Skocz do zawartości
lakus978

Wczytanie profilu XMP na Kingston DDR3 powoduje BSOD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój komputer to:

 

CPU: Intel Core i7-2600K STOCK zegary Cooler Be-Quiet Dark Rock Pro

 

GPU: 1x NVIDIA GeForce GTX 970 G1 GAMING OC

 

RAM: DDR III Kingston HyperX 2x4GB 1600 MHZ XMP i 2x2 1600 XMP

 

PSU: Be-Quiet Dark Power Pro 10 850W

płyta p67a-ud3p-b3

 

Dokładne parametry pamięci to:

2x4 khx1600c9d3/8gx

2x2 khx1600c9d3/4gx

 

Po wczytaniu XMp wysypuję się system bluescreenem, Dla obu pamięci producent podaje 9-9-9--27-36 1.650V więc myślałem, że będą razem ze sobą współpracować.

 

Na XMp sie uparłem bo chciałem choc trochę podciągnąć OC tego kompa, jak sie biorę sam za jego OC to same bsody nie ogarniam w ogóle tego tematu, nawet z poradnikami dla laików.

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co Ci pamięci z ustawionymi profilami XMP jak możesz ręcznie wszystkie parametry ustawić i będzie działać tak samo (?). Tak nawiasem mówiąc, to jaką masz płytę główną ? (producent i model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FredPL
udało się teraz pracują w 1600 a nie 1333 ;) dziękuję, poradnik jak zrobić znalazłem w sieci.

 

Natomiast OC Sandy, nie chce żeby ciągle CPU pracował na 1.35V po co? A nie widze opcji OFSET w moim BIOSIE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już głupieje teraz vdropy jakieś, zaczyna mnie to przerastać i dma sobie spokój. Ogólnie to mam 4.5GHZ na sztywnym 1.31, ale chciałbym żeby to napięcie sobie regulował ale jest cały czas stałe, dlatego chciałem pobawić się DVID, aczkowliek zaniżę minimalnie i bsod systemu.  To nie dla mnie zabawa;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłeś C-staty? zostaw sobie tylko EIST i C1 resztę wyłącz. a jak to nie pomoże to C1 też wyłącz. 

 

może za dużo zmieniasz naraz i się gubisz. musisz drobnymi kroczkami obczajać. 

 

tak na marginesie to ja nie ogarniam biosów gigabyte. to jest jakaś czarna magia   :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie ogarniam tego Biosu, jak patrze na Asusa to jest sporo prostszy, nie wyłączyłem już spróbuję.

Chciałem zrobić OC do grudnia i potem pewnie Skylake już, chce się tego nauczyć ale te poradniki są tak pisane że nie ma połowy info w nich jak dla mnie, a nie mam nikogo na miejscu aby mi pomógł to ogarnąć, BO CHCE, męczę już to trochę

PS: bo po co mi CPU z K jak mam nie kręcić po to chyba to jest prawda?

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie ogarniam tego Biosu, jak patrze na Asusa to jest sporo prostszy, nie wyłączyłem już spróbuję.

 

Chciałem zrobić OC do grudnia i potem pewnie Skylake już, chce się tego nauczyć ale te poradniki są tak pisane że nie ma połowy info w nich jak dla mnie, a nie mam nikogo na miejscu aby mi pomógł to ogarnąć, BO CHCE, męczę już to trochę

 

PS: bo po co mi CPU z K jak mam nie kręcić po to chyba to jest prawda?

 

napisz we właściwym wątku  http://forum.purepc.pl/topic/324907-core-i5i7-sandy-bridge-lga-1155/ to pewnie ktoś to zauważy i jak ogarnia GB to Ci pomoże. 

 

a jak nie to jest jeszcze inne forum http://overclock.pl/forumtam też jest kilku wyjadaczy którzy pewnie pomogą ci ogarnąć temat GB. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...