie i będzie to opłacalne. Dodam tylko, że nie mam bladego pojęcia o podkręcaniu i na chwilę obecną nie mam zamiaru się za to brać, zależy mi aby komputer posłużył mi długie lata. Nie mam żadnych podzespołów, które można wykorzystać.

Osobiście zastanawiam się nad proponowanym zestawem z morele za 5200zł, warto w nim coś wymieniać? Jaką wybrać obudowę dodam, że zależy mi na ciszy. Myślę nad wymianą karty graficznej z Palita na MSI zyskując dodatkowy rok gwarancji, większość podzespołów ma 36 miesięcy więc i karta graficzna będzie miała tyle samo co będzie się ze sobą pokrywało.

No cóż, to chyba wszystko, z góry dziękuje wszystkim za wasze odpowiedzi w temacie i rady, pozdrawiam! :)

Edited by Zolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mając takie pieniądze warto się zainteresować podkręcaniem. Nie trzeba być żadnym specjalista, wystarczy poświęcić trochę czasu na przejrzenie poradnika. Nie musisz żyłować procka i wszystkich parametrów na MAXA można bez problemu wykręcić procesor do poziomu trochę niższego niż robią to w czasie testów płyt głównych (czyli np do 4,4GHZ). A podkrecanie karty graficznej jest jeszcze prostsze - programem msi afterburner wystarczy przesunąć suwaki w prawo. Bez podbijania napięcia, z każdej karty da się wycisnąć chociaż te 10 % dodatkowe. Do gier wystarczy (aż nadto) taka konfiguracja:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyNULsOwjAM$BfPFXIeDpR$QIwMiCFKM1QtLWpaIUD8O7FpJcTUwbr47pyT$YLb0FdTM8L!DFSWFgogspjBIaoM8lR2l8EacqxvlRYSSeA7VBLN7nV1KaBu!xQ4mHOWYlX$9P$a6t9D7LxspZhS6ARo8TjptUHZWDQnTiOUduvD5sA0XXMgkJHRwY$!2AwxZUruxcShjqmO4dmJEXGj!aD3pvXVqfWpe2Qa4f0BboVSKg**

 

Masz tu ogromny zapas pamięci RAM. Jakbyś chciał wydać więcej, to mozna podmienić procesor na i7, ale jeśli nie korzystasz z bardziej zaawansowanych programów (renderowanie, obróbka itd) to i5 sprawuje się równie dobrze

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...