Jump to content
Caleb

Intel Core i5-5675C & Core i7-5775C Broadwell - Test

Recommended Posts

intel_broadwell_test_i5_5675c_i7_5775c_2

Premiera desktopowych procesorów Intel Broadwell dla platformy LGA 1150 przeszła bez większego rozgłosu, chociaż nowości wprowadziły szereg ciekawych rozwiązań względem Haswella i Devil's Canyon. Zachowawcza polityka producenta może zastanawiać, wszak Niebiescy dotychczas bez kompleksów chwalił się swoimi rozwiązaniami, nawet jeżeli nie nosiły znamion rewolucji. Czyżby długo wyczekiwane Core i5-5675C oraz Core i7-5775C były niewarte zainteresowania? Tego dowiecie się czytając niniejszą publikację, będącą zarazem przymiarką do zbliżającej się architektury Skylake, która przyniesie fundamentalne zmiany dla mainstreamu m.in.: wsparcie pamięci DDR4. Nie wybiegajmy jednak zbytnio w przyszłość, zostając przy procesorach Core i5-5675C oraz Core i7-5775C.

Edited by Caleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jest to czego oczekiwałem. Wysoka cena i zbliżona wydajność w grach. Zobaczymy co pokaże Skylake. Dla mnie Broadwell to taka zapchaj dziura wypuszczona na siłe. Nie wiem na prawdę do kogo to i kto to będzie kupował.  Jeśli jeszcze OC byby lepsze niż Haswell'e i znacznie niższe temperatury (pewnie dalej ten glut pod czapą) to kto wie. Dla kogoś z i5 2500K byłaby to jakaś alternatywa .Tak wypada poczekać do Skylake, a może nawet jeszcze dłużej. Okaże się. Ja tam na razie zostaje z tym co mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam po samych wykresach widzę, że dla i5-2500k to już jest alternatywa. Niestety Sandy się starzeje, chce więcej papu, zegar wyższy, a sporo wolniejsze, np. w takim proco-żernym Starcrafcie 15-20fps na korzyść Broadwella. W GTA V bardzo podobnie - nowy proc kilkaset MHz niżej taktowany, a klatek 15+ więcej (+kilkadziesiąt %).

 

Cena swoją drogą...

Edited by rzymo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...