Skocz do zawartości
crackers

[b]Chłodzenie do Ti4200: TT czy Zalman ???[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o tego mojego cudo-Albatrona :D. Mnie tam cisza rybka, więc co będzie najwydajniejsze? Oto lista możliwości:

 

a) Thermaltake GeForce 4 Booster CoolMod

 

B) Thermaltake GIANT II Heatpipe

 

c) Zalman ZM 80A-HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie e bramka numer 2, gdzies w testach widzialem ze lepiej sobie radzo Giant II niz Zalman, a co do tego pierwszego, recenzji nie widzialem wiec nic nie napisze na jego temat. Ale gdybym ja stal przed takim wybore wybralbym B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno... przydałoby się coś na ramki grafy. Chciałbym kupić taki komplet 8 miedziaków tzw. CoolerMaster Copper RAM Chip Cooler CRC-U01. One są pocięte tylko w jedną stronę. A np. taki radiator Zalmana ( Zalman ZM NB32J ) na chipa jest pocięty w dwie strony i czy taki sposób pocięcia nie jest lepszy? Bo gdybym sobie pociął w taki sposób te radiatorki jak ma ten Zalman, to wtedy wentylek wiałby mi z jednego kierunku i by się jeszcze lepiej chłodziły RAMki, hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zalmana na GF3 i pozatym ze jest on cichy to chyba nic wiecej. Jest to chlodzenie pasywne wiec z wydajnoscia w sumie nie ma nic wspolnego. Zalezy kto co lubi.

 

Reszty nie testowalem wiec sie nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crackers-> jak bys chciał radiatory te cooper ram miedź to mam do sprzedania bo pozbywam sie bo wc mam. A bardzo dobrze sie sprawowały jeszcze tylko jakiś nawiew powietrza i miodzio

No chętnie kupię, ale jak z tym klejem pod radkami? :) Musiałbym go czymś zetrzeć i przykleić np. Thermopoxem 85CT. A tak btw... co do WC-ta, to czy zakładasz i bloki na RAMki ?

P.S.

Za ile shandlowałbyś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie... cholernie się grzeje karta po drugiej stronie GPU. Jak by to schlodzić? P.S.: Sam coś myślałem na ten temat, np. żeby dać stary chłodzik na drugą stronę... pozostaje jedynie pytanie: co zrobić żeby nie zewrzeć tych metalowych pierdółek? :) Silicon - OK. Ale to by trzeba było mimo wszystko robić jakiś dystans, no i czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu sprobuj poscic na niegosrtumien powietrza, moze grzeje sie z temp na PCU ??

Otwarta jest cały czas obudowa, więc to jest niemożliwe. Też o to się bałem, ale po kilku różnego rodzaju testach stwierdziłem, że to jednak wina gorrrącego GPU-ta. A co do obudowy, to ja ją zamnkę dopiero wtedy, jak ukończę swój autorski dodatek do powietrznych systemów chłodzenia o nazwie kodowej "Komin" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zamiast pakowac w dobre wiatraki zamontuj sobie WC ?? Ja wczesniej mialem obawy co do tego ale teraz jak juz mam to nie widze innego rozwiazania jak WC. Pomysl zanim wydasz kupe kasy na wiatraki. WC i tak bedzie wydajniejsze, a przy okazji cichsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faynie, ale powiedzmy... kolega chce pozyczyc grafy i... jest problem, bo trochę niepraktyczne jest odpinanie grafy. Może to nie jest częste, ale się zdarza. Inna rzecz: na radki wydam 41zł, na coolera 66zł, co daje 107zł, a Zalmana dmuchawca :D, to już mam. A na razie nie robię WC, bo czeka mnie w najbliższych tygodniach test "Komina" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wzmianka co do "Komina"... będzie to miało w pewnym sensie po połowie z zasady działania WC i powietrznego. Dodam jeszcze, że tam może się wszystko przydać... nawet butelka po Coli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba przypilowac ?

Hehe... niestety to bardziej drastyczne :D. Po prostu w moim desktopie biegnie wzdłuż taka belka metalowa i to akurat centralnie zaraz nad Volcanem... i to mi uniemożliwia chwilowo realizację "Komina". Więc... piła? Młotek... pneumatyczny? :D Żartuję... Ale czym najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien, przynajmniej tak TT zapewnia :D. Ale...wracając do tematu... lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jednak tego GIANT-a II czy GF4 Boostera? Bo różni lidzie różnie mowia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie ja ostatnio sobie zrobiłem komin z 80na60 no to mysle bedzie super wiało to no przykręcam wentyl i komin do radiatora męcze sie z zakłaniem bo na socketa odpalam je 27 stopni win sie włącza 60 stopni już nie jee wentyl dmuchał na pewno czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie... cholernie się grzeje karta po drugiej stronie GPU. Jak by to schlodzić? P.S.: Sam coś myślałem na ten temat, np. żeby dać stary chłodzik na drugą stronę... pozostaje jedynie pytanie: co zrobić żeby nie zewrzeć tych metalowych pierdółek? :) Silicon - OK. Ale to by trzeba było mimo wszystko robić jakiś dystans, no i czym...

 

Ja zrobiłem to tak:

 

Dołączona grafika

 

Szczegóły TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... już kiedyś czytałem twój modowy pościk i zupełnie o nim zapomniałem. Było wtedy już koło 4-tej nad ranem, więc chyba zrozumiałe :). Wspomniałeś coś o Thermopoxie, którym kleiłeś ten kwadracik miedziany po drugiej stronie GPU... o jakim mówisz? Bo ja mam tylko 85CT jak na razie i on przewodzi z tego, co wiem.

I od razu też pytanie do ogólu: jaki jest najlepszy klej i najlepsza pasta NIEPRZEWODZĄCE prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...