Skocz do zawartości
MephistoS

Sony Xperia Z3 czy Samsung Galaxy s6

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czego potrzebujesz i co oczekujesz oraz ile masz kasy - Z3 jest jakieś 400 zł tańszy ( cena minimalna na podstawie ceneo ) .

 

SGS 6 jest nowszy ,  mniejszy i lżejszy , ma więcej pamięci wbudowanej i ma procek 64-bit oraz Androida 5.0 na starcie .

 

Ma też aparat z optyczną stabilizacją .

 

Z3 ma za to aparat z większą matrycą  i zoom cyfrowy , choć stabilizacja obrazu ma tylko cyfrową .

 

Z3 ma gniazdo microSD ( czego SGS6 nie ma ) oraz mniejszą rozdzielczość która znacząco wpłynie na czas pracy na baterii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Xperie Z3 (Dual Sim). Co do jakości wykonania to nie mam zastrzeżeń. Przy jednej aktywnej karcie SIM telefon trzyma do 3 dni przy normalnym użytkowaniu. 1.5 dnia przy nieco intensywniejszym. Aparat to IMO perełka, ale pewnie trafi sie jeszcze lepszy. Wyświetlacz lepszy niż to co miałem w Xperii Z. Przede wszystkim widaoć wszystko nawet w mocnym słońcu co było nie do pomyślenia w starszych wersjach Xperii.  Android od razu aktualizuje się do 5.0 po pierwszym uruchomieniu aktualizacji.   Wygląd ? To już kwestia gustu. Ramka jest metalowa z plastikowymi rogami co nie rzuca się w oczy i nie wpływa za bardzo na jakość wykonania. Reszta to szkło. Ilość plastiku minimalna. Wydajność przyzwoita. Telefon nie muli mimo że mam już sporo aplikacji zainstalowanych.  Jakość dźwięku bardzo przyzwoita. Zwłaszcza bez słuchawek.  Ale i ze słuchawkami jest odpowiednio głośno.  Co do Galaxy S6 to niby jest wydajniejszy i ma lepszą baterię. Wyświetlacz w S5 był nieco lepszy. nie wiem jak w S6, ale zdaje się tam też jest AMOLED vs IPS w Z3.  Także najlepiej dla Ciebie jakbyś oba telefony przetestował osobiście.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 4 to świetna propozycja i mając taki wybór- bez wątpienia byłby moim fawortem,gdyż posiada wszystko czego oczekuje do nowoczesnego i solidnie wykonanego smartfona. Na drugim miejscu S6,a zamiast Xperii Z3 zastanów się nad HTC One M9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...