Skocz do zawartości
Abdel_k9

Dual DDR raz jeszcze...

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem na forum odpowiedzi na moje pytanie, ale niestety nic nie znalazlem. Otóż jak wyglada sprawa dual'a na kosciach ktore roznia sie od siebie tylko tym ze jedna z nich jest dwustronna a inna jednostronna? Jaka mam gwarancje ze uzyskam dual ddr na tych kosciach?

Jedna z kosci to kingston 256Mb 333MHz na infineonach i ta jest dwustronna, a druga to infineon 256Mb 333MHz na tych samych kosciach co kingston, ale jest jednostronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci do trybu Dual POWINNY

 

Z góry sory za to pytanie (bo jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z DDR-ami). Czyli jak to jest ??? Żeby mieć dual DDR to muszę mieć dwie identyczne kości i obie muszą być dwustronne czy jek ???

Z góry wielkie dzięki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytujesz post w ktorym pisze POWINNY i pytasz czy MUSZA byc !! odpowiedz sobie sam !!

To ze jest podany jakis cytat to nie znaczy ze jest on prawidlowy. Akurat sie nie zgodze ze pamieci POWINNY byc takiego samego rodzaju. Identyczne moduly sa ZALECANE zeby wyeliminowac ewentualne problemy z niekompatybilnoscia. Zeby uzyskac Dual DDR mozna wsadzic np.jeden modul TwinMos 1024MB i jeden HyperX 256MB i tez mozna uzyskac DualDDR tylko ze z tego modulu 1024 wykorzystane bedzie zaledwie 256MB i nikt nie zagwarantuje pracy bez bledow.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do DualDDR i jego wydajności na NForce 2, to polecam obczaić Ten topic. Jak widać nie zawsze Dual coś daje, a zazwyczaj odbiera :D(mniejsze możliwości podkręcania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sie nie zgodze ze pamieci POWINNY byc takiego samego rodzaju. Identyczne moduly sa ZALECANE zeby wyeliminowac ewentualne problemy z niekompatybilnoscia. Zeby uzyskac Dual DDR mozna wsadzic np.jeden modul TwinMos 1024MB i jeden HyperX 256MB i tez mozna uzyskac DualDDR tylko ze z tego modulu 1024 wykorzystane bedzie zaledwie 256MB i nikt nie zagwarantuje pracy bez bledow.

Pozdro

Dexter

Oj Dexter - Logika się kłania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego tematu:

mam plyte na nForce2 400MHz, mam zamiar wykorzystywac w niej DualChannel, mam tez okazje kupic pamieci TwinMos 256mb 400MHz cl2,5 ale na dobrych kosciach- pojda na cl2:

1. jednostronne

2. dwustronne

 

te pierwsze taniej, no i moje pytanie: czy nie ma zadnej roznicy w wydajnosci uzytkowania miedzy tymi dwoma pamieciami?? chodzi tylko o to zeby byly takie same??

z gory dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest nforce2 400MHz, ale jeśli masz płytę z chipsetem nforce2 400 to możesz sobie darować dwie kości bo i tak masz jednokanałowy kontroler

chyba, że masz nforce2 400 ultra, to wtedy ok, wykorzystasz dwa kanały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra: mam ultra :-)

to jak?? bedzie jakas roznica miedzy jednostronnymi a dwustronnymi???

Jednostronne hipotetycznie powinny się lepiej podkręcać niż dwustronne i może lepsze timingi by poszły - w końcu zawsze to o połowa mniej kostek do obsłużenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki ze sie wcinam, ale nie chce zakladac nowego tematu na temat dual DDR.

Prosze powiedzcie mi czy (a jesli tak to jaka) bedzie roznica w wydajnosci na dual ddr pomiedzy 2x512MB a 4x256MB??

Pozdro

HL

z tego co wiem (a zaczalem interesowac sie tym wszystkim stosunkowo niedawno..) to nie ma takiego czegos jak "podwojny dual ddr" takze chyba wypadaloby kupic 2 kostki, gdzies tez czytalem ze 2x512mb to duuuuzo :) i tego sie nie wykorzystuje takze jesli masz kase to lepiej kupic 2x256mb ale jakies lepsze ... ale lepiej poczekaj na rady innych :)

 

WRACAJAC DO MOJEGO PYTANIA:

gdzies ... kiedys czytalem ze kosci jednostronne sa b. rzadko spotykane (bo duzo gorsze od dwustronnych ... ) i stad moje pytanie ...

czyli te stwierdzenie to bzdura, tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem (a zaczalem interesowac sie tym wszystkim stosunkowo niedawno..) to nie ma takiego czegos jak "podwojny dual ddr" ...

Wiem ze nie ma, ale nie oto mi chodzi. W plytce o kturej mowie sa 4 wejscia na RAM-y z czego 2 sa objete dualem i o ten przypadek mi chodzi.

HL

 

P.S.

Zamierzam kupic ramy dobrej jakosci, ale w fazie koncowej planu finansowego ma ich byc 1024 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...