Skocz do zawartości
brolly666

Laptop do gier za około 3000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo na razie sobie odpuszczę... Co do Acera całkiem fajny, ale w brew temu co piszesz to nie jest ani FHD ani nie posiada IPS... I te dodatki wydają się całkiem spoko :) Może się skuszę na tego Acera a wiesz może do kiedy trwa promo z tymi gadżetami?

 

Chociaż teraz tak je porównuję to ten Lenovo jest chyba jednak lepszy ze względu na matrycę i kartę graficzną a tylko 100 zł różnicy. Inna sprawa, że mój Lenovo y510p nawalił po około półtora roku pracy...

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 860 da rade zagrać w wieśka 3 w grywalny sposób.

gtx960 jest szybszy średnio 7% (wacha się między 5 a 10%)

Naocznie widziałem y50-70 z 860m i 960m - aczkolwiek wersje z i7 4720hq i są niezłe.

Głośniki w lenovo są ekstra. Kiedyś miałem acera, a nawet 2 i głośnik to były tylko z nazwy - płaskie i 0 mocy.

W acerze masz tradycyjne hdd 5400rpm. W lenovo masz hybrydę 8GB flasch cache i 1TB HDD 5400rpm - w acerze masz możliwość wsadzenia czegoś na m2 i będzie latał ale koszt za coś przyzwoitego to ok 450-500zł (256GB transfery r/w 520 Mbps+)

Co do hybrydy w lenovo - dzisiaj założyłem wątek odnośnie itel rapid storage ale sobie z tym poradziłem. Kolejność sterów: chipset ostatni ze strony intela (nie lenovo),  .Net 4.5 offline, intel RST ostatni, igpu, nvidia i reszta jak leci.

wieczorem bede zgrywał dane na lenovo to dam znac czy ma jakies wolne pcie.

Ja kupowałem tu: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38511402( z x-koma korzystam stacjonarnie w gda ;) bo poprostu wychodziło mi taniej (sam dokładałem ramy)

 

Ważne!

Używałem laptopy przez kilka lat ~10 (licemum studia i w pracy) i radziłbym dołożyć do procesora zwłaszcza że jest wlutowany. Ja miałem jeszcze możliwość wymiany w swoich ale tutaj już nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że są to laptopy powystawowe lub zwrócone przez klientów z jakiegoś powodu. Ja osobiście nie bawię się w takie rzeczy, wolę sprzęt 100% nowy ze sprawdzonego sklepu. Cena kusi, ale nie bez powodu.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca lustrzana... masakra

Wyświetlacz 4k przy 960m to raczej do pulpitu...

 

lukadev, kupując online zawsze masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny

 

 

Pomyśl o gwarancji:

z reguły takie sklepy/"działalności" będą w razie problemów przerzucać odpowiedzialność na producenta (chociaż kupując jako konsument to 2 lata oni sa odpowiedzialni za produkt).

skoro to jest powystawowe/zwrot to od kiedy liczy się dla Ciebie gwarancja producenta? jak ty zakupiłeś u "krzaka" czy jak 1 właściciel dokonał zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyk w laptopie 17.3 to bajer, który znudzi Ci się po tygodniu. 

Producenci odchodzą od dotykowych laptopów w strone dotykowych, małych hybryd 2w1.

Dotykowy ekran = lustrzana matryca i dodatkowe $$ za funkcję z której nie będziesz korzystać, takie matryce bardzo lubią zbierać odciski palców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, są droższe ale w dalszym ciągu ekran dotykowy jest lustrzany. Zobacz w serwisach ile kosztuje wymiana matrycy 17.3'' w dotyku a ile bez dotyku.

gtx860m jest słabszy od 960m o ok 10%.

Kumpel ma i7+860m, a w domu kobitka ma i7+960m, oba mają ram 8gb @1600 i oba zakupione w kwocie zbliżonej do 3200.

Różnica między i5 a i7 w laptopie jest ogromna. i7 z lapka ma zbliżone osiągi do mojej i5 z PC - wygrywam w jednowątkowych app ale przegrywam w wielowątkowych benchmarkach. Tak więc lepiej wziąć mniejszy ale mocniejszy sprzęt.

Z doświadczenia: na studia na pg zakupiłem 17'', które zamieniłem na 15,6 po niecałym roku ze względu na gabaryty i wydajność.

Powiedzmy sobie szczeże, że ani 960m ani 860m nie nadaje się do grania na ultra w fhd, więc gardłem będzie procesor, który jest wlutowany i nie da się go wymienić bez sporych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...