Skocz do zawartości
Magya

Ja pierdziele - problemy z bootwaniem przy epox8rda+ i 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

No ja pierdziele. Konifg w stopce, niech każdy zerknie. Zasilacz: codegen 300W (tylko na taki mnie na razie stać).

 

I problem:

 

Zlożyłem to do kupy,

pierwsza instalka - bootowanie z win98 i instalacja tegoż

 

ZERO PROBLEMÓW

 

druga instalka - Windows Millenium

+ instalka sterownikow plyty - ethernet, soundstorm, etc, etc

 

ZERO PROBLEMÓW

 

Trzecia instalka: WinXp

 

Problemy od samego początku. Plyta od znajomego :), wkladam do napedu, komp sie odpala: Boot from cd.......... i zwiecha

pierwsza

druga

trzecia

 

raz doszedł kawałek dalej, wywalił: Nie można odczytać pliku takiego i takiego z płyty.

 

To oczywiscie zadna filozofia - z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a plyta. Niestety nie jest to takie proste - biore druga plyte od innego znajomego (dzien wczesniej robil sobie instalke u siebie i zero problemow). To samo. Skopiowałem ją sobie - ciągle to samo. Albo sie zwiesza, albo wywala błąd.

 

Wkońcu, po 5 resetach, zaskoczyło, zaczął instalować system...

 

i znowu - nie może odczytać tego i tego pliku

no to co mam zrobić - omijam przegyrwanie tego pliku... aaaaa. chodziło m.in o plik: driver.cab i sporo innych (z ostatniej fazy instalacji).

 

Ale dobra, jakos tam sie zainstalowaly XPeki.

 

FAjnie itd... no to instalujemy nvidie...

 

I tu [gluteus maximus].

 

problemy z odczytem plikow z plytki (podczas instalacji windows millenium nie bylo tego problemu), znowu omijanie plikow w koncu z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y caly konfig (a jak inaczej mialo sie to skonczyc). W koncu zrobilem format dysku i piszę szukając jakiejkolwiek pomocy ze starego kompa.

 

W starym kompie natomiast siedzi ten sam CDROM co w tamtym, i tu z bootowaniem z plytki nie ma zadnych, absolutnie zadnych problemow.

 

Jesli ktos ma jakis pomysl - co moze byc nie tak, to niech napisze bo sie powiesze na kablu...

 

 

pozdrawiam,

 

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% pamięć

tak samo miałem ja

I jak to rozwiazales ? Wymiana pamieci ? <span style="color:red;">[ciach!]</span>a, mam nowe kostki m-teca (twinmosy). A moze to kwestia tego ze sa niedotaktowane (chodza na 133 (266) a sa na 333. Jesli to to, to jak jej dodaktowac (i czy to pomoze) - czy tylko przez zwiekszenie fsb (wtedy dotaktuje procesor, a tego wolalbym nie robic przy instalce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% pamięć

tak samo miałem ja

I jak to rozwiazales ? Wymiana pamieci ? <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, mam nowe kostki m-teca (twinmosy). A moze to kwestia tego ze sa niedotaktowane (chodza na 133 (266) a sa na 333. Jesli to to, to jak jej dodaktowac (i czy to pomoze) - czy tylko przez zwiekszenie fsb (wtedy dotaktuje procesor, a tego wolalbym nie robic przy instalce)

wymieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj; sprawdź która kośc ci padła (no chyba że obie); ja tez to miałem; padł mi modół 512mgb333 infineona z weiczna gwarancja;

Przestawilem memory freq na "by SPD" i podnioslem jej freq do 333. Pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden, wazny szegol

 

1) Zasilacz: Codegen 300 W z duzymi odchylami (ponad 0,5 V)

2) Kostki: nowe, m-tec twinmos 256 PC2700 DDR 333

 

Problem: j.w zwiechy, bledy itp itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ostatnio kupilem zasilacz firmy Q-TEC 550W DUAL FAN GOLD i mi sie wydaje ze calkiem niezle trzyma napiecia a poziom hałasu trzyma ponizej 32Db co z zamknieta buda jest moim zdaniem akceptowalne ...

A napiecia trzyma tak :

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.78V

Aux Voltage : 1.58V

+3.3V Voltage : 2.53V

+5V Voltage : 4.92V

+12V Voltage : 12.40V

-12V Voltage : -12.12V

-5V Voltage : -5.10V

Standby Voltage : 5.02V

Battery Voltage : 2.98V

/

|

wyciąg z sandry :)

Dodam jeszcze ze taki sprzecik kosztuje 199 zł i mozna kupic to na allegro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...