Skocz do zawartości
lucas0

Zestaw ~3000pln z Dell U2414H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje nowego kompa. Stary pod 775 juz sie wysluzyl. Przegladajac gotowe zestawy oraz forum mysle nad takim zestawem.

http://www.morele.net/inventory/info/yzi7Tq/

Zestaw bez grafiki. Planuje wlozyc tam mojego starego HD4850, bede gral tylko w fife ewentualnie w przyszlosci zakupie nowa grafike. 

Zastanawiam sie nad dodatkowym chlodzeniem na procesor - lubie cisze i niskie temperatury - warto cos dolozyc? Wtedy procek oem. 

Pod rozwage takze SSD, oraz zasilacz. Na thermaltake trzeba chyba dluzej poczekac, jesli jest cos innego wartego polecenia (przyszlosciowo pod mocna grafike) i dostepne od reki to moge zamienic . Warto doplacac do Plextora czy wystarczy Adata/Crucial?

HDD najprawdopodobniej ze starego zestawu lub dokupie pozniej. 

Dzieki za podpowiedzi. 

Edytowane przez lucas0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem sie na tego Della bo ma super design, a przywiązuję dużą wagę do wyglądu (niestety), ale ten Asus też jest całkiem fajny. Jak te 144hz wykorzystam w codziennym użytkowaniu (przeglądanie yt, filmów, gry pewnie też) ?. Zależy mi też bardzo żeby monitor nie męczył oczu, szczególnie wieczorem. Musiabym dołożyć 200pln do monitora w tym przypadku. Początkowo brałem pod uwagę Della 2415 ze względu na proporcję 16:10.

Zamierzam jednak dokupić dodatkowe chłodzenie na cpu. Fera2 wystarczy? Czy może coś lepszego. Powiedzmy do 150pln. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o monitorach i wystraszyłem się tego Della, głownie w temacie męczenia oczu. Na innym forum Delle nazywają spawarami. Ponieważ większość czasu będę spędzał przy monitorze wieczorem, dlatego też zależy mi na przyjemnej pracy dla oczu. Zdecydowałem się zwiększyć budżet na monitor i wziąć EIZO EV2450. Przy okazji zastanawiania się nad wyborem monitora zadaje sobie pytanie jak będzie z nim współpracowała moja stara karta graficzna, którą zamierzam przynajmniej przez jakiś jeszcze czas użytkować. Może warto w takim przypadku pomyśleć o mobo ze zintegrowaną grafiką czy mój HD4850 podpięty pod DVI nie będzie miał z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...