Skocz do zawartości
J.Piotr

Dell 3521 wymiana ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Posiadam w/w model laptopa, niestety spadła mi pewna rzecz na ekran, który uległ uszkodzeniu i nadawał się tylko do wymiany...

Wymieniłem matrycę LP156WH3 (TL)(SA) LG Display na B156HTN02.0 (z dell 15R 5537). Obie matryce 40-pin, po podłączeniu ekran chodzi, ale ...

https://www.dropbox.com/sh/a1dh9qzzevz52se/AADe-B86zaCdrDUrHYPRWsh_a?dl=0

Obraz jest super nieostry, ledwo da się coś przeczytać w 1920x1080, a w 1366x768 jest tylko trochę lepiej. Kwestia, czy to złe podłączenie kabli, czy może coś sterownikowo? Zrobienie printscreena i wyświetlenie go na innym ekranie jest OK (bo to w końcu zgrane z obrazu karty graficznej?), a zdjęcia próbują pokazać co jest nie tak. Np na zdjęciu gdzie widać ikonkę steam'a, jest ona kwadratowa, a w przypadku czcionek jest przesunięcie kolorów, na czarno-biało-żółto-czerwoną. Zdjęcia robione z super bliska, więc z nawet 20 cm jest tragicznie...

Kalibracje windowsowe + clearview nic nie daje :(
Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak wsad matrycy EID.

Masz Dell-a  zbita matryca = Problemy z nową jesli wsad się nie zgadza ( np brak podświetlenia -- dotyczyło zwłaszcza wersji z świetlówką )

Z starej matrycy trzeba zgrać wsad ( opcja wylutować kość ) i wgrać( wlutować ) do tej nowej matrycy. Tylko sprawdzić wcześniej czy kość elektrycznie zgadza się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to cholernie ryzykowne, bo jak zacznę grzebać przy matrycy, a dalej nie będzie działać, to nie oddam... Mogę prosić o rozwinięcie tego tematu z "wsadem"? Cóż to jest?

Po prostu laptopy 5537 i 3521 były wyprodukowane +/- w tym samym okresie, to myślałem, że ok, tym bardziej, że sprzedawca mówił, że będzie pasować. Do klapy idealnie pasuje, na początku przy niedokładnie zmontowanych kablach obraz był "rozdzielony" i zwielokrotniony ( coś jakby 1/4 ekranu wyświetlana 4x), a teraz jest tak jak jest, niby ok, ale nieostro strasznie i przekłamane barwy, głównie czcionek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś takiego : https://www.dropbox.com/sh/kwt2m9w4a8eiw0o/AACBW6HYLG7NO7skluyLvt9xa?dl=0
Przy przesuwaniu okien czy innych "ruchomych" rzeczy lewo/prawo, znikają całe pionowe linie (czyli co 2 pixele brakuje mi pionowej linii, tak jak pokazane strzałkami. Pytanie, czy to kwestia sterowników, braków kompatybilności, czy może wady matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYlko dobry serwis ci pomoże ( który ma programator ) i wie jak to zrobić. Zgrać stary wsad ( o ile nie ma WP -- write protect wtedy trzeba wylutotować kość ).

Jest program do  odczytu wsadu EDID. 

Monitor Asset Manager

Power Strip też to potrafił z tego co pamiętam .. 

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...