Skocz do zawartości
Slayer

AMD K8( Hammer) vs.....Pentium 5??!!

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że w 2003 roku wyjdzie nowy procesor Intela. Poczytałem, że doszło do spotkania czołowych przedstawicieli Intela i uzgodniono, że NIE BĘDZIE RDZENIA DLA P4 Z ROZSZERZENIEM DLA OBSŁUGI APLIKACJII 64 BITOWYCH :lol: :lol: Co to oznacza? Uhmmm...Intel się wkurzył i pracuje nad procesorem wyłącznie dla 64 bitowych aplikacjii ala Itanium 3 bez dużej części cache. Z tym, że próbki tego ,,dawcy" są już produkowanew celach testowych. Coś mi się wydaje, że AMD tym razem nie wytrzyma konkurdencjii, choć będzie pierwszy jako taki na rynku desktop.

2003 rok będzie czadowy!!! Ale ja nie czekam na nowe procki...ja czekam na Terminatora 3!!! :lol: :lol: 8) Arnold...przybywaj!!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałeś o jednym: Itanium ma tragiczną wydajność w emulacji kodu 32bit, a nikt przejdzie na 64 bity po to by uruchamiać aplikacje 32bitowe w trybie emulacji z tragiczną wydajnością, bo jak na razie to wysypu 64 bitowych (poza kilkoma) nie widać. Rozwiązanie AMD ma na celu płynne przejście z 32 bitów na 64 przy zachowaniu odpowiedniej wydajności w 32 i 64 bitach. Jeśli się myle to mnie porawcie, ale z tego co pamiętam to Itanium 800 miało wydajność w 32 bitach na poziomie Pentium 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałeś o jednym: Itanium ma tragiczną wydajność w emulacji kodu 32bit, a nikt przejdzie na 64 bity po to by uruchamiać aplikacje 32bitowe w trybie emulacji z tragiczną wydajnością, bo jak na razie to wysypu 64 bitowych (poza kilkoma) nie widać. Rozwiązanie AMD ma na celu płynne przejście z 32 bitów na 64 przy zachowaniu odpowiedniej wydajności w 32 i 64 bitach. Jeśli się myle to mnie porawcie, ale z tego co pamiętam to Itanium 800 miało wydajność w 32 bitach na poziomie Pentium 120.

Nie mylisz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...