Skocz do zawartości
damianmlo

Monitor do 600 zł AOC i2369Vm lub LG 23MP65HQ-P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję monitora do 600 zł. Najlepiej z matrycą IPS. Rozważam te dwa modele które są w temacie tj. AOC i2369Vm lub LG 23MP65HQ-P. LG Ma flicker free, a AOC podobno nie. Szczerze mówiąc nie wiem jaką to będzie dla mnie robić różnicę gdyż nigdy nie korzystałem z tej technologii.. Nie chciałbym aby ramka wokół matrycy była szeroka.

Który z nich polecalibyście bardziej? Zawsze byłem za Samsungiem, ale nie mogę nic znaleźć w podobnej cenie choć bardzo bym chciał :)

Sprzęt ma służyć do gier (wiem, wiem, ale nie jestem wymagający). Teraz korzystam z 20" LG i też jest ok przy konfigu: i5 4460, gtx970 msi 100me. Proszę o konkretne odpowiedz (dlaczego tak lub nie).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez damianmlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samsung czy LG to masówka, Dobre monitory produkuje Eizo, Nec, niektóre Delle. Na twoim miejscu w tym budżecie brałbym tego LG flicker-free to bardzo przydatna funkcja, jak dużo siedzisz przy kompie to zdecydowanie mniej będzie męczyło oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu będzie bardzo porównywalna, za Lg przemawia Flickerfree. Podświetlenie w tanich monitorach wiadomo są to tanie monitory, ale nie jest źle, no i trochę loteria zależy jak trafisz jeden ma bardziej równomierne podświetlenie drugi mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do mnie bardziej przemawia jakoś model od AOC. Wygląda na solidniejszy i lepiej wykonany, a parametrami tak jak mówicie zbliżony. Z kolei brak flicker free to raczej minus choć do tej pory mój monitor tego nie miał. No to mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego LG, jestem zadowolony i mogę polecić. Jedynie jakość wykonania mogłaby być lepsza, ale to przecież masówka.

 

Stałem przed takim samym wyborem jak Ty i wziąłem LG, który wówczas był jakieś 50 zł tańszy. 

 

Kolory są bardzo ładne, osobiście używam filtru YCbCR 422, ponieważ RGB jest jak dla mnie za blady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie o co chodzi z migotaniem obrazu

https://www.youtube.com/watch?v=RlUHBQDlYgA

 

Normalnie jak siedzisz przy monitorze to niby tego nie widać lub jeśli postawisz dwa monitory obok siebie flickerfree i normalny zobaczysz różnice.

Ale cały czas takie coś wali ci po oczach. Sam możesz sobie zrobić mały test. Telefon, aparat i popatrz przez obiektyw na monitor(zrób zdjęcie nagraj filmik)

 

Jak dla mnie kupując dzisiaj monitor to podstawa aby był flickerFree.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą plastikową stopką w Twoim LG? Bardzo się rysuje? Czy grasz na nim w gry FPS? Jak się sprawuje?

Czy się rysuje? Do niedawna miałem na niej fabryczną folię, którą zdjąłem i na dzień dzisiejszy nie widzę tam zarysowań. Aczkolwiek - jest to taki błyszczący plastik, więc pewnie podatny na zarysowania.

 

Co do gier, jakoś w FPS nie gram, ale za to we wszelakich innych, takich jak World of Tanks itd sprawuje się świetnie - nie odczuwam żadnych niedogodności typu opóźniony czas reakcji. 

 

Brat gra w CS:GO cały czas i również nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając fora, przegląając recenzje na YT (AOC ma w tym wypadku jakieś 10x więcej wyświetleń). Czyżby cieszył się większym zainteresowaniem? Tak samo biorąc pod uwagę sprzedaż na morelach. Prawie 300 egzemplarzy AOC sprzedanych gdzie LG niecałe 100. Mam spory mętlik w głowie, bo nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem. AOC jest wykonany z plastiku który imituje aluminium? Może ktoś się wypowie kto ma ten monitor? Jakoś AOC (chociażbym wyglądem) bardziej mnie przekonuje. Jak to jest z tymi bad pixelami? Zdarzają się w nowych monitorach??

Różnice w cenie też praktycznie żadne stąd i dylemat spory.

AOC kosztuje 549,00, a LG 529,00.

Edytowane przez damianmlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC ma matrycę LG. To są prawie identyczne monitory jeśli chodzi o jakość obrazu i całą resztę. Tylko jest jedna kwestia wygląd(rzecz gustu) i jeśli długo siedzisz przy kompie to LG będzie bardziej przyjazny dla twoich oczu, AOC mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ładniejszą stopkę, a i głośniki.... AOC pojawił się w polskich sklepach ~październik 2013, a LG ~czerwiec 2015. Więc logicznym jest, że AOC sprzedał się do dzisiaj w większej ilości.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...