Skocz do zawartości
notrik

Najwydajniejszy zestaw do max 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie kompletowania zestawu komputerowego. Komputer ten ma być prezentem komunijnym. Głównym zastosowaniem będą gry. Komputer obecnie będzie podłączony do TV Full HD. Maksymalna cena jaka może być przeznaczona na ten komputer to 2500 zł. Chciałbym uzyskać jak największa wydajność w tej cenie. Po wielu przeczytanych tematach, artykułach i testach złożyłem coś takiego:
CPU: Intel Core i5-4460 BOX - 715 zł
MB: Asrock B85M PRO3 - 218 zł
RAM: Crucial DDR3 Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 - 224 zł
DVD: LG DVD GH24NSC0 Sata Black Oem - 50 zł
HDD: Seagate ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) - 225 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus S30 - 80 zł
Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80Plus - 170 zł
GPU: MSI GeForce GTX 960 Armor OC 2GB DDR5 128bit PCI-E - 814 zł
Razem: 2496 zł

Czy taka konfiguracja jest najwydajniejsza w tej cenie? Czy można w niej jeszcze coś zmienić, żeby było wydajniej. Jeśli chodzi o procesor, pamięć, napęd, dysk i obudowę to myślę, że nic lepszego się nie znajdzie. Natomiast najwięcej czasu spędziłem na wyborze karty graficznej. Wahałem się między GTX960 a Radeone R9 280X. Po wielu przeczytanych tematach na forum wybrałem nVidię (czy słusznie?). Wybór padł na ten model, bo był to najtańszy niereferent.
Wszystkie podzespoły poza procesorem są ze sklepu ITECHKOMP (CPU jest z Allegro), ale komputer będę składał sam, więć jeśli macie jakieś propozycje to śmiało mogą być z innych sklepów (zależy mi tylko, żeby z przesyłkami całośc nie przekroczyła 2500 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ten GTX960 wydaje się być lepszym, ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać po wprowadzeniu DX12, szyna 128bit może nie wydalać tak dobrze jak szyna 384bit.  Osobiście polecam bardziej tego Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi. AMD FX8120 OC 4.0 i Radeon HD6870 stabilnie na Fortronie Hexa 450W. Dopiero po roku czasu się nad nim zlitowałem i wymieniłem na 600W. Ale dla bezpieczeństwa można kupić jakieś 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi :)

Długo zastanawiałem sie nad wyborem karty, ale po przeczytanie wielu testów zdecydowałem się jednak na GTX'a 960. Ja ten komputer tylko składam i budżet ograniczony do 2500 zł nie zależy ode mnie (i tak udało się go przeciągnąć z 2000 zł), a o R9 280X w tym budżecie ciężko (podobnie jak o wersję 4GB GTX'a 960).

A co powiecie o płycie głównej? Wybrałem ten model bo był najtańszy na Intelu B85, ale sam nie miałem wcześniej Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta od MSI jest niedostępna w itechkom, ale jest za to Gigabyte GF GTX960 OC 2GB 128Bit DDR5 PCI-E (jest nawet tańsza). Z tym, że jest to wersja iTX (krótka) i tak się zastanawiam jak wpływa to np. na temperatury. Czy warto sie nią interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuję Panowie za pomoc smile.gif
Podzespoły już zamówione. Ostatecznie wyszło coś takiego:

CPU: i5-4460 BOX - 715 zł
Plyta główna Asrock B85M PRO3 - 223,61 zł
Pamięć Crucial DDR3 Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 - 226,10 zł
Karta Graficzna Gigabyte GF GTX960 OC 2GB 128Bit DDR5 PCI-E - 795,07 zł
Dysk WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600) - 229,83 zł
Napęd Samsung SH-224DB/BEBE czarny Bulk - 54,66 zł
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80Plus - 170,20 zł
Obudowa SilentiumPC Brutus S30 - 78,78 zł

Za całość z wysyłką wyszło: 2508,25 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...