Skocz do zawartości
oCOchodziii

PC za ok 3300zł do gier. Składanie pc/smutek :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić komputer do kwoty no w okolicach 3300zł. Moja początkowa propozycja podzespołów:

 

CPU: Myślałem nad i5-4460 ale tu pytanie czy opłaca się zainwestować w i5-4590?

 

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

 

Pamięć RAM: Crucial Ballistix (2x4GB) 1600Mhz

 

Karta Graficzna: gtx 970/r9 290  Czy jest sens inwestować w 970?

 

Zasilacz: XFX Pro Series TS550w  Tylko czy przy r9 290 ten zasilacz będzie wystarczający?

 

Obudowa: Myślałem nad SilentiumPC Gladius M40

 

HDD: To mam coś takiego ale nie wiem czy się nada : http://i.imgur.com/3ylKtKv.jpg     http://i.imgur.com/rVadqJy.jpg

 

Chłodzenie CPU: Boxowe wystarczy? Jest sens inwestowania w lepszy cooler?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Tytułu tematu nie skomentuje nawet...

 

 Bierzesz i5 4590 + GTX 970 np od Zotac/Palit, a zasilacz  CoolerMaster G550M. Spokojnie wystarczy do tego zestawu. XFX również zresztą. Nawet gdybyś wybrał R9 290. Chłodzenie Box'owe wystarczy. Jak masz kasę to ew. wymień na

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/

 

 

Dysk może być.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej gejming i dorzuć cooler, a karta i tak będzie kozaczyć. A najlepiej dorzuć cooler i jak dasz radę to dodaj ok 120zł i kup i5 4690K, jeżeli kupować będziesz tam, skąd dajesz linki.

Chociaż widzę, że sensu na odblokowany CPU nie ma, bo chipset biedny.

Edytowane przez Tricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma sensu chyba kupować i5-4690K, za mało kasy mam. Musiał bym kupić lepszą płytę główna i cooler wtedy.

 

Nie wiem w końcu jaką mam kupić tą wersje tego gtx 970. Fajnie gdyby ktoś jeszcze wypowiedział się w sprawie doboru karty graficznej do tego zestawu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4590 i 970 z postu #3 i będzie ok.

Z coolerem bym się na twoim miejscu wstrzymał i zobaczył jak śmiga na boxie - jak nie będziesz usatysfakcjonowany to dokupisz inny - ja osobiście nie szedłbym w małe coolery i brał z wentylatorem 120mm np. fera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może np lepiej zakupić 

 

CPU: Intel Core i5-4690K BOX

 

Płyta główna: ASRock Z97 Pro4

 

No i jakieś fajne chłodzenie na procesor, a narazie zakupić "słabszą" kartę graficzną np r9 280x

Uważam, że lepiej mieć mocniejszą kartę. 4590 i tak jest wydajnym procesorem, do 970 jest w sam raz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracam z pytaniem odnośnie wyboru karty graficznej. Skusił bym się na tą r9 390, bo jednak zależy mi na tym żeby ta karta posłużyła jak najdłużej. I tu pytanie czy mi się aż tak bardzo zdaje że ta r9 390 będzie lepszym wyborem czy jednak mam kupić gtx 970 (wersję z postu #3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesel wie co mówi przekonywali mnie dość długo. Pomimo że moja dziewczyna patrzy na wygląd to udało się coś wymyślić.

Dlatego wybrałem ten zestaw może i ty się skusisz a przy okazji bierz gtx 970 cały dzień patrzyłem na testy i wypada ona najlepiej do tego dużo mniej pobiera prądu chłodzenie ma dobre i nie aż tak głośne.

 

http://www.morele.net/inventory/info/BitYu9/

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jak nie chcesz ciąć na takich podzespołach jak procesor, RAM, SSD, musisz zrezygnować z GTX 970 i celować w GTX 960 w wersji 4 GB. Innej opcji nie ma. Na pewno lepsze jest takie rozwiązanie niż kompletna rezygnacja z przykładowo dysku SSD, który nawet w wersji 120-128 GB (ja polecam Plextora M6S) oferuje mega torpedę jeśli chodzi o wydajność. I idąc dalej po linii oporu, bierzesz najprostszy Core i5. Bez wodotrysków, bo w tym budżecie na wodotryski Cię nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cały zestaw wydam ok 3400 (liczyłem razem z chłodzeniem CPU-fera2). Odpuszczam sobie tego radeona, a co do płyty głównej zostać przy tej którą proponowałem czy dołożyć do czegoś ciekawszego? SSD zakupię ale na obecną chwile chyba nie jest to aż tak konieczny zakup.

 

ps.GTX960 z 4GB - śmiechłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, Gigabyte GA-B85M-D3H to bardzo dobra opcja, nic nie pisałeś czy masz jakieś konkretne wymagania co do płyty głównej, ale ta GA-B85M-D3H ma raczej wszystko czego potrzeba.

A odnośnie SSD, ja napiszę tak, przy Core i5, 8GB RAM, GTX 970 i reszcie, być może bardzo szybko zauważysz pewien element zestawu, który będzie wąskim gardłem dla wydajności podczas codziennych zadań (pomijając gry), tym elementem będzie dysk twardy, piszę to z doświadczenia. Więc polecam zainteresować się SSD, może nawet zamiast HDD, którego zawsze można po prostu dokupić w późniejszym czasie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przypomniało mi się ze mam problem z mikrofonem w słuchawkach HyperX Cloud. Mikrofon działa bardzo cicho na moim laptopie ale przeczytałem gdzieś coś takiego,cytuje: jest to mikrofon pojemnościowy więc potrzebuje odpowiedniego zapotrzebowania na prąd, jeśli jest cichy to polecam podpiąć go do jakiekolwiek karty dźwiękowej, efekt jest teraz powalający ;).

 

Czyli co muszę sobie kupić jakąś dobrą kartę dzwiękową? Do tego PC

Edytowane przez oCOchodziii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...