Skocz do zawartości
Pico143

Modernizacja sprzętu do 3000 tysięcy do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam na tę chwilę komputer z większością komponentów antyczną. Chciałbym wydać około 3 tysięcy i zmodernizować kompa. O ile rozumiem dosyć sporo w kwestii komputerów, o tyle w kwestii składania komputerów i tego, co opłaca się kupować, a co nie, nie mam zbyt dużego pojęcia i im więcej czytam, tym mniej wiem.

 

Co chcę zachować:

Obudowa (Jakiś no name, obieg powietrza wydaje się być dosyć ok, ale mam stary, wolny sprzęt a nowe chłodzenie, więc ciężko powiedzieć)

Płyta główna Gigabyte H61M-DS2

Zasilacz Corsair VS550 (ofc jeśli da on radę zasilić ten sprzęt)

Chłodzenie SilentiumPC Spartan HE924

Napęd optyczny DVD

 

Czego potrzebuję:

Procesor (nie chcę overclockować, szukam czegoś co po prostu zapewni stałą dobrą wydajność; pod socket 1155 musi być ,taki jak na płycie. Kolejny upgrade może za 5 lat, może więcej, więc socket i tak się pewnie zmieni, więc nie chcę za bardzo zmieniać płyty tylko po to, żeby mieć socket 1150 dla możliwości upgrade w przyszłości)

RAM ( jedna kość 8 gb, teraz mam kostkę 4 gb i zamiast kupować kolejne 4 gb  wolę mieć jedno 8 gb, żeby być gotowym na czasy, kiedy 16 gb zacznie mieć jakiś sens - kupi się drugie i po dual channel)

Karta Graficzna

Dysk twardy (HDD, mój obecny hdd pracuje bardzo, bardzo wolno)

 

Jak czegoś zapomniałem dodać, to piszcie. Będąc w domu uzupełnię model chłodzenia i w miarę możliwości kwestię obudowy.

Mam też mały problem z zasilaczem lub płytą główną, ale to opiszę w zupełnie innym dziale... jeszcze na gwarancji są obydwa na szczęście.

 

PS. Jeśli możecie zaproponować upgrade do 4 tysięcy, który znacznie przerośnie propozycje do 3 tysięcy, mogę poczekać dodatkowy miesiąc - choć wolałbym ten tysiąc zachować w kieszeni. Z zakupem się nie spieszę, bo te 3k będę mieć dostępne za miesiąc, 4k za 2 miesiące.

Edytowane przez Pico143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesor, to do tej płyty możesz ładować używane i5/i7 trzeciej generacji. Zasilacz ra radę.

 

Dorzuć sobie takie bebechy:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMlDSQcFmhibmQMrE2NQMxDMyNQYLGhmhqSMOx!ooZebkFydjs8kQDZNlenJqXiI2w40swKQxiDQxAFtnakK6DVBbiktzgbYoGZmYgoSKEksS$bOLUouBQoZGUAHfzNTizNTkqjywQiMLPTNQ!JVn5ySmhOckFudVAoUNlGoBPvpMyA**

I o ile RAMu nie zabraknie, to przez 5 lat będziesz miał spokój;) Po prostu za kilka lat trzeba będzie obniżyc detalę, ale biorąc pod uwagę, że przedwojenny GTX470 wciąż radzi sobie w średnich detalach, to ta 970 równie dobrze rokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dodałbym chętnie takiego i7:

http://allegro.pl/intel-core-i7-2600k-3-8-ghz-socket-1155-gwar-i5258609116.html

 

W aukcjach chodzi on po 850-900 złotych. Budżet minimalnie przekroczony, będę się zastanawiać czy naprawdę chce mi się dopłacać do SSD - ofc prędkości są piękne i wiem jak szybko ładuje się system, ale zawsze miałem odrazę do ograniczonej ilości odczytów/zapisów - chociaż przecież jest ona tak duża, że jej przekroczenie TROCHĘ by mi zajęło. No chyba, że zasyfię sobie komputer jakoś, ale powiedzmy, że z komputera korzystam dość "higienicznie". Oferta wygląda dość dobrze, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...