Skocz do zawartości
AdiLewy

Ocena zestawu stworzonego przez świerzaka głównie do gier 4300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłem sprawdzić swoich sił w dziedzinie mało mi znanej czyli PC bigsmile.gif

OD kilku tygodnii wiele czytam o podzespołach , łączeniu ich w jedną całość itp.

Będe chciał robić OC procesora.

Po kilkunastu dniach męczarni udało mi się stworzyć coś takiego:

Płyta główna MSI Z97 GAMING 3 500 zł ( w tym Cashback -125zł)

Procesor Intel Core i5 LGA1150 4690k 3.5ghz 985zł

Karta Graficzna Gigabyte GTX 970 4GB Ram wersja OC 1450 zł

Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA 3 230zł

Dysk HDDSeagate 1TB Sata III 229zł

Obudowa Zalman Z3 Plus 195zł

Zasilacz Thermaltake SE 530W 219 zł ( może zamienić na Chiefteca 500W jest o 40-50zł tańsze)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 155zł

Pamięc G Skill DDR3 8GB (2x4GB) 2133Mhz CL 9 285zł

Całość 4250 zł

Ujdzie czy remont ?
Myślałem też żeby wywalić HDD i kupić jeden SSD 256 GB ale mogę mieć w sumie problem ze zmieszczeniem się z danymi , a 512gb drogie.

SSD to pod system i jakieś czesto uzywane programy co nie ?

Zasilacz mógłbym zmienić na Chiefteca czy to juz niepotrzebne oszczedzanie ?

Pamięci ram, obudowa no i karta Gigabyte GTX 970 w tej wersji jest aktualnie niedostepna na morele. Jakie jeszcze sklepy są godne polecenia ? esc? x-kom ?

I moje najważniejsze pytanie:

Posiadam mocne głośniki Harman Kardon Soundstick III , wczesniej mialem macbooka pro z 2014 roku i na jego karcie dzwiekowej głośniki niszczyły jakością dzwięku. Jak to jest w przypadku tego MSI ? Realtec ALC 1150 daje rade?? Mam jeszcze w domu Creative SoundBlasterAudigy kupioną chyba z 4 lata temu moglbym podlaczyc ale pewnie ta alc bedzie lepsza ?


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu, wygląda ok. Nie ma do czego sie czepiać za bardzo.

 

Zasialcz zostaw ten co masz jako pierwszy.

 

Co do sklepów, x-kom może być, esc tez, chcesz masz jeszcze komputronika. 

 

SSD tak pod system i programy, jak najbardziej.

 

Co do dźwiękówki, są całkiem niezłe te nowe, ale to musisz podłączyć i zobaczysz jak tobie będzie podchodził odsłuch. 

 

Dodam tylko ze obudowy w tym momencie jak pisze też nie ma na morelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konta brata;

 

Dziękuje za pomoc.

 

Dokonałem pewnych zmian zmieniłem z3 plus na zalmana r1 ( podobno lepiej wyciszona) a gtx970 gigabyte na gtx970 od Msi gaming :)

Edytowane przez Gontarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtec ALC 1150 daje rade?? Mam jeszcze w domu Creative SoundBlasterAudigy kupioną chyba z 4 lata temu moglbym podlaczyc ale pewnie ta alc bedzie lepsza ?

 

 

Polecam rozejrzeć się za kartą dźwiękową na USB. Używanie zintegrowanej powoduje słyszalne piski i trzaski w lepszych słuchawkach i głośnikach. Ja byłem zmuszony do zakupu Prodigy CUBE. Jakość dźwięku i wreszcie cisza wieczorem, pomiędzy nagraniami, a nie salwy szumów i zakłóceń różnych elektronicznych śmieci które sypią się wewnątrz obudowy.

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...