Skocz do zawartości
Azza

[350zł] Ulepszenie starego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam prawie 10 letni komputer o poniższych parametrach. Niektóre części były wymieniane, i chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić żeby jeszcze go poprawić gdyż obecnie nie mam funduszy na nowe pudełko. 

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 7750+ /2.7 GHz, 1MB, BOX, Black Edit, AM2

Płyta Główna: AsRock A780GXH/128M/AMD 780G

RAM: OCZ 2GB 1066MHz CL5 x2

Dysk Twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Obudowa: Tacens Prior

Zasilacz: StealthXStream 2 OCZ 500W

Karta Graf: VTX3D Radeon HD 7770 1GB GDDR5 

 

Myślę iż powinienem przede wszystkim ulepszyć procesor i teraz pytanie, czy kupić coś w zasięgu 350 zł czy poczekać jeszcze i uzbierać koło 500-600 zł. Dotychczasowy sprzęt nie działa źle, w CS:GO wyciągam od 70-100 fps. Mortal Kombat X nie działa źle, jednak długość ładowania postaci i gry jest nieznośna i uważam że po upgradzie cpu wszystkie gry, a nawet zwykła praca na komputerze była by o wiele szybsza. Proszę o jakiekolwiek rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic bym nie zmieniał, a przy kwocie ponad 600zł to już możesz myśleć nad zmianą platformy na Intela

Czy konieczna jest zmiana platformy na intela? Nie wystarczy wymiana procka na jakiegoś silniejszego AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wsadzić lepszy procek jak phenom 2 965, będzie przyrost mocy, ale bardziej by się opłacało przejść na intela.

Rozumiem, a czy różnica była by bardzo duża przy przejściu na intela a zostaniu przy amd i zmianie na phenoma? I co musiałbym wymienić dokładnie przy takiej zmianie? (jestem derpem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko za 600 zł musisz mieć płytę . procka i ramy ddr3

 

najpierw poszukałbym szybszego dysku bo ten to wolny jest

 

i phenoma II 965

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko za 600 zł musisz mieć płytę . procka i ramy ddr3

 

najpierw poszukałbym szybszego dysku bo ten to wolny jest

 

i phenoma II 965

Rozumiem, ile kosztuje ten phenom (może być używany chyba) i jaki dysk mi proponujesz? 500 GB mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128GB to gier nie ma raczej sensu. Nawet Mortal Kombat zajmuje już 30GB. No chyba, że ktoś gra jedną grę aż przejdzie, a potem od razu usuwa (przenosi na HDD) i instaluje następną.

 

Żeby się zmieścić w budżecie (i tak pewnie wyjdzie pewnie 30zł ponad), to kupiłbym zarówno używany procesor jak i dysk 7200rpm.

Widzę, że modele 500GB z jakąś gwarancją 3-miesięczną są za 89zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128GB to gier nie ma raczej sensu. Nawet Mortal Kombat zajmuje już 30GB. No chyba, że ktoś gra jedną grę aż przejdzie, a potem od razu usuwa (przenosi na HDD) i instaluje następną.

 

Żeby się zmieścić w budżecie (i tak pewnie wyjdzie pewnie 30zł ponad), to kupiłbym zarówno używany procesor jak i dysk 7200rpm.

Widzę, że modele 500GB z jakąś gwarancją 3-miesięczną są za 89zł.

Mógłbyś zarzucić konkretnymi linkami?

http://allegro.pl/phenom-ii-x4-965-be-rev-c3-chlodzenie-topowy-i5552532638.html

 

Myślę nad kupnem tego, gdyż jest dołączone chłodzenie. Czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zarzucić konkretnymi linkami?

Konkretnie miałem na myśli ten

http://allegro.pl/dysk-wd-wd5000aakx-500gb-sata-iii-7200-fvat-i5552012099.html

 

Możesz jeszcze spróbować zalicytować ten, choć pewnie pójdzie dosyć drogo. Jak nic się nie zmieniło, to na dyski z serii black jest 5 lat gwarancji door-to-door od daty produkcji na etykiecie.

http://allegro.pl/wd5003azex-500gb-black-i5536649856.html

 

Wcześniej nie podawałem konkretnych linków właśnie z powodów, o których pisał @TSRules. Żeby nie było, że jakoś specjalnie polecam daną aukcję, że na 100% będzie dobrze.

 

A nie lepiej by było tak ?

i3-3240 / i3-3250 coś w tym stylu

Płyta główna

4 Gb ram

Ale wtedy nadal brakuje dysku, który chyba najbardziej spowalnia loadingi.

Poza tym znam osobę, która na Phenomie 965 gra w Wiedźmina, więc obecna platforma chyba taka słaba nie jest.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich wypowiedziach interesowałby mnie jednak ten phenom + szybszy dysk. 

 

Jezeli ten jest spoko http://allegro.pl/phenom-ii-965-black-edition-4-x-3-4ghz-bez-vatu-i5550747088.html

to wezmę ten + jakiś dysk.. teraz tylko który. MKX chodzi mi na 60 fps bez problemu, z rzadkimi momentarnymi zacięciami. Po prostu gra długo się ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku to olałbym allegro i uzywki - po to kupujesz nowy  aby smigał i nie padł [nowy jest na pewno wydajniejszy niz jakaś używka (w końcu stawiasz na nim system) i ma gwarancję jakby co]  

 

używka tylko jako drugi dysk jak juz i to po poważnym zastanowienu się

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to jedyne 80 GB.. potrzebuję dysku koło 500 GB. Nie musi być to koniecznie dysk SSD, wystarczy taki sam jak mam jedynie szybszy! Może być do 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy na Ceneo

http://sklep.ntt.pl/pl/dysk-twardy-750gb-st3750525as-7200rpm-32mb-sata-iii-seagate.html

Tylko zanim wpłaciłbym pieniadze, to upewniłbym się czy to nie błąd sklepu, bo to chyba model z 2011 r.

 

Możesz też zalicytować ten, który wcześniej podawałem

http://allegro.pl/wd5003azex-500gb-black-i5536649856.html

 

Spytaj się tylko sprzedającego czy czasami tego dysku nie dostał w ramach gwarancji za inny popsuty. Wtedy 5 lat gwarancji liczy się wg daty produkcji z poprzedniego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyne 80 GB.. potrzebuję dysku koło 500 GB. Nie musi być to koniecznie dysk SSD, wystarczy taki sam jak mam jedynie szybszy! Może być do 150 zł

Jak system postawisz na ssd, na obecnym hdd zostawisz gry, powinno być szybciej, niż gdy wszystko będzie na jednym hdd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem najlepszą opcją będzie kupienie tego dysku 80 GB SSD i zainstalowaniu na nim systemu, jeżeli to przyspieszy mój komputer to myślę że to będzie najlepsza opcja możliwa. Phenom za 270 zł i http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-530-mlc-80-gb-msata-6-gb-s-ssdmceaw080a401-promocja-644053/za 99 zł, to w budżecie będzie idealnie. Jakieś końcowe wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...